Język: PL | EN |RU | RO | BY | LT | AE

Aktualności

Wyróżnienie dla RYWAL-RHC

dyplom krynica 135px

RYWAL-RHC otrzymał nagrodę za zajęcie 1 miejsca w sprzedaży produktów FEIN oraz GRIT by FEIN w 2018 roku na terenie Polski.

Więcej…

Klienci spółek zagranicznych odwiedzili firmę LORCH

lorch new logo

W dniu 4 września 2019 kolejna grupa naszych partnerów odwiedziła firmę LORCH GmbH.

Więcej…

Zapraszamy na V Wielkopolskie Sympozjum Spawalnicze „Innowacje w spawalnictwie”

konferencja linde poznan 2019 135px

 

 

 

 

 

Zapraszamy na V Wielkopolskie Sympozjum Spawalnicze „Innowacje w spawalnictwie” które odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu w dniu 24 września 2019 r.

Więcej…

Spotkanie Spawalników Warmii, Mazur i Pomorza

spawalnictwo 4 0

5 września 2019 w Olsztynie odbyła się konferencja nt. „Nauka dla przemysłu – Spawalnictwo 4.0”

Więcej…

ESAB DemoBus w Rudzie Śląskiej - podsumowanie

ruda esab 135

Podczas swojego tournee ESAB Demobus odwiedził jeden z oddziałów RYWAL-RHC.

Więcej…

Promocje

Półautomaty spawalnicze Lorch MicorMIG HD*

micor mig promocja135

W promocji lepiej przygotowaliśmy MicorMIGi do warunków HD*

Więcej…

Oferta specjalna szlifierek Suhner

suhner promocja szlifierek akt 135px

Szlifierki proste, kątowe i taśmowe Suhner w specjalnej cenie

Więcej…

Zestaw Rotomax 2.0 Suhner

suhner polar 135

Prezentujemy szlifierkę Suhner z wałkiem giętkim w zimowo-świątecznym zestawie. W cenie urządzenia otrzymasz kurtkę Softshell GRATIS!

Więcej…

SYSTEMY ZAŁADUNKU (ŻURAW + AERO)

aerozuraw 135

Żuraw PRACTIKUS PS + podnośnik podciśnieniowy AERO-LIFT

Więcej…

Depresja cenowa w RYWAL-RHC

depresja cenowa 135 135

Ścinamy ceny hydrauliki siłowej HOLMATRO

Więcej…

Okazje cenowe

HandyTIG 180DC BasicPlus w kasecie

handytig 1800hf 135

W okazjach cenowych prostownik HandyTIG 180DC w kasecie z przewodami spawalniczymi i uchwytem TIG. Urządzenie do spawania metodą TIG DC stali i stali nierdzewnej oraz elektrodami otulonymi MMA.

Więcej…

Prostownik TIG Pontig 200 AC/DC MOST

ponte

W okazjach cenowych prostownik TIG Pontig 200 AC/DC do spawania TIG stali i aluminium z przewodem masowym i gazowym, w komplecie uchwyt TIG 26/4m

Więcej…

Palnik maszynowy IK-1200 CL KOIKE

IMG 0617 min 135px

W okazjach cenowych palnik maszynowy IK-1200 CL KOIKE do cięcia stali do grubości 300 mm.

 

Więcej…

Uchwyt MIG LG 420G 3M Lincoln Electric chłodzony powietrzem

uchwyt lincoln 135px

W okazjach cenowych uchwyt MIG LG 420G 3M Lincoln Electric chłodzony powietrzem

 

Więcej…

Zaciski masowe obrotowe 800A typ C

zacisk masowy 135px

W okazjach cenowych zaciski masowe obrotowe 800 A typ C

Więcej…

Vademecum

Bezpieczne spawanie aluminium

aluminium welding 2 135px

Przez ostatnie lata widzimy zauważalną zmianę podejścia do zagadnień bezpieczeństwa pracy. Wśród pracodawców, kadry inżynierskiej, a także wśród spawaczy cały czas rośnie świadomość zagrożeń jakie niesie ze sobą proces spawania.

