Język: PL | EN |RU | RO | BY | LT | AE

Aktualności

Jak zapobiec epidemii w miejscu pracy?

wirus mata

 

 

 

 

 

Z uwagi na rozprzestrzeniające się ostatnio epidemie światowe warto zadbać prewencyjnie o swoje bezpieczeństwo w miejscu pracy.

Więcej…

Druty i pręty MOST INOX

promocja inox

 

 

 

 

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo druty i pręty przeznaczone do spawania stali nierdzewnych.

Więcej…

Życzenia świąteczne

kartazarzad2018 135px

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku, wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym, życzą Zarząd i Pracownicy RYWAL-RHC Sp. z o.o.

Więcej…

Bieg Świętych Mikołajów

czapka mikołaja rywal 135px

Dziękujemy naszym pracownikom za reprezentowanie naszej firmy podczas biegu Świętych Mikołajów.

Więcej…

Ogniem Wypalone, Popiołem zapisane

ogniem wypalone 135px

Zapraszamy na otwarcie wystawy Anny Wysockiej pt. "Ogniem Wypalone, Popiołem zapisane" z okazji 20-lecia pracy twórczej artystki w piątek 15 listopada 2019 o godzinie 18:00 w salach Muzeum im. ks. Władysława Łęgi przy ulicy Wodnej 3/5 w Grudziądzu.

Więcej…

Promocje

Czyste powietrze - promocja urządzeń filtrowentylacyjnych

draft max 1

 

 

 

 

 

Tylko teraz przy zamówieniu powyżej 6.000 zł netto dowolnych urządzeń z poniższej oferty otrzymasz ekran spawalniczy GRATIS!

Więcej…

Oferta specjalna szlifierek Suhner

suhner promocja szlifierek akt 135px

Szlifierki proste, kątowe i taśmowe Suhner w specjalnej cenie

Więcej…

Zestaw Rotomax 2.0 Suhner

suhner polar 135

Prezentujemy szlifierkę Suhner z wałkiem giętkim w zimowo-świątecznym zestawie. W cenie urządzenia otrzymasz kurtkę Softshell GRATIS!

Więcej…

SYSTEMY ZAŁADUNKU (ŻURAW + AERO)

aerozuraw 135

Żuraw PRACTIKUS PS + podnośnik podciśnieniowy AERO-LIFT

Więcej…

Depresja cenowa w RYWAL-RHC

depresja cenowa 135 135

Ścinamy ceny hydrauliki siłowej HOLMATRO

Więcej…

Okazje cenowe

Zaciski z przesuwnym trzpieniem Destaco

Zaciski z przesuwnym trzpieniem 2

W okazjach cenowych zaciski z przesuwnym trzpieniem DESTACO

Więcej…

Zaciski ClampRite nawet 30% taniej

zaciski clamp rite foto news

W związku z wycofaniem z rynku marki ClampRite oferujemy końcówki serii zacisków z magazynu centralnego Toruń nawet z 30% rabatem.

Więcej…

HandyTIG 180DC BasicPlus w kasecie

handytig 1800hf 135

W okazjach cenowych prostownik HandyTIG 180DC w kasecie z przewodami spawalniczymi i uchwytem TIG. Urządzenie do spawania metodą TIG DC stali i stali nierdzewnej oraz elektrodami otulonymi MMA.

Więcej…

Prostownik TIG Pontig 200 AC/DC MOST

ponte

W okazjach cenowych prostownik TIG Pontig 200 AC/DC do spawania TIG stali i aluminium z przewodem masowym i gazowym, w komplecie uchwyt TIG 26/4m

Więcej…

Palnik maszynowy IK-1200 CL KOIKE

IMG 0617 min 135px

W okazjach cenowych palnik maszynowy IK-1200 CL KOIKE do cięcia stali do grubości 300 mm.

 

Więcej…

Vademecum

Case study wdrożenia REJS MOST

rejs info akt 135

 

 

 

 

 

Jakie efekty przyniosło wprowadzenie monitoringu spawalniczego REJS MOST w ZMW Metal - Sytem Sp. z o.o.?

Więcej…

Bezpieczne spawanie aluminium

aluminium welding 2 135px

Przez ostatnie lata widzimy zauważalną zmianę podejścia do zagadnień bezpieczeństwa pracy. Wśród pracodawców, kadry inżynierskiej, a także wśród spawaczy cały czas rośnie świadomość zagrożeń jakie niesie ze sobą proces spawania.

