Język: PL | EN |RU | RO | BY | LT | AE

Aktualności

Filtracja powietrza a pandemia COVID-19

filtro 135px

Czy filtrowentylacja powietrza na stanowiskach pracy może być sposobem na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa?

Więcej…

Pracuj bezpiecznie & Zachowaj dystans

cepro135px

Zachowaj bezpieczne warunki pracy podczas pandemii COVID-19

Więcej…

Nowe frezy z węglików spiekanych MOST

frezy most frezowanie rywal rhc

 

 

 

 

 

Poznaj nowe linie frezów z węglików spiekanych MOST

Więcej…

Prawidłowa konserwacja i kontrola systemu układu oddechowego

adflo 135px

 

 

 

 

 

Prawidłowa i regularna konserwacja systemu układu oddechowego 3MTM AdfloTM wpływa na utrzymanie odpowiedniego poziomu ochrony, a także optymalizuje żywotność produktu oraz pozwala na uniknięcie dodatkowych kosztów wymiany. 

Więcej…

Nowa odsłona chemii przemysłowej

szybka zewn 135px

 

 

 

 

 

Jakie korzyści daje stosowanie chemii przemysłowej w spawalnictwie?

Więcej…

Promocje

Wybierz idealną tarczę dla siebie

nie zasypiaj na zime 135px

Zestawy promocyjne ściernic MOST ze specjalnym upominkiem

Więcej…

Oferta specjalna szlifierek Suhner

suhner promocja szlifierek akt 135px

Szlifierki proste, kątowe i taśmowe Suhner w specjalnej cenie

Więcej…

Promocja maty ergonomicznej Starting Line Runner

startting line info

 

 

 

 

 

Używając mat ergonomicznych poprawiasz wydajność i jakość pracy.

Więcej…

Okazje cenowe

Pneumatyczny siłownik obrotowy 89402-4A Destaco

logo destaco 135px

W okazjach cenowych pneumatyczny siłownik obrotowy 89402-4A Destaco

Więcej…

Prostownik TIG T 250 AC/DC BasicPuls LORCH

wozek 135

W okazjach cenowych prostownik TIG T 250 AC/DC BasicPuls LORCH z przewodem masowym do spawania TIG AC/DC (stal i aluminium) oraz elektrodą otuloną MMA. Zalecany uchwyt: TIG aLTG2600 UD 4m (56 04 002630).

Więcej…

Wózek narzędziowy Bahco

wozek 135

W okazjach cenowych wózek narzędziowy Bahco z 215 narzędziami klasy Premium

Więcej…

MOST Pontig 1880HF

ponte

W okazjach cenowych urządzenie inwertorowe do spawania metodą TIG DC (HF) i elektrodą otuloną (MMA) MOST Pontig 1880HF z przewodem masowym i elektrodowym.

Więcej…

Neutrix WAG 40 SW

wag 40 sw most 135px

W okazjach cenowych ostrzałka do elektrod wolframowych z podstawką Neutrix WAG 40 SW

Więcej…

Vademecum

Filtracja powietrza w czasie pandemii COVID-19

filtro 135px

Czy filtrowentylacja powietrza na stanowiskach pracy może być sposobem na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa?

Więcej…

Bezpieczeństwo bez kompromisów – zewnętrzne szybki ochronne

szybka zewn 135px

Badania prowadzone wśród spawaczy pokazują potrzebę pewnej ochrony przed promieniowaniem, a jednocześnie coraz lepszej widoczności miejsca spawania, wyższego komfortu użytkowania oraz wysokiej ochrony przed rozbryzgami stopionego metalu i iskrami przy szlifowaniu. Przyłbice spawalnicze 3MTM SpeedglasTM z automatycznymi filtrami spawalniczymi (ADF) zdecydowanie przybliżają komfort spawania do oczekiwań. Zostały zaprojektowane tak, by ograniczać zmęczenie oczu przy przełączaniu ze stanu zaciemnionego na rozjaśniony. W celu zapewnienia jak najdłuższego czasu bezproblemowego użytkowania przy utrzymaniu stałego poziomu ochrony konieczne jest zachowanie nienagannego stanu technicznego przyłbicy.