Więcej…

Do 60% oszczędności gazu podczas spawania

ewr 135x vademecum

Prąd spawania nie jest wartością stałą i może ulegać znacznym wahaniom podczas spawania. Bez systemu zarządzania gazem często nie jest możliwe uzyskanie optymalnego przepływu gazu w celu osiągnięcia dostatecznej osłony gazowej i często pojawiają się niepotrzebne straty. System Zarządzania Gazem Osłonowym (EWR od ang. Electronic Welding Regulator) to system, który w dużym stopniu pomaga kontrolować zużycie gazu. EWR 2 został wyposażony w układ pomiarowy dla optymalnej kontroli przepływu gazu. Aby zrealizować funkcję zamkniętej pętli regulacji sterowania przepływem gazu, funkcja impulsowania została pominięta, co przyniosło wymierne korzyści. Zastosowanie regulatora EWR 2 pozwoli zaoszczędzić nawet do 60% gazu osłonowego.

Więcej…

Komfort bez kompromisów – nowa generacja przyłbic spawalniczych

vademecum g5 01 spawanie 135px

Badania prowadzone wśród spawaczy pokazują potrzebę lepszej ochrony przed promieniowaniem, lepszej widoczności miejsca spawania, skuteczniejszego systemu ochrony dróg oddechowych, wyższego komfortu użytkowania oraz wysokiej ochrony przed rozbryzgami stopionego metalu i iskrami przy szlifowaniu.

Więcej…

Jak zmieni się zarządzanie gazem w Przemyśle 4.0?

ewr vademecum 135

Każda osoba zainteresowana nowinkami technicznymi otwierając czasopismo lub gazetę, nie uniknie czytania artykułów o tym, jak "Internet Rzeczy" zmieni nasze codzienne życie w nadchodzących latach.

Więcej…

Zagrożenia związkami manganu i chromu (VI) podczas spawania

ewr vademecum 135

W trakcie spawania występuje wiele szkodliwych czynników, które stanowią potencjalne zagrożenia dla zdrowia spawaczy i otoczenia. Do głównych czynników szkodliwych i uciążliwych należy zaliczyć pyły i substancje chemiczne (gazy).

Więcej…

ewr vademecum 135

Każda osoba zainteresowana nowinkami technicznymi otwierając czasopismo lub gazetę, nie uniknie czytania artykułów o tym, jak "Internet Rzeczy" zmieni nasze codzienne życie w nadchodzących latach.

Branża przemysłowa już od dawna zdaje sobie sprawę z postępującej automatyzacji procesów produkcyjnych. Dla tych, którzy nie wiedza co znaczy Internet Rzeczy (zwany IoT) lub Przemysł 4.0 (czwarta rewolucja przemysłowa) wyjaśniamy, że oznacza to, że ​​fizyczne komponenty (urządzenia, maszyny itp.) są połączone z Internetem i ze sobą wzajemnie. A co jest tak nowatorskiego w łączeniu urządzeń i maszyn z Internetem. Otóż pozwala na uzyskiwanie w czasie rzeczywistym wszelkich informacji o zachodzących procesach.

industry 2633878 960 720

Dane te mogą być wykorzystywane zarówno przez klienta, jak i przez dostawcę. Dla użytkownika urządzenia bardzo przydatna jest wiedza o tym, jak często urządzenie jest używane w porównaniu z innymi komponentami. Szczególnie istotny jest wgląd do raportów dotyczących np. produktywności, oszczędności, zużyciu zasobów itp. Dostawca lub producent dostaje możliwość oszacowania stanu urządzenia lub narzędzi w nim wykorzystywanych, umożliwiając np. wdrożenie programu konserwacji zapobiegawczej. 