Więcej…

Do 60% oszczędności gazu podczas spawania

ewr 135x vademecum

Prąd spawania nie jest wartością stałą i może ulegać znacznym wahaniom podczas spawania. Bez systemu zarządzania gazem często nie jest możliwe uzyskanie optymalnego przepływu gazu w celu osiągnięcia dostatecznej osłony gazowej i często pojawiają się niepotrzebne straty. System Zarządzania Gazem Osłonowym (EWR od ang. Electronic Welding Regulator) to system, który w dużym stopniu pomaga kontrolować zużycie gazu. EWR 2 został wyposażony w układ pomiarowy dla optymalnej kontroli przepływu gazu. Aby zrealizować funkcję zamkniętej pętli regulacji sterowania przepływem gazu, funkcja impulsowania została pominięta, co przyniosło wymierne korzyści. Zastosowanie regulatora EWR 2 pozwoli zaoszczędzić nawet do 60% gazu osłonowego.

Więcej…

Komfort bez kompromisów – nowa generacja przyłbic spawalniczych

vademecum g5 01 spawanie 135px

Badania prowadzone wśród spawaczy pokazują potrzebę lepszej ochrony przed promieniowaniem, lepszej widoczności miejsca spawania, skuteczniejszego systemu ochrony dróg oddechowych, wyższego komfortu użytkowania oraz wysokiej ochrony przed rozbryzgami stopionego metalu i iskrami przy szlifowaniu.

Więcej…

Jak zmieni się zarządzanie gazem w Przemyśle 4.0?

ewr vademecum 135

Każda osoba zainteresowana nowinkami technicznymi otwierając czasopismo lub gazetę, nie uniknie czytania artykułów o tym, jak "Internet Rzeczy" zmieni nasze codzienne życie w nadchodzących latach.

Więcej…

Dłoń jest przedłużeniem ramienia - pełni funkcje chwytne i jest najbardziej narażoną na uszkodzenia częścią ciała. Za pomocą dłoni wykonujemy wszelkie prace, dlatego musimy o nie szczególnie dbać. Według statystyk kończyny górne mają 45% udziału we wszystkich zdarzających się wypadkach przy pracy. W tym podrozdziale przedstawiamy rękawice dla każdego rodzaju ochrony rąk, jednak z każdym dniem powstają rękawice doskonalsze, zapewniające jeszcze bardziej skuteczną ochronę. Aby sprostać wymaganiom naszych Klientów, ciągle śledzimy nowości i wprowadzamy je do sprzedaży.


Rękawice dzielą się na 3 kategorie ochronne, w zależności od tego, przed jakiego rodzaju ryzykiem czy niebezpieczeństwem mają chronić, zgodnie z zatwierdzonymi normami PN-EN.

 

Kategoria I

Rękawice do prac w warunkach niskiego ryzyka wystąpienia uszkodzenia.
Rękawice w tej kategorii chronią przed otarciem naskórka, temperaturą nie przekraczającą 50°C oraz przed środkami chemicznymi o delikatnym działaniu (np. środki czyszczące). Ich użytkowanie poprawia komfort pracy, a ich stosowanie nie wymaga certyfikacji. Do tej grupy należy część zwykłych rękawic roboczych, rękawice do prac domowych i gospodarczych oraz rękawice do lżejszych prac (np. w ogrodzie).

 

Kategoria II

Rękawice do prac w warunkach średniego ryzyka wystąpienia uszkodzenia.
Do tej kategorii zaliczane są rękawice używane w sytuacjach o stopniu ryzyka nie klasyfikowanym jako niskie czy wysokie. Są to głównie rękawice chroniące przed zranieniami mechanicznymi. Takie ryzyko jest bardzo szeroko rozpowszechnione w różnorakich gałęziach przemysłu i dotyczy większości prac przemysłowych. Do tej grupy należy większość rękawic chroniących przed mechanicznymi urazami, przed zimnem (do 50°C) i ciepłem (do 100°C).

 

Kategoria III

Rękawice do prac w warunkach wysokiego ryzyka wystąpienia poważnego uszkodzenia . Rękawice tej kategorii są stosowane wtedy, gdy istnieje duże ryzyko wystąpienia poważnego lub trwałego uszkodzenia (np. przy pracach z bardzo agresywnymi substancjami chemicznymi i wysokim napięciem).