Więcej…

Case study wdrożenia REJS MOST

rejs info akt 135

 

 

 

 

 

Jakie efekty przyniosło wprowadzenie monitoringu spawalniczego REJS MOST w ZMW Metal - Sytem Sp. z o.o.?

Więcej…

Bezpieczne spawanie aluminium

aluminium welding 2 135px

Przez ostatnie lata widzimy zauważalną zmianę podejścia do zagadnień bezpieczeństwa pracy. Wśród pracodawców, kadry inżynierskiej, a także wśród spawaczy cały czas rośnie świadomość zagrożeń jakie niesie ze sobą proces spawania.

Więcej…

Do 60% oszczędności gazu podczas spawania

ewr 135x vademecum

Prąd spawania nie jest wartością stałą i może ulegać znacznym wahaniom podczas spawania. Bez systemu zarządzania gazem często nie jest możliwe uzyskanie optymalnego przepływu gazu w celu osiągnięcia dostatecznej osłony gazowej i często pojawiają się niepotrzebne straty. System Zarządzania Gazem Osłonowym (EWR od ang. Electronic Welding Regulator) to system, który w dużym stopniu pomaga kontrolować zużycie gazu. EWR 2 został wyposażony w układ pomiarowy dla optymalnej kontroli przepływu gazu. Aby zrealizować funkcję zamkniętej pętli regulacji sterowania przepływem gazu, funkcja impulsowania została pominięta, co przyniosło wymierne korzyści. Zastosowanie regulatora EWR 2 pozwoli zaoszczędzić nawet do 60% gazu osłonowego.

Więcej…

rywal logo icon

Przecinarki taśmowe to obecnie standardowe wyposażenie każdego zakładu zajmującego się obróbką metali.
Coraz rzadziej na halach produkcyjnych zobaczyć można przecinarki ramowe mozolnie tnące brzeszczotem. Powszechnie zastępują je nowoczesne przecinarki taśmowe umożliwiające cięcie metali z niespotykaną wcześniej precyzją i szybkością.

 

 

 1. HYD-MECH - synonim przecinarki taśmowej w USA i Kanadzie
 2. Tajemnice sukcesów firmy HYD-MECH
 3. Przecinarki HYD-MECH w Polsce

 


 

HYD-MECH - synonim przecinarki taśmowej w USA i Kanadzie

Wśród wielu obecnych na naszym rynku przecinarek taśmowych swoją jakością wykonania i zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań uwagę przyciągają urządzenia największego producenta przecinarek na kontynencie północnoamerykańskim - kanadyjskiej firmy HYD-MECH.

 

Przedsiębiorstwo HYD-MECH zostało założone 30 lat temu w roku 1978 w Woodstock, Ontario w Kanadzie przez emigranta polskiego pochodzenia Stanisława Jasińskiego, który wraz z marzeniami o sukcesie i dyplomem inżyniera opuścił Polskę w roku 1966.

Przybywszy do Kanady skupił wokół siebie grono fachowców techników i inżynierów w tym wielu Polaków i w roku 1978 rozpoczął prace nad pierwszym modelem przecinarki oznaczonym symbolem S-16.
Dziś wiemy, że był to początek na drodze prowadzącej do powstania największego przedsiębiorstwa produkującego przecinarki taśmowe w Kanadzie i USA.
W następnych latach firma rozwijała się prężnie sukcesywnie zdobywając rynek i rzeszę zadowolonych Klientów. Powstały dwa zakłady produkcyjne, w Woodstock Kanada oraz w Conway Arkansas zatrudniające ponad 100 wysokiej klasy specjalistów.

 

Rok 2007 przyniósł firmie HYD-MECH znaczące zmiany. Nastąpiło połączenie z uznanym europejskim producentem przecinarek taśmowych - włoską firmą MEP i stworzenie Grupy MEP - największej firmy na świecie produkującej przecinarki taśmowe.

