Język: PL | EN |RU | RO | BY | LT | AE

Aktualności

Filtracja powietrza a pandemia COVID-19

filtro 135px

Czy filtrowentylacja powietrza na stanowiskach pracy może być sposobem na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa?

Więcej…

Pracuj bezpiecznie & Zachowaj dystans

cepro135px

Zachowaj bezpieczne warunki pracy podczas pandemii COVID-19

Więcej…

Nowe frezy z węglików spiekanych MOST

frezy most frezowanie rywal rhc

 

 

 

 

 

Poznaj nowe linie frezów z węglików spiekanych MOST

Więcej…

Prawidłowa konserwacja i kontrola systemu układu oddechowego

adflo 135px

 

 

 

 

 

Prawidłowa i regularna konserwacja systemu układu oddechowego 3MTM AdfloTM wpływa na utrzymanie odpowiedniego poziomu ochrony, a także optymalizuje żywotność produktu oraz pozwala na uniknięcie dodatkowych kosztów wymiany. 

Więcej…

Nowa odsłona chemii przemysłowej

szybka zewn 135px

 

 

 

 

 

Jakie korzyści daje stosowanie chemii przemysłowej w spawalnictwie?

Więcej…

Promocje

Wybierz idealną tarczę dla siebie

nie zasypiaj na zime 135px

Zestawy promocyjne ściernic MOST ze specjalnym upominkiem

Więcej…

Oferta specjalna szlifierek Suhner

suhner promocja szlifierek akt 135px

Szlifierki proste, kątowe i taśmowe Suhner w specjalnej cenie

Więcej…

Promocja maty ergonomicznej Starting Line Runner

startting line info

 

 

 

 

 

Używając mat ergonomicznych poprawiasz wydajność i jakość pracy.

Więcej…

Okazje cenowe

Pneumatyczny siłownik obrotowy 89402-4A Destaco

logo destaco 135px

W okazjach cenowych pneumatyczny siłownik obrotowy 89402-4A Destaco

Więcej…

Prostownik TIG T 250 AC/DC BasicPuls LORCH

wozek 135

W okazjach cenowych prostownik TIG T 250 AC/DC BasicPuls LORCH z przewodem masowym do spawania TIG AC/DC (stal i aluminium) oraz elektrodą otuloną MMA. Zalecany uchwyt: TIG aLTG2600 UD 4m (56 04 002630).

Więcej…

Wózek narzędziowy Bahco

wozek 135

W okazjach cenowych wózek narzędziowy Bahco z 215 narzędziami klasy Premium

Więcej…

MOST Pontig 1880HF

ponte

W okazjach cenowych urządzenie inwertorowe do spawania metodą TIG DC (HF) i elektrodą otuloną (MMA) MOST Pontig 1880HF z przewodem masowym i elektrodowym.

Więcej…

Neutrix WAG 40 SW

wag 40 sw most 135px

W okazjach cenowych ostrzałka do elektrod wolframowych z podstawką Neutrix WAG 40 SW

Więcej…

Vademecum

Filtracja powietrza w czasie pandemii COVID-19

filtro 135px

Czy filtrowentylacja powietrza na stanowiskach pracy może być sposobem na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa?

Więcej…

Bezpieczeństwo bez kompromisów – zewnętrzne szybki ochronne

szybka zewn 135px

Badania prowadzone wśród spawaczy pokazują potrzebę pewnej ochrony przed promieniowaniem, a jednocześnie coraz lepszej widoczności miejsca spawania, wyższego komfortu użytkowania oraz wysokiej ochrony przed rozbryzgami stopionego metalu i iskrami przy szlifowaniu. Przyłbice spawalnicze 3MTM SpeedglasTM z automatycznymi filtrami spawalniczymi (ADF) zdecydowanie przybliżają komfort spawania do oczekiwań. Zostały zaprojektowane tak, by ograniczać zmęczenie oczu przy przełączaniu ze stanu zaciemnionego na rozjaśniony. W celu zapewnienia jak najdłuższego czasu bezproblemowego użytkowania przy utrzymaniu stałego poziomu ochrony konieczne jest zachowanie nienagannego stanu technicznego przyłbicy.