Kontrolowanie przepływu gazu (tzw. gas management) jest idealnym przykładem do zastosowania innowacyjnych produktów IoT. Bardzo często jesteśmy pytani przez producentów, w jaki sposób można zaoszczędzić gaz osłonowy w procesie takim jak spawanie z użyciem gazu. W przypadku rozwiniętej technologii można by się spodziewać, że wszystko w temacie zarządzania gazem jest już zoptymalizowane, zwłaszcza, że gaz osłonowy ma duży udział w kosztach spoiny. Jednak pewne aspekty spawania zostały przyjęte jako norma: np. fakt, że każda spawarka wykorzystuje zawór magnetyczny, który podczas przerw w spawaniu zamyka się, ale dzieje się to powoli, oraz fakt, że przepływ gazu jest cały czas stały podczas spawania - nawet gdy zmienia się natężenie prądu.

Wymienione aspekty nigdy wcześniej nie były kwestionowane. My jednak postanowiliśmy to poprawić. Dzięki temu powstał EWR – Elektroniczny Regulator Przepływu Gazu Osłonowego (od ang. Electronic Welding Regulator), który w dużym stopniu pomaga kontrolować zużycie gazu. Przy spawaniu łukowym w osłonie gazów pozwala zaoszczędzić nawet do 60% gazu. Urządzenie EWR wraz z opatentowaną technologią wykorzystuje ekstremalnie szybki zawór elektromagnetyczny, który odczytuje "szczyt początkowy" przepływu gazu osonowego  i dostarcza cyfrowo kontrolowaną ilość gazu, natomiast zamknięcie gazu odbywa się natychmiast po zatrzymaniu procesu. Zastosowana technologia umożliwia również synchronizację przepływ gazu z prądem spawania. Ta pełna kontrola prowadzi do oszczędności wynoszących nawet 60% zużycia gazu osłonowego, co zostało potwierdzone w kilku tysiącach aplikacji na całym świecie.

 EWR2 measuring gas flow volume welding current

Ale System Zarządzania Gazem to coś więcej niż tylko poprawa sposobu dostarczania gazu. Jaki jest następny krok. Jak wygląda zarządzanie gazem dla Przemysłu 4.0.

Patrząc na system zarządzania gazem przez pryzmat Internetu Rzeczy, dzisiejsze środowisko produkcyjne ma wiele manualnych urządzeń, które kontrolują przepływ gazu, brakuje jednak oprogramowania, które pozwala łączyć się z siecią internetową i może być zdalnie zarządzane. Pomyśl o tym, że możesz kontrolować wszystko, co dotyczy Twojego systemu dostarczania gazu z pulpitu, bez konieczności fizycznej obecności przy urządzeniu. Masz również możliwość zmiany typu gazu z CO2 na 98/2 Argon (lub nawet zastosowania niestandardowej mieszanki), a następnie zdalnie ustawienie żądanego natężenia przepływu, a także wybranie innych dostępnych opcji z menu sterowania. Nawet z odległości setek km, uzyskując dostęp do VPN lub zdalnego pulpitu, możesz monitorować przepływ różnych mieszanek gazowych, a także kontrolować potrzeby związane z dostawą, a także masz możliwość analizy wszystkich danych o wykorzystaniua gazu w konkretnym urządzeniu. Możesz je zapisać, a następnie  porównać do wcześniej przygotowanych raportów.

Pomyśl jakie efekty możesz osiągnąć, jeśli pakiet oprogramowania będzie miał dostęp do dziesiątek lub setek tych urządzeń w Twoim zakładzie, aby w pełni uchwycić zużycie gazu w całej Twojej firmie, aby zbadać, skąd pochodzą nieefektywności.

Odpowiedzią na potrzeby Przemysłu 4.0. w zarządzaniu gazem jest sprzęt z pakietem oprogramowania, który nie tylko zapewnia efektywniejszy przepływ gazu w stosunku do prądu spawania, ale również pozwala na przechwytywanie, segregowanie i analizowanie danych.

W ABICOR BINZEL i RYWAL-RHC już od dłuższego czasu analizujemy ten temat, a teraz jesteśmy dumni z naszego pierwszego produktu, który odpowiada potrzebom IoT:  EWR 2 Net

Elektroniczny regulator gazu EWR w wersji Net może być podłączony do Internetu za pośrednictwem protokołu sterowania Fieldbus (korzystamy z interfejsu otwartego CAN) lub za pośrednictwem interfejsu Ethernet (zasadniczo podobnym do wtyczki używanej do podłączenia laptopa do Internetu). Wszystkie funkcje EWR 2 Net mogą być zarządzane przez Internet za pomocą oprogramowania Service. Możliwa jest nie tylko konfiguracja i regulacja, ale jednocześnie zbieranie danych o uzyskanych oszczędnościach gazu, informacje o typie gazu oraz o zastosowanym natężeniu prądu użytego do spawania.