Marka HYD-MECH uzupełniła ofertę urządzeń włoskich MEP w segmencie urządzeń o średnich i dużych gabarytach, a dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży liczącej ponad 200 dilerów zaczęła światową dystrybucję i zdobywanie nowych rynków zbytu.

 

Jak silną pozycję zdobyły na rynku północnoamerykańskim przecinarki HYD-MECH potwierdza coroczny ranking przeprowadzany przez prestiżowe czasopismo poświęcone przemysłowi ciężkiemu i obróbce metali „Metal Center News", które w corocznej ankiecie głosami właścicieli i dyrektorów przedsiębiorstw z branży metalowej wskazuje na czołowych producentów wytwarzających maszyny dla przemysłu metalowego.
Firma HYD-MECH zawsze plasowała się na czołowych pozycjach tego rankingu stając się synonimem niezawodnej piły taśmowej, a ostatnie lata to obecność na szczytach listy.
Dzięki strategii firmy łączącej nowoczesność z wysoką jakością i niezawodnością produkowanych przez siebie maszyn, HYD-MECH w roku 2007 został sklasyfikowany na drugim miejscu wśród wszystkich producentów maszyn do obróbki metalu przy jednoczesnej pozycji lidera wśród producentów przecinarek taśmowych, wyprzedzając w tych rankingach tak znane firmy jak Amada, Kasto i Behringer.

 


 

 1. HYD-MECH - synonim przecinarki taśmowej w USA i Kanadzie
 2. Tajemnice sukcesów firmy HYD-MECH
 3. Przecinarki HYD-MECH w Polsce

 


 

Co sprawiło, że HYD-MECH odniósł zdecydowany sukces na rynku USA i Kanady? Menadżerowie firmy twierdzą, że jest to jedno z najczęściej zadawanych im pytań, a odpowiedź jest zaskakująco prosta.

Zdecydowała o tym strategia firmy polegająca na postawieniu oczekiwań wymagających odbiorców na pierwszym miejscu i konsekwentnym realizowaniu tak postawionego celu. Odzwierciedla to dewiza firmy HYD-MECH, która towarzyszy jej od początków działalności: „The Rock Solid Solution" - co tłumacząc jako „Rozwiązanie Pewne Jak Skała" nieuchronnie skazuje ich działania na sukces.


Ta strategia funkcjonowania firmy znajduje swoje odbicie już na wstępnym etapie projektowania konstrukcji jak i w późniejszej fazie produkcyjnej, w której

zasadniczym celem konstruktorów i kadry technicznej jest osiągnięcie wysokiej niezawodności.


Wszystkie działania projektowo-wytwórcze poddawane są stałej kontroli i korygowane, by ostatecznie uzyskać produkt spełniający w sposób optymalny wszystkie wstępne założenia konstrukcyjne maszyny.


Już począwszy od fazy projektu cały proces produkcyjny ukierunkowany jest na współpracę tylko z wiodącymi wytwórcami komponentów stosowanych w budowie maszyn, takich jak m.in. Bosch Rexroth, Vickers, Bonfiglioli, Mitsubishi, Parker Hannifin, Stegmann Inc. Ich wysoka jakość i wydajność zapewnia zachowanie wysokiej sprawności i bezawaryjności całego urządzenia.


Przecinarki projektowane jako masywne konstrukcje gwarantują doskonałe tłumienie drgań, zachowanie stabilnej pracy i w konsekwencji uzyskanie wysokiej precyzji i dużej wydajności cięcia.

Wszystkie maszyny wytworzone przez HYD-MECH stanowią górną półkę produktów tej branży i bez względu na parametry techniczne je różnicujące osiągają optymalne wartości odnoszące się do stosunku niskich kosztów eksploatacyjnych w przeliczeniu na jedno cięcie.

Takie podejście do tematu cięcia daje w konsekwencji produkt należący do najlepszych w swojej kategorii i zapewnia sukces na rynku.

 


 

 1. HYD-MECH - synonim przecinarki taśmowej w USA i Kanadzie
 2. Tajemnice sukcesów firmy HYD-MECH
 3. Przecinarki HYD-MECH w Polsce

 Urządzenia HYD MECH, by sprostać rosnącym wymaganiom muszą sięgać po nowoczesne i przemyślane rozwiązania konstrukcyjne.