Więcej…

Case study wdrożenia REJS MOST

rejs info akt 135

 

 

 

 

 

Jakie efekty przyniosło wprowadzenie monitoringu spawalniczego REJS MOST w ZMW Metal - Sytem Sp. z o.o.?

Więcej…

Bezpieczne spawanie aluminium

aluminium welding 2 135px

Przez ostatnie lata widzimy zauważalną zmianę podejścia do zagadnień bezpieczeństwa pracy. Wśród pracodawców, kadry inżynierskiej, a także wśród spawaczy cały czas rośnie świadomość zagrożeń jakie niesie ze sobą proces spawania.

Więcej…

Do 60% oszczędności gazu podczas spawania

ewr 135x vademecum

Prąd spawania nie jest wartością stałą i może ulegać znacznym wahaniom podczas spawania. Bez systemu zarządzania gazem często nie jest możliwe uzyskanie optymalnego przepływu gazu w celu osiągnięcia dostatecznej osłony gazowej i często pojawiają się niepotrzebne straty. System Zarządzania Gazem Osłonowym (EWR od ang. Electronic Welding Regulator) to system, który w dużym stopniu pomaga kontrolować zużycie gazu. EWR 2 został wyposażony w układ pomiarowy dla optymalnej kontroli przepływu gazu. Aby zrealizować funkcję zamkniętej pętli regulacji sterowania przepływem gazu, funkcja impulsowania została pominięta, co przyniosło wymierne korzyści. Zastosowanie regulatora EWR 2 pozwoli zaoszczędzić nawet do 60% gazu osłonowego.

Więcej…

ewr vademecum 135

Każda osoba zainteresowana nowinkami technicznymi otwierając czasopismo lub gazetę, nie uniknie czytania artykułów o tym, jak "Internet Rzeczy" zmieni nasze codzienne życie w nadchodzących latach.

Branża przemysłowa już od dawna zdaje sobie sprawę z postępującej automatyzacji procesów produkcyjnych. Dla tych, którzy nie wiedza co znaczy Internet Rzeczy (zwany IoT) lub Przemysł 4.0 (czwarta rewolucja przemysłowa) wyjaśniamy, że oznacza to, że ​​fizyczne komponenty (urządzenia, maszyny itp.) są połączone z Internetem i ze sobą wzajemnie. A co jest tak nowatorskiego w łączeniu urządzeń i maszyn z Internetem. Otóż pozwala na uzyskiwanie w czasie rzeczywistym wszelkich informacji o zachodzących procesach.

industry 2633878 960 720

Dane te mogą być wykorzystywane zarówno przez klienta, jak i przez dostawcę. Dla użytkownika urządzenia bardzo przydatna jest wiedza o tym, jak często urządzenie jest używane w porównaniu z innymi komponentami. Szczególnie istotny jest wgląd do raportów dotyczących np. produktywności, oszczędności, zużyciu zasobów itp. Dostawca lub producent dostaje możliwość oszacowania stanu urządzenia lub narzędzi w nim wykorzystywanych, umożliwiając np. wdrożenie programu konserwacji zapobiegawczej. 

Kontrolowanie przepływu gazu (tzw. gas management) jest idealnym przykładem do zastosowania innowacyjnych produktów IoT. Bardzo często jesteśmy pytani przez producentów, w jaki sposób można zaoszczędzić gaz osłonowy w procesie takim jak spawanie z użyciem gazu. W przypadku rozwiniętej technologii można by się spodziewać, że wszystko w temacie zarządzania gazem jest już zoptymalizowane, zwłaszcza, że gaz osłonowy ma duży udział w kosztach spoiny. Jednak pewne aspekty spawania zostały przyjęte jako norma: np. fakt, że każda spawarka wykorzystuje zawór magnetyczny, który podczas przerw w spawaniu zamyka się, ale dzieje się to powoli, oraz fakt, że przepływ gazu jest cały czas stały podczas spawania - nawet gdy zmienia się natężenie prądu.