EWR2 Service Software Screenshot GB neu

Zastosowanie mieszanin dwutlenku węgla i argonu daje dodatkową korzyść dla środowiska: oszczędzanie gazu osłonowego w tym przypadku oznacza również zmniejszenie emisji CO2. Wdrożenie systemu EWR przy jednym urządzeniu spawalniczym w pracy trójzmianowej może zaoszczędzić do 760 kg CO2 rocznie. (mieszanina z 18% dodatkiem CO2).

Ponieważ branża spawalnicza domaga się dostępu do coraz większej ilości danych i większej ilości analiz prodykcyjnych w celu optymalizacji wydajność i zmniejszenia kosztów wytworzonych towarów, technologia IoT przeniknie coraz głębiej we wszystkie aspekty spawania i obróbki metali. To, co dziś jest prostym pakietem oprogramowania, jutro może stać się aplikacją mobilną, a w następnej kolejności poleceniem głosowym. Podczas gdy produkcja dopiero uczy się wykorzystywać osiągnięcia Przemysłu 4.0, innowacja Przemysłu 5.0 czeka już za rogiem.

 

Artykuł dzięki uprzejmości Abicor Binzel

Tłumaczenie artykułu How Gas Management Will Change for the Internet of Things

Źródło: https://blog.binzel-abicor.com/how-gas-management-will-change-for-the-internet-of-things

 

 

 pdf iconUlotka do pobrania

 

 

 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z nowościami w ofercieyoutubefacebookinstagram

Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?

 

Podziel się z innymi!

Pozostałe serwisy firmy

odpylamy.pl
Projektowanie i dobór, montaż, serwis instalacji i urządzeń odpylających dla różnych gałęzi przemysłu.
szlifowanie.info
Serwis internetowy poświęcony obróbce stali nierdzewnej. Wszystko o materiałach, urządzeniach i technologiach.
magswitch.pl
Serwis poświęcony technice zamocowań za pomocą narzędzi magnetycznych firmy Magswitch.
podnoszenie.eu
Systemy transportu bliskiego, żurawie, żurawików, suwnice, wciągników oraz wiele innych.
xiris.pl
Wysoce wyspecjalizowane kamery spawalnicze do badania jakości spoin spawalniczych
www.readytorobot.eu
Integrator zrobotyzownaych systemów spawalniczych oraz systemów automatyzacji procesów produkcyjnych.
www.matyergonomiczne.pl
Ergonomiczne, antyzmęczeniowe maty przemysłowe. Sprawdź jak możesz w prosty sposób poprawić zdrowie swoich pracowników.
www.gullco.pl
Systemy do spawania zautomatyzowanego, wózki spawalnicze, automaty do żłobienia.
 Ustawienia
bezpieczne dane

Szanujemy Twoją prywatnosć!

Dbamy o Twoje dane i chcemy, żebyś był z nami.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Drogi Użytkowniku,

Od 25 maja 2018 roku  obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). Zależy nam, abyś wiedział jakie dane przetwarzamy i na jakich zasadach. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat. Prosimy o zapoznanie się z nimi, następnie określenie danych jakimi chcesz się z nami podzielić i   wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku  „Zgadzam się”.

Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę lub zmienić zakres danych, klikając w ikonę ustawieñ w dolnym lewym rogu przeglądarki.

 

Jakie dane zbieramy?

Większość danych jakie zbieramy jest całkowicie anonimowa, ale mogą to być również dane dotyczące urządzenia z jakiego korzystasz, wersji przeglądarki, podstron, które odwiedzasz i to czego szukasz na naszej stronie. W przypadku wyrażenia zgody marketingowej mogą to być dane osobowe takie jak IP, adres e-mail czy linki do profili na portalach społecznościowych.

