12 września 2024 roku, na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, odbyło się 23. Szczecińskie Seminarium Spawalnicze.
Więcej…Zapraszamy na pokaz unikalnych możliwości robotów współpracujących LORCH
Więcej…W dniach 15-17 października 2024 będziemy brać udział w Międzynarodowych Targach Spawalniczych ExpoWelding w Katowicach
Sprawdź jak zwiększyć wydajność procesów produkcyjnych
Więcej…
Czy marzysz o zwiększeniu efektywności swojego biznesu? Chcesz zminimalizować błędy ludzkie i zaoszczędzić czas na rutynowych zadaniach? Nasza kampania "Sfinansuj swoją automatyzację" jest stworzona właśnie dla Ciebie!
Więcej…
Transportowy Dozór Techniczny wraz z Polskim Towarzystwem Spawalniczym Oddział w Krakowie po raz kolejny zapraszają na seminarium spawalnicze. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 26 września 2024. Ciekawy program obejmuje różnorodne zagadnienia spawalnicze – zapraszamy do udziału!
Więcej…
15 maja 2024 roku nasza firma RYWAL-RHC miała przyjemność zorganizować szkolenie spawalnicze w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie w Instytucie Studiów Inżynieryjnych.
Skorzystaj z usługi finansowania swojego biznesu wykorzystując leasing operacyjny.
Więcej…Oferujemy trzy pakiety promocyjne najbardziej popularnego modelu MicorMIG 400 z panelem ControlPro. Ceny specjalne obejmują zarówno urządzenia w wersji podstawowej (synergic) jak i dodatkowe oprogramowanie MIG/MAG Pulse lub Pulse FullProcess:
Więcej…
Otrzymasz niezawodny multitool przydatny w wielu pracach, zlecając nam Pomiar Bezpieczeństwa lub Walidację po naprawie głównej!
Więcej…
Kupuj profesjonalne ściernice MOST i otrzymaj wyjątkowy prezent marki 4F.
Więcej…Pomożemy w finansowaniu zakupu Twojego nowego urządzenia SpeedCut MOST
Więcej…
W okazjach cenowych inwertorowy półautomat Fanmig 322W Pulse do spawania metodą MIG/MAG oraz MMA.
Więcej…W okazjach cenowych inwertorowy prostownik spawalniczy PONTIG 202 AC/DC do spawania stali, stali nierdzewnej i aluminium.
Więcej…W okazjach cenowych profesjonalna suszarka do elektrod PC400 MOST o pojemności 400 kg (60-500°).
Więcej…W okazjach cenowych profesjonalna suszarka do elektrod PC200 MOST o pojemności 200 kg (60-500°).
Więcej…W okazjach cenowych suszarka do elektrod PD-50 MOST
Więcej…W okazjach cenowych suszarka do elektrod PD-20 MOST
Więcej…W okazjach cenowych termos do przechowywania elektrod GS-6P MOST
Więcej…W okazjach cenowych inwertorowa przecinarka plazmowa FANCUT 101 MOST
Więcej…W okazjach cenowych inwertorowy półautomat Fanmig 322 mobil Pulse MOST do spawania metodą MIG/MAG oraz MMA.
Więcej…W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się przemyśle, zapewnienie odpowiedniego poziomu ochrony pracowników staje się priorytetem.
Więcej…
Pracujesz z przewodami elektrycznymi i kablami, to wiesz że odpowiednie izolowanie, wiązkowanie oraz oznaczanie są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa i funkcjonalności instalacji.
Więcej…
Firma 3M z dumą prezentuje nową linię tarcz ściernych 3M™ Cubitron™ 3, jako kolejny krok w ewolucji swoich produktów pod marką Cubitron™, które od ponad 40 lat zapewniają maksymalną wydajność.
Więcej…
W dzisiejszych środowiskach pracy, gdzie hałas stanowi powszechną przeszkodę dla zdrowia i komfortu pracowników, ochrona słuchu jest niezmiernie istotna.
Więcej…
Nawet w przypadku zautomatyzowanych procesów spawalniczych, zwłaszcza wykorzystujących roboty spawalnicze, istnieją metody zapobiegania zagrożeniom dla zdrowia spowodowanym przez szkodliwe dymy spawalnicze.
Więcej…
Taśma 3M™ 1900 typu duct to produkt, który powinien znaleźć się w każdej skrzynce narzędziowej.
Więcej…
Szlifowanie płyt gipsowych oraz przygotowanie powierzchni do malowania lub tapetowania to ważne etapy prac remontowych czy wykończeniowych.
Więcej…
Spawanie stali nierdzewnej jest powszechnie stosowanym procesem w przemyśle metalurgicznym, konstrukcyjnym i innych dziedzinach, gdzie wymagana jest trwałość i odporność na korozję.