Wymienione aspekty nigdy wcześniej nie były kwestionowane. My jednak postanowiliśmy to poprawić. Dzięki temu powstał EWR – Elektroniczny Regulator Przepływu Gazu Osłonowego (od ang. Electronic Welding Regulator), który w dużym stopniu pomaga kontrolować zużycie gazu. Przy spawaniu łukowym w osłonie gazów pozwala zaoszczędzić nawet do 60% gazu. Urządzenie EWR wraz z opatentowaną technologią wykorzystuje ekstremalnie szybki zawór elektromagnetyczny, który odczytuje "szczyt początkowy" przepływu gazu osonowego  i dostarcza cyfrowo kontrolowaną ilość gazu, natomiast zamknięcie gazu odbywa się natychmiast po zatrzymaniu procesu. Zastosowana technologia umożliwia również synchronizację przepływ gazu z prądem spawania. Ta pełna kontrola prowadzi do oszczędności wynoszących nawet 60% zużycia gazu osłonowego, co zostało potwierdzone w kilku tysiącach aplikacji na całym świecie.

 EWR2 measuring gas flow volume welding current

Ale System Zarządzania Gazem to coś więcej niż tylko poprawa sposobu dostarczania gazu. Jaki jest następny krok. Jak wygląda zarządzanie gazem dla Przemysłu 4.0.

Patrząc na system zarządzania gazem przez pryzmat Internetu Rzeczy, dzisiejsze środowisko produkcyjne ma wiele manualnych urządzeń, które kontrolują przepływ gazu, brakuje jednak oprogramowania, które pozwala łączyć się z siecią internetową i może być zdalnie zarządzane. Pomyśl o tym, że możesz kontrolować wszystko, co dotyczy Twojego systemu dostarczania gazu z pulpitu, bez konieczności fizycznej obecności przy urządzeniu. Masz również możliwość zmiany typu gazu z CO2 na 98/2 Argon (lub nawet zastosowania niestandardowej mieszanki), a następnie zdalnie ustawienie żądanego natężenia przepływu, a także wybranie innych dostępnych opcji z menu sterowania. Nawet z odległości setek km, uzyskując dostęp do VPN lub zdalnego pulpitu, możesz monitorować przepływ różnych mieszanek gazowych, a także kontrolować potrzeby związane z dostawą, a także masz możliwość analizy wszystkich danych o wykorzystaniua gazu w konkretnym urządzeniu. Możesz je zapisać, a następnie  porównać do wcześniej przygotowanych raportów.

Pomyśl jakie efekty możesz osiągnąć, jeśli pakiet oprogramowania będzie miał dostęp do dziesiątek lub setek tych urządzeń w Twoim zakładzie, aby w pełni uchwycić zużycie gazu w całej Twojej firmie, aby zbadać, skąd pochodzą nieefektywności.

Odpowiedzią na potrzeby Przemysłu 4.0. w zarządzaniu gazem jest sprzęt z pakietem oprogramowania, który nie tylko zapewnia efektywniejszy przepływ gazu w stosunku do prądu spawania, ale również pozwala na przechwytywanie, segregowanie i analizowanie danych.

W ABICOR BINZEL i RYWAL-RHC już od dłuższego czasu analizujemy ten temat, a teraz jesteśmy dumni z naszego pierwszego produktu, który odpowiada potrzebom IoT:  EWR 2 Net

Elektroniczny regulator gazu EWR w wersji Net może być podłączony do Internetu za pośrednictwem protokołu sterowania Fieldbus (korzystamy z interfejsu otwartego CAN) lub za pośrednictwem interfejsu Ethernet (zasadniczo podobnym do wtyczki używanej do podłączenia laptopa do Internetu). Wszystkie funkcje EWR 2 Net mogą być zarządzane przez Internet za pomocą oprogramowania Service. Możliwa jest nie tylko konfiguracja i regulacja, ale jednocześnie zbieranie danych o uzyskanych oszczędnościach gazu, informacje o typie gazu oraz o zastosowanym natężeniu prądu użytego do spawania.