 

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych jest RYWAL-RHC Sp. z o.o., ul. Chełmżyńska 180, 04-464 Warszawa, NIP: 951-19-98-317.

 

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przede wszystkim, żeby dostarczać Tobie coraz lepsze treści i coraz lepsze wrażenia z korzystania z naszej strony. Jak to możliwe?

Analizując np. to co szukasz na stronie, wiemy co potrzebujesz i robimy wszystko, żebyś to znalazł u nas szybko i łatwo. Analizując czas przebywania na stronie, wiemy czy artykuł był interesujący czy nie.

Więcej o tym znajdziesz w naszej polityce prywatności.

 

Czy przekazujemy komuś Twoje dane?

Twoje dane możemy udostępnić wyłącznie wyspecjalizowanym firmom z naszej grupy kapitałowej i wyłącznie w celu ściśle powiązanym z Twoimi potrzebami, firmom działającym na nasze zlecenie, np. w celu optymalizacji działania strony lub realizacji zamówienia czy umowy, a także podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

 

Co możesz zrobić ze swoimi danymi?

Masz prawo dostępu do swoich danych ich zmiany, ograniczenia przetwarzania oraz usunięcia, jeśli nie stoi to w sprzeczności z innymi prawami np. w związku z realizacją umów. Możesz także zmienić zakres danych jakimi chcesz się z nami dzielić, wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych lub skorzystać z innych praw wymienionych w naszej polityce prywatności.

 

Na jakiej podstawie chcemy przetwarzać Twoje dane?

Podstawą do przetwarzania Twoich danych jest każdorazowo Twoja zgoda, ale w niektórych przypadkach również konieczność realizacji umów oraz uzasadniony interes administratora danych, czyli np. przetwarzanie danych na potrzeby marketingu własnego.

W przypadku przetwarzania danych na cele marketingowe, tj. między innymi profilowanie odbywać się będzie za Twoją zgodą, którą wyrażasz akceptując w ustawieniach Marketingową warstwę danych.

W przypadku przetwarzania danych w celach komunikacji z Tobą, poprosimy Ciebie o zgodę przy formularzu kontaktowym lub przy subskrypcji newslettera.

 

Jak długo przechowujemy Twoje dane?

O przechowywaniu Twoich danych przypomnimy Tobie na stronie po 90 dniach od poprzedniej wizyty. Będziesz mógł wówczas zadecydować, co chcesz z nimi zrobić. Natomiast dane, które od Ciebie otrzymamy będziemy przechowywać bezterminowo, gdyż dzięki danym historycznym będziemy mogli lepiej analizować zmiany w Twoich preferencjach.

 

Podsumowanie

Prosimy o zapoznanie się z w/w informacjami. Następnie bardzo prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie tych danych klikając przycisk „Zgadzam się”.

 

Pamiętaj, ze w każdej chwili możesz wycofać zgodę lub zmienić zakres danych jakie chcesz nam udostępnić.

Ustawienia

Pliki Cookies

Są dla nas bardzo istotnym elementem. Dzięki nim mamy możliwość poprawy bezpieczeństwa strony, atrakcyjności dla użytkowników oraz szybkości jej działania. Rekomendujemy pozostawienie tej opcji włączonej.

Zgoda Marketingowa

Dzięki wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych będziemy mieli możliwość prezentowania Tobie ofert czy reklam lepiej dopasowanych do Twoich preferencji zakupowych i wymaga również aktywnych plików cookies. Dane jakie są przetwarzane to informacje co do Twojej przybliżonej lokalizacji, urządzenia z jakiego korzystasz, podstron które odwiedzasz i informacji jakie szukasz na naszej stronie. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli wyrazisz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w tych celach, pamiętaj, że zgodę możesz w każdej chwili wycofać.

Jeśli masz pytania lub wątpliwości napisz do nas marketing@rywal.com.pl. Odpowiemy na Twoje pytania. Możesz też w każdej chwili wyczyścić pliki cookies tej strony, klikając tu (przeładuje stronę).

Ustawienia Informacje Nie teraz Zgadzam się