Do jednych z nich na pewno należy opracowany i zaimplementowany w kanadyjskich przecinarkach unikatowy system kontroli nastaw parametrów cięcia ukryty za technicznym sformułowaniem „The direct down HYD-MECH feeding system".

Rozwiązanie to zaproponowane przez kanadyjskich specjalistów ma na celu zapewnienie uzyskania powtarzalnych cięć o dużej precyzji, a nadzorowane jest przez systemowy układ logiczny sterownika PLC.

Precyzyjne cięcia o dużej dokładności i powtarzalności osiągnięto dzięki połączeniu rozwiązań technicznych umożliwiających zastosowanie bezstopniowo regulowanej prędkości obrotowej silnika napędowego taśmy tnącej oraz silnego i precyzyjnego posuwu głowicy z regulowaną siłą nacisku.

Tak powiązane funkcjonalnie parametry pracy umożliwiają z kolei uzyskanie i zoptymalizowanie nastaw w szerokim zakresie cięcia różnorodnych materiałów.


Podstawowym wymogiem dla każdej przecinarki HYD-MECH jest uzyskanie maksymalnie

wysokiej sztywności urządzenia i taśmy tnącej.

Konsekwencją takiego podejścia jest konstrukcja wykonana z masywnych płyt stalowych.

Zastosowanie wysoko obciążalnego zespołu silnik-przekładnia, który współpracuje z łożyskami o wysokiej wytrzymałości osadzonymi na przewymiarowanych trzpieniach kół napędowych taśmy gwarantuje wysoką sztywność zespołu tnącego i osiąganie wysokich naprężeń taśmy. Koła napinające taśmę tnącą zostały konstrukcyjnie pochylone tak, by zmniejszyć kąt skręcenia taśmy i zminimalizować zmęczenie materiału, z którego taśma tnąca jest wykonana.


Jednym z najważniejszych elementów przecinarek taśmowych są prowadnice taśmy tnącej, przestawiające taśmę z pozycji poziomej w pionową. Aby osiągnąć wymaganą sztywność taśmy tnącej zostały one wykonane z wysokiej jakości żeliwa, a umieszczone w nich wkładki prowadzące taśmę wykonane są z węglików spiekanych. Dzięki swojej masywnej konstrukcji prowadnice minimalizują drgania i pozwalają uzyskać dokładność cięcia na poziomie +/- 0,0508 mm na 1" ciętego materiału.


Spełnienie powyższych wymagań pozwala urządzeniom HYD-MECH na osiąganie nie tylko wysokich parametrów cięcia wraz z jego powtarzalnością, ale także zapewnia dużą niezawodność tych urządzeń w pracy wielozmianowej.


 

 1. HYD-MECH - synonim przecinarki taśmowej w USA i Kanadzie
 2. Tajemnice sukcesów firmy HYD-MECH
 3. Przecinarki HYD-MECH w Polsce

 Przecinarki HYD-MECH wyposażone są zarówno w podzespoły spotykane w innych tego typu urządzeniach, jak i w rzadko spotykane rozwiązania mające na celu ułatwić kontrolę procesu cięcia.


Standardowo przecinarki wyposażone są w takie elementy jak ślimakowy transporter wiórów, układ chłodząco - smarujący czy też oczyszczanie z wiórów brzeszczotu taśmy tnącej.


Do cech charakterystycznych automatycznych przecinarek HYD-MECH można zaliczyć na pewno możliwości cięcia pakietów zarówno rur, jak i innych elementów strukturalnych.

Umożliwiają to specjalne imadła hydrauliczne opuszczane na cięty pakiet od góry.

Co jest bardzo istotne, w większości przypadków owe hydrauliczne zaciski do pakietów są tzw. pełnowymiarowe, czyli nie ograniczają maksymalnej średnicy ciętego materiału.

W przecinarkach automatycznych w zaciski pakietowe wyposażane są zarówno imadła stałe, jak i podające. Praca imadeł synchronizowana jest przez sterownik cyfrowy PLC.