EWR2 Service Software Screenshot GB neu

Zastosowanie mieszanin dwutlenku węgla i argonu daje dodatkową korzyść dla środowiska: oszczędzanie gazu osłonowego w tym przypadku oznacza również zmniejszenie emisji CO2. Wdrożenie systemu EWR przy jednym urządzeniu spawalniczym w pracy trójzmianowej może zaoszczędzić do 760 kg CO2 rocznie. (mieszanina z 18% dodatkiem CO2).

Ponieważ branża spawalnicza domaga się dostępu do coraz większej ilości danych i większej ilości analiz prodykcyjnych w celu optymalizacji wydajność i zmniejszenia kosztów wytworzonych towarów, technologia IoT przeniknie coraz głębiej we wszystkie aspekty spawania i obróbki metali. To, co dziś jest prostym pakietem oprogramowania, jutro może stać się aplikacją mobilną, a w następnej kolejności poleceniem głosowym. Podczas gdy produkcja dopiero uczy się wykorzystywać osiągnięcia Przemysłu 4.0, innowacja Przemysłu 5.0 czeka już za rogiem.

 

Artykuł dzięki uprzejmości Abicor Binzel

Tłumaczenie artykułu How Gas Management Will Change for the Internet of Things

Źródło: https://blog.binzel-abicor.com/how-gas-management-will-change-for-the-internet-of-things

 

 

 pdf iconUlotka do pobrania

 

 

 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z nowościami w ofercieyoutubefacebookinstagram

Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?

 

Podziel się z innymi!

Pozostałe serwisy firmy

odpylamy.pl
Projektowanie i dobór, montaż, serwis instalacji i urządzeń odpylających dla różnych gałęzi przemysłu.
szlifowanie.info
Serwis internetowy poświęcony obróbce stali nierdzewnej. Wszystko o materiałach, urządzeniach i technologiach.
elkrem.com.pl
Materiały i urządzenia do napawania i regeneracji. Układy plastyfikujące oraz obróbka CNC.
podnoszenie.eu
Systemy transportu bliskiego, żurawie, żurawików, suwnice, wciągników oraz wiele innych.
xiris.pl
Wysoce wyspecjalizowane kamery spawalnicze do badania jakości spoin spawalniczych
www.readytorobot.eu
Integrator zrobotyzownaych systemów spawalniczych oraz systemów automatyzacji procesów produkcyjnych.
www.matyergonomiczne.pl
Ergonomiczne, antyzmęczeniowe maty przemysłowe. Sprawdź jak możesz w prosty sposób poprawić zdrowie swoich pracowników.
www.gullco.pl
Systemy do spawania zautomatyzowanego, wózki spawalnicze, automaty do żłobienia.
 Ustawienia
bezpieczne dane

Szanujemy Twoją prywatnosć!

Dbamy o Twoje dane i chcemy, żebyś był z nami.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Drogi Użytkowniku,

Od 25 maja 2018 roku  obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). Zależy nam, abyś wiedział jakie dane przetwarzamy i na jakich zasadach. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat. Prosimy o zapoznanie się z nimi, następnie określenie danych jakimi chcesz się z nami podzielić i   wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku  „Zgadzam się”.

Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę lub zmienić zakres danych, klikając w ikonę ustawieñ w dolnym lewym rogu przeglądarki.

 

Jakie dane zbieramy?

Większość danych jakie zbieramy jest całkowicie anonimowa, ale mogą to być również dane dotyczące urządzenia z jakiego korzystasz, wersji przeglądarki, podstron, które odwiedzasz i to czego szukasz na naszej stronie. W przypadku wyrażenia zgody marketingowej mogą to być dane osobowe takie jak IP, adres e-mail czy linki do profili na portalach społecznościowych.