Aby spełnić swoją rolę rękawice muszą być odpowiednio przebadane i oznaczone.

 

RĘKAWICE CHRONIĄCE PRZED PRZETARCIEM, PRZEKŁUCIEM, OTARCIEM, itp.

Przecięcia, przekłucia oraz otarcia rąk należą do najczęściej występujących urazów. Zagrożenia te występują głównie na stanowiskach pracy związanych m.in. z transportem przedmiotów oraz obróbką metali, szkła lub tworzyw sztucznych, w budownictwie oraz przemyśle spożywczym, np. przy porcjowaniu mięsa.


W grupie rękawic chroniących przed urazami mechanicznymi można wyróżnić:

 • rękawice kombinowane ze skór i tkanin lub z materiałów skóropodobnych i tkanin;
 • rękawice tkaninowe i dzianinowe, powlekane gumą i tworzywami sztucznymi, np.: polichlorkiem winylu, poliuretanem, nitrylem;
 • rękawice skórzane;
 • rękawice z dzianin poliestrowych, stylonowych, poliamidowych, aramidowych (np. Kevlar), rdzeniowych (włókna
 • metalowe w oplocie z włókien syntetycznych);
 •  rękawice z kółek metalowych wykonanych ze stali nierdzewnej.

 

   

Rękawice skórzane oraz kombinowane ze skór i tkanin

Rękawice skórzane i kombinowane zaleca się przy wykonywaniu prac przeładunkowych, transportowych i porządkowych. Te rękawice, które posiadają amortyzator uderzeń w części grzbietowej mogą być stosowane przez pracowników zatrudnionych w budownictwie, murarstwie, przy montażu, pracach konstrukcyjnych, pracach kamieniarskich, itp. Rękawice te chronią również przed uderzeniami niewielkimi bryłami węgla. Konstrukcja rękawic skórzanych i skórzano-tkaninowych jest podobna.

Najczęściej stosowane są rękawice pięciopalcowe. W przypadku rękawic skórzano-tkaninowych część chwytna rękawicy jest wykonana ze skóry bydlęcej lub świńskiej (dwoina, lico), natomiast część grzbietowa i mankiet - z tkaniny bawełnianej lub bawełnianopodobnej. Końce palców oraz część grzbietowa w miejscu główek kości śródręcza są wzmocnione tą samą skórą. Rękawice często posiadają bizę czyli wąski pasek skóry chroniący szew przed przetarciem. Mankiet jest doszywany, wykonany zazwyczaj z tej samej tkaniny (pojedyncza lub podwójna warstwa tkaniny) co część grzbietowa rękawicy.

Niektóre rękawice posiadają pod wzmocnieniem części grzbietowej - w miejscu główek kości śródręcza - wkład z włókniny, maty porowatej lub pianki poliuretanowej, który amortyzuje uderzenia. Powyżej nadgarstka rękawice posiadają ściągacz z taśmy gumowej. Rękawice skórzane i skórzano-tkaninowe wykonywane są z podszewką (pełną lub tylko w części chwytnej) lub bez podszewki. Rękawice mogą posiadać również wkład antyprzecięciowy (wykonany z Kevlaru). Występują w wariantach pięcio-, cztero-, trój- i jednopalcowych.

 

Rękawice tkaninowe i z dzianin, powlekane gumą lub tworzywami sztucznymi

Tabele odporności na działanie chemikaliów (wybrane substancje) na podstawie materiałów Ansell Edmont.


DO – doskonała ochrona (przez 6 godz. nie dostała się żadna kropla substancji do wnętrza rękawicy)