Dodatkową cechą zwiększającą funkcjonalność imadeł przecinarek HYD-MECH jest wyposażenie ich w system kontroli zmiennego ciśnienia, co umożliwia dodatkowo cięcie elementów strukturalnych i rur o cienkich ściankach, szczególnie podatnych na naprężenia i odkształcenia w procesie cięcia.

 

Przy cięciu pakietowym interesujące jest również specjalne imadło przeznaczone do cięcia heksagonalnych pakietów rur.


Dodatkowe oprzyrządowanie umożliwia wyposażenie przecinarek HYD-MECH w kontroler stanu odchylenia taśmy tnącej, który współpracuje z przetwornikiem zbliżeniowym umieszczonym w prowadnicy taśmy tnącej.

Urządzenie analizuje w sposób ciągły odchylenie taśmy od zadanej płaszczyzny cięcia, a w przypadku, gdy zostanie przekroczona wstępnie narzucona tolerancja cięcia i utrzyma się przez zadany interwał czasu system poinformuje operatora i umożliwi automatyczne zatrzymanie maszyny.


Jednakże bez względu na wyposażenie standardowe, jak i opcjonalne przecinarek centralne miejsce zajmuje sterownik PLC, który jest sercem maszyny.


Czytelne oprogramowanie, łatwość sterowania i nadzorowania pracy maszyny to cechy, którymi szczycą się od dawna przecinarki HYD-MECH.

W konstrukcjach postawiono na uznane i niezawodne sterowniki Mitsubishi, których zadaniem jest kontrolowanie i wspieranie działań operatora we wszystkich zakresach odnoszących się do nadzorowania i automatyzacji procesów cięcia.

Pierwszoplanowym zadaniem sterowników PLC jest kontrola procesu cięcia i parametrów pracy maszyny, a także synchronizowanie pracy poszczególnych systemów.

Ponadto urządzenie PLC wspiera pracę operatora umożliwiając zapamiętanie parametrów cięcia detali i późniejsze ich łatwe przywołanie. Wpływa to niewątpliwie na ułatwienie i przyspieszenie produkcji oraz pozwala na uniknięcie pomyłek wynikających z ciągłego wpisywania powtarzających się danych.


Aktualnie w ofercie firmy znajduje się ponad 55 różnych modeli przecinarek umożliwiających cięcie metali o średnicach od 250 do 2000 mm.

Jednakże szeroka oferta i wysoka jakość produktów firmy HYD MECH nie jest już wystarczającym kryterium, by zachować pozycję lidera na silnym, wymagającym i konkurencyjnym rynku północnoamerykańskim. Coraz więcej firm stara się sprostać trudnemu zadaniu konkurencyjności na rynku.

Pozycja technologicznego lidera zobowiązuje do szukania innowacyjnych rozwiązań, których celem jest zaspokojenie wymagań i zwiększenie produktywności klientów.

HYD MECH będąc w czołówce liczących się producentów przecinarek taśmowych stale kształtuje style i trendy rozwiązań konstrukcyjnych urządzeń.


Przykładem może być cała seria pionowych przecinarek taśmowych typu V, których cechą charakterystyczną jest pionowo ustawiona głowica tnąca. W odróżnieniu od tradycyjnych przecinarek ramieniowych głowica podczas cięcia nie opada, a przesuwa się do przodu w pozycji pionowej. Dodatkowo głowicę można hydraulicznie wychylać w obie strony, co umożliwia cięcie pod zmiennymi kątami.

Tak skonstruowane przecinarki oferując te same parametry, co ich dwukolumnowe odpowiedniki zajmują mniejszą przestrzeń i zapewniają szybszą i łatwiejszą zmianę ciętych kątów.


 

 1. HYD-MECH - synonim przecinarki taśmowej w USA i Kanadzie
 2. Tajemnice sukcesów firmy HYD-MECH
 3. Przecinarki HYD-MECH w Polsce

 


 

Również w tym kontekście HYD-MECH zaznaczył ostatnio nowy kierunek działań wchodząc na europejski rynek poprzez niedawno utworzoną międzynarodową grupę kapitałową MEP, której przedstawicielem w Polsce jest przedsiębiorstwo Rywal‑RHC Sp. z o.o.