 

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych jest RYWAL-RHC Sp. z o.o., ul. Chełmżyńska 180, 04-464 Warszawa, NIP: 951-19-98-317.

 

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przede wszystkim, żeby dostarczać Tobie coraz lepsze treści i coraz lepsze wrażenia z korzystania z naszej strony. Jak to możliwe?

Analizując np. to co szukasz na stronie, wiemy co potrzebujesz i robimy wszystko, żebyś to znalazł u nas szybko i łatwo. Analizując czas przebywania na stronie, wiemy czy artykuł był interesujący czy nie.

Więcej o tym znajdziesz w naszej polityce prywatności.

 

Czy przekazujemy komuś Twoje dane?

Twoje dane możemy udostępnić wyłącznie wyspecjalizowanym firmom z naszej grupy kapitałowej i wyłącznie w celu ściśle powiązanym z Twoimi potrzebami, firmom działającym na nasze zlecenie, np. w celu optymalizacji działania strony lub realizacji zamówienia czy umowy, a także podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

 

Co możesz zrobić ze swoimi danymi?

Masz prawo dostępu do swoich danych ich zmiany, ograniczenia przetwarzania oraz usunięcia, jeśli nie stoi to w sprzeczności z innymi prawami np. w związku z realizacją umów. Możesz także zmienić zakres danych jakimi chcesz się z nami dzielić, wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych lub skorzystać z innych praw wymienionych w naszej polityce prywatności.

 

Na jakiej podstawie chcemy przetwarzać Twoje dane?

Podstawą do przetwarzania Twoich danych jest każdorazowo Twoja zgoda, ale w niektórych przypadkach również konieczność realizacji umów oraz uzasadniony interes administratora danych, czyli np. przetwarzanie danych na potrzeby marketingu własnego.

W przypadku przetwarzania danych na cele marketingowe, tj. między innymi profilowanie odbywać się będzie za Twoją zgodą, którą wyrażasz akceptując w ustawieniach Marketingową warstwę danych.

W przypadku przetwarzania danych w celach komunikacji z Tobą, poprosimy Ciebie o zgodę przy formularzu kontaktowym lub przy subskrypcji newslettera.

 

Jak długo przechowujemy Twoje dane?

O przechowywaniu Twoich danych przypomnimy Tobie na stronie po 90 dniach od poprzedniej wizyty. Będziesz mógł wówczas zadecydować, co chcesz z nimi zrobić. Natomiast dane, które od Ciebie otrzymamy będziemy przechowywać bezterminowo, gdyż dzięki danym historycznym będziemy mogli lepiej analizować zmiany w Twoich preferencjach.

 

Podsumowanie

Prosimy o zapoznanie się z w/w informacjami. Następnie bardzo prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie tych danych klikając przycisk „Zgadzam się”.

 

Pamiętaj, ze w każdej chwili możesz wycofać zgodę lub zmienić zakres danych jakie chcesz nam udostępnić.

Ustawienia

Pliki Cookies

Są dla nas bardzo istotnym elementem. Dzięki nim mamy możliwość poprawy bezpieczeństwa strony, atrakcyjności dla użytkowników oraz szybkości jej działania. Rekomendujemy pozostawienie tej opcji włączonej.

Zgoda Marketingowa

Dzięki wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych będziemy mieli możliwość prezentowania Tobie ofert czy reklam lepiej dopasowanych do Twoich preferencji zakupowych i wymaga również aktywnych plików cookies. Dane jakie są przetwarzane to informacje co do Twojej przybliżonej lokalizacji, urządzenia z jakiego korzystasz, podstron które odwiedzasz i informacji jakie szukasz na naszej stronie. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli wyrazisz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w tych celach, pamiętaj, że zgodę możesz w każdej chwili wycofać.

Jeśli masz pytania lub wątpliwości napisz do nas marketing@rywal.com.pl. Odpowiemy na Twoje pytania. Możesz też w każdej chwili wyczyścić pliki cookies tej strony, klikając tu (przeładuje stronę).

Ustawienia Informacje Nie teraz Zgadzam się