Rękawice pięciopalcowe niepowlekane lub powlekane w całości w części chwytnej; strona grzbietowa rękawic powleczona jest w całości lub częściowo (np. do wysokości główek kości śródręcza), przez co zapewniona jest Ilepsza wymiana powietrza. Powleczenie rękawic gumą szorstkowatą ułatwia lepszy chwyt. Rękawice wykonane z dzianin preferowane są w pracach precyzyjnych, np. podczas montażu urządzeń elektronicznych.
Do transportu ręcznego lekkich przedmiotów wybiera się rękawice z tkanin lub dzianin powlekane punktowo, które zapewniają dobry chwyt, zwłaszcza przy przenoszeniu przedmiotów o gładkiej i śliskiej powierzchni.
Rękawice dziane zalecane są przy wykonywaniu prac montażowych w przemyśle elektronicznym, samochodowym, w zakładach szklarskich, w ogrodnictwie. Mogą być stosowane jako wkład do innych rękawic, zwiększając ich odporność na przecięcia. Rękawice te można też stosować przy kontakcie z gorącymi przedmiotami. Rękawice poliamidowo- poliestrowe stosuje się przy wykonywaniu prac w przemyśle motoryzacyjnym, przy lekkich pracach montażowych i przy pracach porządkowych. Natomiast rękawice stylonowe mogą być używane w przemyśle spożywczym przy kontakcie z żywnością, do prac związanych z porcjowaniem i wykrawaniem mięsa oraz patroszeniem drobiu, itp.

 

Rękawice ochronne z płytkami stalowymi

Są to rękawice pięciopalcowe wykonane z dwóch części: zewnętrznej i wewnętrznej. Część zewnętrzna to rękawica uszyta z dzianiny powlekanej kauczukiem poliakrylonitrylowym, część wewnętrzna wykonana z dzianiny kevlarowej pokrytej po stronie chwytnej prostokątnymi płytkami stalowymi. Rękawice chroniące przed przecięciem piłą łańcuchową posiadają powierzchnię ochronną jedynie w części grzbietowej (śródręcze i cztery palce bez kciuka) - dotyczy to tylko rękawicy na lewą rękę. Zalecane są do ochrony rąk przed ciężkimi urazami mechanicznymi (głównie przecięciem i przekłuciem), przy sortowaniu i usuwaniu odpadów, przy wykonywaniu czynności zawodowych w pogotowiu ratunkowym, w policji, służbach celnych, itp.

 

RĘKAWICE CHRONIĄCE PRZED CZYNNIKAMI TERMICZNYMI

Do tej grupy zaliczamy rękawice chroniące przed:

 • gorącymi czynnikami,
 • zimnem.

Do rękawic chroniących przed gorącymi czynnikami termicznymi można zaliczyć wszystkie rękawice, które chronią ręce pracownika przed wysoką temperaturą i/lub ogniem występującymi w środowisku pracy w jednej lub kilku postaciach, tj.:

 • otwarty płomień,
 • kontakt z gorącym przedmiotem,
 • ciepło konwekcyjne,
 • promieniowanie cieplne,
 • drobne rozpryski stopionych metali (np. w procesie spawania),
 • duże ilości płynnego metalu (np. w hutnictwie metali).

Do tych rękawic zaliczają się rękawice spawalnicze, chroniące ręce przed odpryskami stopionego metalu, iskrami oraz urazami mechanicznymi.

 

RĘKAWICE CHRONIĄCE PRZED CHEMIKALIAMI I MIKROORGANIZMAMI

Rękawice przeznaczone do ochrony przed chemikaliami produkowane są głównie z tworzyw sztucznych i gumy. O wyborze materiału, z którego są wykonywane, decyduje rodzaj substancji, przed którym mają chronić.


Najczęściej spotykane tworzywa do wyrobu rękawic to:


• winyl (PCW)


Cienkie rękawice używane są wówczas, gdy potrzebna jest ochrona przed wodą i lżejszymi środkami czyszczącymi. Mocniejsze rękawice pokryte winylem lub w nim zanurzone odznaczają się dobrą chwytnością i odpornością na ścieranie i jednocześnie zachowują miękkość, także na mrozie. Są odporne na działanie kwasów, olejów i tłuszczów.


• lateks (guma naturalna)


Rękawice lateksowe posiadają przewyższającą inne rodzaje odporność na rozciąganie, są wygodne w użyciu. Mogą jednak wywołać reakcje uczuleniowe, co można niwelować przez chlorynowanie.


• nitryl


Odznacza się lepszą wytrzymałością na ścieranie i jest bardziej odporny na przecięcia niż np. winyl. Rękawice zachowują swoją formę i mogą być prane w pralce. Odznaczają się dobrą chwytnością. Są odporne na działanie rozpuszczalników, kwasów, zasad, olejów, tłuszczów, itd. Bezpieczne dla środowiska, rzadko są przyczyną reakcji alergicznych.