 

Do tej pory w Polsce przecinarki HYD-MECH były obecne jedynie w dużych przedsiębiorstwach, które z racji swej działalności na innych rynkach miały możliwość poznania tych przecinarek i decydowały się na ich zakup w ramach tzw. importu własnego.

 

Współpraca Grupy MEP z firmą przedstawicielską Rywal-RHC nie tylko zwiększa dostępność produktów ze znakiem HYD-MECH, ale także w sposób znaczący zmienia obsługę przed- i posprzedażową. Rywal-RHC to duża firma specjalizująca się w obsłudze rynku spawalniczego i szlifierskiego dysponująca siecią 21 oddziałów na terenie kraju i 3 poza jego granicami. Oferując od ponad 15 lat wysokospecjalizowane urządzenia przemysłowe znana jest z fachowego doradztwa technicznego i z profesjonalnego serwisu opartego na wysoko wykwalifikowanej kadrze techników i inżynierów.

 

Fakt, iż na rynku europejskim pojawił się nowy produkt znany i ceniony w USA i Kanadzie znajdzie na pewno swoje korzystne odbicie również i na naszym rynku przecinarek taśmowych.
Zwiększenie konkurencyjności, jakości i innowacyjności oferowanych produktów pozwala oczekiwać na systematyczne podnoszenie standardów i wprowadzanie nowatorskich rozwiązań w tej mogłoby się zdawać podstawowej technologii, jaką jest cięcie metali.

 

Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?

Chcesz otrzymywać informację o nowych artykułach? Zostaw nam swój e-mail.

OK Akceptuję regulamin

Podziel się z innymi!

Pozostałe serwisy firmy

odpylamy.pl
Projektowanie i dobór, montaż, serwis instalacji i urządzeń odpylających dla różnych gałęzi przemysłu.
szlifowanie.info
Serwis internetowy poświęcony obróbce stali nierdzewnej. Wszystko o materiałach, urządzeniach i technologiach.
elkrem.com.pl
Materiały i urządzenia do napawania i regeneracji. Układy plastyfikujące oraz obróbka CNC.
podnoszenie.eu
Systemy transportu bliskiego, żurawie, żurawików, suwnice, wciągników oraz wiele innych.
xiris.pl
Wysoce wyspecjalizowane kamery spawalnicze do badania jakości spoin spawalniczych
www.readytorobot.eu
Integrator zrobotyzownaych systemów spawalniczych oraz systemów automatyzacji procesów produkcyjnych.
www.matyergonomiczne.pl
Ergonomiczne, antyzmęczeniowe maty przemysłowe. Sprawdź jak możesz w prosty sposób poprawić zdrowie swoich pracowników.
www.gullco.pl
Systemy do spawania zautomatyzowanego, wózki spawalnicze, automaty do żłobienia.
 Ustawienia
bezpieczne dane

Szanujemy Twoją prywatnosć!

Dbamy o Twoje dane i chcemy, żebyś był z nami.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Drogi Użytkowniku,

Od 25 maja 2018 roku  obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). Zależy nam, abyś wiedział jakie dane przetwarzamy i na jakich zasadach. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat. Prosimy o zapoznanie się z nimi, następnie określenie danych jakimi chcesz się z nami podzielić i   wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku  „Zgadzam się”.

Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę lub zmienić zakres danych, klikając w ikonę ustawieñ w dolnym lewym rogu przeglądarki.

 

Jakie dane zbieramy?

Większość danych jakie zbieramy jest całkowicie anonimowa, ale mogą to być również dane dotyczące urządzenia z jakiego korzystasz, wersji przeglądarki, podstron, które odwiedzasz i to czego szukasz na naszej stronie. W przypadku wyrażenia zgody marketingowej mogą to być dane osobowe takie jak IP, adres e-mail czy linki do profili na portalach społecznościowych.