Więcej…Wysokie wymagania nowoczesnego wytwarzania wyrobów i konstrukcji spawanych wymuszają coraz większą wydajność oraz wyższą jakość złączy spawanych. Aby temu sprostać, opracowywane są coraz nowsze i udoskonalane są uznane wcześniej rozwiązania dotyczące metod spawania. Proces ten prowadzi do ciągłego rozwoju urządzeń i dodatkowych materiałów spawalniczych, umożliwiających uzyskiwanie wysokiej jakości i powtarzalności produkcji, możliwość spawania materiałów nowych oraz do tej pory uważanych za niespawalne, a także mogących istotnie wpływać na obniżenie kosztów wytwarzania.
Artykuł pracowników naukowych UWM w Olsztynie, o metodyce badań nieniszczących w przemyśle.
Rozwijający się burzliwie w naszym kraju kapitalizm i związana z tym dzika konkurencja spowodowały, że rywalizujący ze sobą wykonawcy starają się zdobyć klienta, obniżając drastycznie ceny swoich wyrobów. Jednocześnie wymagania odnośnie jakości i estetyki wykonywanych konstrukcji stale rosną, co nie zawsze pozwala na obniżkę kosztów produkcji i znaczące oszczędności. Dodatkowo wymogi Unii Europejskiej w sposób jednoznaczny narzucają normy jakościowe, które z zasady nie powodują obniżki kosztów produkcji.
Redaktor Naczelny Przeglądu Spawalnictwa rozmawia z mgr. inż. Michałem Wińczą.
Jerzy Nowacki: W zeszłym roku obchodziliśmy jubileusz Twojego osiemdziesięciolecia. Jesteś redaktorem działu Technologie w Przeglądzie Spawalnictwa, a numer 2/2009 nt. spawania stopów aluminium jest przygotowany całkowicie przez Ciebie. Jesteś wreszcie znany wśród spawalników, jak mało kto. W numerze 10/2008 pisaliśmy o Tobie, ale powiedz coś więcej. Zacznij od swoich pierwszych kroków w spawalnictwie.
Artykuł usiłuje wyjaśnić zależności występujące między burzliwym rozwojem technik wytwarzania konstrukcji metalowych, a coraz częściej występującymi ich awariami. Tylko nieliczne awarie i uszkodzenia powstają bez bezpośredniego udziału czynnika ludzkiego w czasie przetwarzania materiału w gotowy wyrób (ukryte wady materiałowe, katastrofy, klęski żywiołowe itp.). Podstawowe przyczyny awarii, o różnym zakresie strat (w tym również ludzkich) wynikają z niewłaściwej działalności człowieka w procesie produkcyjnym. Ich powstawanie wynikać może z ignorancji, braku właściwej wiedzy, czy celowej działalności mającej na celu ukrycie wad występujących w wykonywanej konstrukcji. W każdej z omawianych przyczyn odpowiedzialność za zaistniałe awarie obciąża ludzi, którzy do ich wystąpienia doprowadzili i którzy ponoszą za zaistniały stan odpowiedzialność karną, finansową jak i szeroko pojętą odpowiedzialność moralną.
Od grudnia 2012 do marca br. jednostka TUV NORD Polska nadzorowała wytwarzanie konstrukcji dla baterii koksowniczej.
Usługa jest dla nas nowa, ponieważ wykonujemy ją pierwszy raz dla tak dużego klienta jakim jest Muttenwerke Krupp Mannesmann w Duisburgu. Firma ta poprzez podwykonawców, m.in. GMStahlban, dotarła do nas a nadzór nad wytwarzaniem konstrukcji dotyczył nadzoru kilku aspektów:
Dział Techniczny TNP realizuje obecnie zlecenie odbioru rurociągów na terminalu LNG w Świnoujściu. TÜV NORD występuje w tym zleceniu jako Jednostka Notyfikowana, czyli potwierdza zgodność z dyrektywą dotyczącą urządzeń ciśnieniowych i nanosimy znak CE na całe urządzenie.
Jak podkreśla Paweł Kaczmarek, Dyrektor Działu Technicznego - Rurociągi te służą do transportu gazu skroplonego z gazowców - czyli specjalnych statków transportowych - do zbiorników magazynowych. Naszym zadaniem w tym projekcie jest kontrola czy te rurociągi są wykonane zgodnie z przepisami norm i dyrektyw europejskich, które obowiązują w Polsce - kraju członkowskim Unii Europejskiej.
Urządzenia ciśnieniowe są obiektami specjalnego przeznaczenia, dlatego wymagania stawiane ich wytwórcom są bardzo wysokie. Aby spełnić te wymagania, muszą oni posiadać odpowiednie certyfikaty potwierdzające możliwości produkcyjne oraz muszą zatrudniać odpowiedni, wysokowykwalifikowany personel projektowy, produkcyjny, kontrolny i badawczy – także certyfikowany i/lub z odpowiednimi świadectwami.
Wszystkie zakłady produkujące i remontujące odpowiedzialne konstrukcje winny posiadać potwierdzenie oraz kwalifikowanie poprawności stosowanych technologii spawania.