• neopren


Syntetyczny odpowiednik gumy naturalnej. Odznacza się wysoką odpornością na ścieranie, jednak nieco gorszą niż PCW i nitryl. Rękawice z neoprenu są odporne na działanie ketonów, kwasów, zasad, olejów, tłuszczów i rozpuszczalników organicznych.


• PVA


Rękawice z PVA odznaczają się dobrą chwytnością mokrych przedmiotów. Odporne są na ketony, oleje, zasady i rozpuszczalniki organiczne. Rękawice przeznaczone do ochrony przed chemikaliami muszą być dopasowane i szczelne. Ponadto rękawice te powinny charakteryzować się odpornością mechaniczną (co najmniej odporność na ścieranie i/lub wytrzymałość na rozdzieranie). Przenikanie substancji chemicznej przez rękawice określa się na podstawie badania tzw. czasu przebicia, polegającego na bezpośrednim kontakcie danej substancji z rękawicą i określaniu, po jakim czasie substancja przeniknęła przez rękawicę. Na tej podstawie można rękawice klasyfikować według klas odpowiadających danemu poziomowi ochrony:
1 klasa > 10 min.
2 klasa > 30 min.
3 klasa > 60 min.
4 klasa > 120 min.
5 klasa > 240 min.
6 klasa > 480 min.

 

SKÓRA

Skóra posiada unikatowe właściwości, których nie mają inne materiały. Dostosowuje się do zmian temperatury i wilgotności poprzez absorpcję i przepuszczanie wilgoci. Jest to bardzo
ważne, gdyż rękawica ma chronić skórę człowieka ekstremalnie wrażliwą na zmiany wilgotności i temperatury, reagująca już na zmiany rzędu +/-0,2°C. Skóra jest odporna także na podwyższoną temperaturę, iskrzenie i ogień przez krótki okres czasu. Jest wodoodporna i wytrzymała na ścieranie. Lico jest zewnętrzną warstwą skóry; jest miękkie, trwałe, odporne na wilgoć i ścieranie; odporne na działanie temperatury do ok. 80°C.
Dwoina jest wewnętrzną warstwą skóry; odznacza się porowatą powierzchnią i dlatego łatwiej od lica pochłania wilgoć; poprzez swoją grubą powierzchnię daje dobrą chwytność; grubość szpaltu zależy od grubości oddzielonego lica oraz od tego, czy dwoina była dzielona na dwie warstwy; odporna na działanie temperatury do 100°C.

 

Jakość skóry

Podziału skóry dokonujemy w zależności od miejsca jej zdjęcia. Najmocniejsza i najbardziej trwała skóra pochodzi z części grzbietowej. Najbardziej gładka i równa skóra pochodzi z boków. Najbardziej miękka, a zarazem najcieńsza pochodzi z brzucha. Jest ona często zarysowana przez gałęzie, ogrodzenia, itp., o które potknęło się zwierzę. Dlatego też z reguły nie nadaje się na rękawice robocze. Grubość skóry jest wprost proporcjonalna do okresu używalności rękawicy. Skóry używane do produkcji są testowane pod względem grubości i odporności na ścieranie.

 

Rodzaje skóry

W zależności od wymagań, jakie stawiamy rękawicom możemy wybrać różne rodzaje skóry. Do najczęściej używanych należy skóra bydlęca, świńska i kozia. Każda z nich odznacza się odmiennymi cechami. Skóra bydlęca jest mocna, włóknista i odporna na ścieranie oraz na wilgoć. Skóra bydlęca jest najgrubsza, co w połączeniu z odpornością na ścieranie czyni ją szczególnie przydatną do wyrobu rękawic roboczych. Stanowi dobrą ochronę przed ciepłem.
Skóra świńska dzięki swej porowatej powierzchni lepiej przepuszcza powietrze. Im częściej jest używana, tym bardziej mięknie i zachowuje swoją miękkość nawet, gdy zawilgotnieje. Podczas mycia staje się znów naturalnie miękka, nawet bardziej niż inne rodzaje skóry. Skóra kozia jest najmocniejsza ze wszystkich rodzajów skóry. Dzięki zawartości lanoliny, występującej z natury w skórze koziej, jest ekstremalnie gładka. Skóra kozia jest uważana za 2-krotnie mocniejszą od skóry bydlęcej tej samej grubości. Dzięki swojej wytrzymałości połączonej z gładkością nadaje się szczególnie do prac, gdzie wymagana jest duża sprawność palców.
Oprócz wyboru skóry, najważniejszym procesem decydującym o jakości wyrobu końcowego jest jej odpowiednie przygotowanie.