 

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych jest RYWAL-RHC Sp. z o.o., ul. Chełmżyńska 180, 04-464 Warszawa, NIP: 951-19-98-317.

 

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przede wszystkim, żeby dostarczać Tobie coraz lepsze treści i coraz lepsze wrażenia z korzystania z naszej strony. Jak to możliwe?

Analizując np. to co szukasz na stronie, wiemy co potrzebujesz i robimy wszystko, żebyś to znalazł u nas szybko i łatwo. Analizując czas przebywania na stronie, wiemy czy artykuł był interesujący czy nie.

Więcej o tym znajdziesz w naszej polityce prywatności.

 

Czy przekazujemy komuś Twoje dane?

Twoje dane możemy udostępnić wyłącznie wyspecjalizowanym firmom z naszej grupy kapitałowej i wyłącznie w celu ściśle powiązanym z Twoimi potrzebami, firmom działającym na nasze zlecenie, np. w celu optymalizacji działania strony lub realizacji zamówienia czy umowy, a także podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

 

Co możesz zrobić ze swoimi danymi?

Masz prawo dostępu do swoich danych ich zmiany, ograniczenia przetwarzania oraz usunięcia, jeśli nie stoi to w sprzeczności z innymi prawami np. w związku z realizacją umów. Możesz także zmienić zakres danych jakimi chcesz się z nami dzielić, wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych lub skorzystać z innych praw wymienionych w naszej polityce prywatności.

 

Na jakiej podstawie chcemy przetwarzać Twoje dane?

Podstawą do przetwarzania Twoich danych jest każdorazowo Twoja zgoda, ale w niektórych przypadkach również konieczność realizacji umów oraz uzasadniony interes administratora danych, czyli np. przetwarzanie danych na potrzeby marketingu własnego.

W przypadku przetwarzania danych na cele marketingowe, tj. między innymi profilowanie odbywać się będzie za Twoją zgodą, którą wyrażasz akceptując w ustawieniach Marketingową warstwę danych.

W przypadku przetwarzania danych w celach komunikacji z Tobą, poprosimy Ciebie o zgodę przy formularzu kontaktowym lub przy subskrypcji newslettera.

 

Jak długo przechowujemy Twoje dane?

O przechowywaniu Twoich danych przypomnimy Tobie na stronie po 90 dniach od poprzedniej wizyty. Będziesz mógł wówczas zadecydować, co chcesz z nimi zrobić. Natomiast dane, które od Ciebie otrzymamy będziemy przechowywać bezterminowo, gdyż dzięki danym historycznym będziemy mogli lepiej analizować zmiany w Twoich preferencjach.

 

Podsumowanie

Prosimy o zapoznanie się z w/w informacjami. Następnie bardzo prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie tych danych klikając przycisk „Zgadzam się”.

 

Pamiętaj, ze w każdej chwili możesz wycofać zgodę lub zmienić zakres danych jakie chcesz nam udostępnić.

Ustawienia

Pliki Cookies

Są dla nas bardzo istotnym elementem. Dzięki nim mamy możliwość poprawy bezpieczeństwa strony, atrakcyjności dla użytkowników oraz szybkości jej działania. Rekomendujemy pozostawienie tej opcji włączonej.

Zgoda Marketingowa

Dzięki wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych będziemy mieli możliwość prezentowania Tobie ofert czy reklam lepiej dopasowanych do Twoich preferencji zakupowych i wymaga również aktywnych plików cookies. Dane jakie są przetwarzane to informacje co do Twojej przybliżonej lokalizacji, urządzenia z jakiego korzystasz, podstron które odwiedzasz i informacji jakie szukasz na naszej stronie. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli wyrazisz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w tych celach, pamiętaj, że zgodę możesz w każdej chwili wycofać.

Jeśli masz pytania lub wątpliwości napisz do nas marketing@rywal.com.pl. Odpowiemy na Twoje pytania. Możesz też w każdej chwili wyczyścić pliki cookies tej strony, klikając tu (przeładuje stronę).

Ustawienia Informacje Nie teraz Zgadzam się