 

Garbowanie

Nadaje skórze pożądane właściwości wytrzymałości i gładkości, a poza tym zapobiega jej gniciu. Nawet najlepsza skóra może ulec zniszczeniu, jeśli nie używamy właściwych garbników. Zazwyczaj do garbowania używa się chromu, który polepsza odporność cieplną i nadaje skórze miękkość. Istnieją także inne, jak na razie o wiele bardziej skomplikowane i drogie metody, jak np. garbowanie roślinne. Garbowanie roślinne zmniejsza ryzyko występowania reakcji alergicznych i jest bezpieczniejsze dla środowiska, jednak skóra będzie twardsza i słabsza niż po garbowaniu chromowym. Rękawice spawalnicze Niektóre z naszych rękawic spawalniczych są szyte nicią z Kevlaru, odporną na działanie wysokich temperatur. Rękawice do spawania argonowego są wykonane z gładkiego lica koziego lub świńskiego w celu osiągnięcia bardzo dobrego czucia przy pracy z małymi lub dużymi przedmiotami.

 

Rękawice zimowe

Stosowane są 3 różne typy ocieplenia:

 • flanela,
 • wyściółka akrylowa (gruby, wełnisty materiał syntetyczny),
 • thinsulate (włókno poliestrowe z dodatkiem silikonu o bardzo dobrych właściwościach cieplnych, także przy cienkiej warstwie).

 

Rękawice ze skóry meblowej

Bardzo wartościowe i odporne na ścieranie są rękawice z tzw. skóry meblowej. Wytwarzane z resztek z przemysłu meblowego, sortowanych wg koloru. Skóra jest bardzo odporna na ścieranie. Ryzyko odbarwienia można usunąć w dużej mierze poprzez ocieplenie rękawicy. Oprócz skóry z połyskiem istnieje także skóra szlifowana, tzw. nubuk. Najczęściej spotykane są rękawice, których część wewnętrzna składa się z dwóch lub trzech zszytych razem części, lecz występuje także tzw. cała dłoń.

 

 

Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?

Chcesz otrzymywać informację o nowych artykułach? Zostaw nam swój e-mail.

OK Akceptuję regulamin

Podziel się z innymi!

Pozostałe serwisy firmy

odpylamy.pl
Projektowanie i dobór, montaż, serwis instalacji i urządzeń odpylających dla różnych gałęzi przemysłu.
szlifowanie.info
Serwis internetowy poświęcony obróbce stali nierdzewnej. Wszystko o materiałach, urządzeniach i technologiach.
elkrem.com.pl
Materiały i urządzenia do napawania i regeneracji. Układy plastyfikujące oraz obróbka CNC.
podnoszenie.eu
Systemy transportu bliskiego, żurawie, żurawików, suwnice, wciągników oraz wiele innych.
xiris.pl
Wysoce wyspecjalizowane kamery spawalnicze do badania jakości spoin spawalniczych
www.readytorobot.eu
Integrator zrobotyzownaych systemów spawalniczych oraz systemów automatyzacji procesów produkcyjnych.
www.matyergonomiczne.pl
Ergonomiczne, antyzmęczeniowe maty przemysłowe. Sprawdź jak możesz w prosty sposób poprawić zdrowie swoich pracowników.
www.gullco.pl
Systemy do spawania zautomatyzowanego, wózki spawalnicze, automaty do żłobienia.
 Ustawienia
bezpieczne dane

Szanujemy Twoją prywatnosć!

Dbamy o Twoje dane i chcemy, żebyś był z nami.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Drogi Użytkowniku,

Od 25 maja 2018 roku  obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). Zależy nam, abyś wiedział jakie dane przetwarzamy i na jakich zasadach. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat. Prosimy o zapoznanie się z nimi, następnie określenie danych jakimi chcesz się z nami podzielić i   wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku  „Zgadzam się”.

Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę lub zmienić zakres danych, klikając w ikonę ustawieñ w dolnym lewym rogu przeglądarki.

 

Jakie dane zbieramy?

Większość danych jakie zbieramy jest całkowicie anonimowa, ale mogą to być również dane dotyczące urządzenia z jakiego korzystasz, wersji przeglądarki, podstron, które odwiedzasz i to czego szukasz na naszej stronie. W przypadku wyrażenia zgody marketingowej mogą to być dane osobowe takie jak IP, adres e-mail czy linki do profili na portalach społecznościowych.

 

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych jest RYWAL-RHC Sp. z o.o., ul. Chełmżyńska 180, 04-464 Warszawa, NIP: 951-19-98-317.

 

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przede wszystkim, żeby dostarczać Tobie coraz lepsze treści i coraz lepsze wrażenia z korzystania z naszej strony. Jak to możliwe?

Analizując np. to co szukasz na stronie, wiemy co potrzebujesz i robimy wszystko, żebyś to znalazł u nas szybko i łatwo. Analizując czas przebywania na stronie, wiemy czy artykuł był interesujący czy nie.

Więcej o tym znajdziesz w naszej polityce prywatności.

 

Czy przekazujemy komuś Twoje dane?

Twoje dane możemy udostępnić wyłącznie wyspecjalizowanym firmom z naszej grupy kapitałowej i wyłącznie w celu ściśle powiązanym z Twoimi potrzebami, firmom działającym na nasze zlecenie, np. w celu optymalizacji działania strony lub realizacji zamówienia czy umowy, a także podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

 

Co możesz zrobić ze swoimi danymi?

Masz prawo dostępu do swoich danych ich zmiany, ograniczenia przetwarzania oraz usunięcia, jeśli nie stoi to w sprzeczności z innymi prawami np. w związku z realizacją umów. Możesz także zmienić zakres danych jakimi chcesz się z nami dzielić, wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych lub skorzystać z innych praw wymienionych w naszej polityce prywatności.

 

Na jakiej podstawie chcemy przetwarzać Twoje dane?

Podstawą do przetwarzania Twoich danych jest każdorazowo Twoja zgoda, ale w niektórych przypadkach również konieczność realizacji umów oraz uzasadniony interes administratora danych, czyli np. przetwarzanie danych na potrzeby marketingu własnego.

W przypadku przetwarzania danych na cele marketingowe, tj. między innymi profilowanie odbywać się będzie za Twoją zgodą, którą wyrażasz akceptując w ustawieniach Marketingową warstwę danych.

W przypadku przetwarzania danych w celach komunikacji z Tobą, poprosimy Ciebie o zgodę przy formularzu kontaktowym lub przy subskrypcji newslettera.

 

Jak długo przechowujemy Twoje dane?

O przechowywaniu Twoich danych przypomnimy Tobie na stronie po 90 dniach od poprzedniej wizyty. Będziesz mógł wówczas zadecydować, co chcesz z nimi zrobić. Natomiast dane, które od Ciebie otrzymamy będziemy przechowywać bezterminowo, gdyż dzięki danym historycznym będziemy mogli lepiej analizować zmiany w Twoich preferencjach.

 

Podsumowanie

Prosimy o zapoznanie się z w/w informacjami. Następnie bardzo prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie tych danych klikając przycisk „Zgadzam się”.

 

Pamiętaj, ze w każdej chwili możesz wycofać zgodę lub zmienić zakres danych jakie chcesz nam udostępnić.

Ustawienia

Pliki Cookies

Są dla nas bardzo istotnym elementem. Dzięki nim mamy możliwość poprawy bezpieczeństwa strony, atrakcyjności dla użytkowników oraz szybkości jej działania. Rekomendujemy pozostawienie tej opcji włączonej.

Zgoda Marketingowa

Dzięki wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych będziemy mieli możliwość prezentowania Tobie ofert czy reklam lepiej dopasowanych do Twoich preferencji zakupowych i wymaga również aktywnych plików cookies. Dane jakie są przetwarzane to informacje co do Twojej przybliżonej lokalizacji, urządzenia z jakiego korzystasz, podstron które odwiedzasz i informacji jakie szukasz na naszej stronie. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli wyrazisz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w tych celach, pamiętaj, że zgodę możesz w każdej chwili wycofać.

Jeśli masz pytania lub wątpliwości napisz do nas marketing@rywal.com.pl. Odpowiemy na Twoje pytania. Możesz też w każdej chwili wyczyścić pliki cookies tej strony, klikając tu (przeładuje stronę).

Ustawienia Informacje Nie teraz Zgadzam się