Język: PL | EN |RU | RO | BY | LT | AE

Aktualności

Bezpieczne zakupy on-line

salamanca zmiana

 

 

 

 

 

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych Klientów i Pracowników, którzy są dla nas najważniejsi wprowadzamy zmiany w funkcjonowaniu stacjonarnych salonów sprzedaży. Zmiany dotyczą zachowania zasad higieny i bezpiecznego odstępu. 

Więcej…

Nowa odsłona rękawic powlekanych

salamanca zmiana

 

 

 

 

 

Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom wprowadziliśmy do naszej oferty rękawice powlekane

Więcej…

Konkurs "Dofinansowanie działań płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy"

dofinasowanie warunkow pracy 135px

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie działań skierowanych na utrzymanie zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej.

Więcej…

Jak zapobiec epidemii w miejscu pracy?

wirus mata

 

 

 

 

 

Z uwagi na rozprzestrzeniające się ostatnio epidemie światowe warto zadbać prewencyjnie o swoje bezpieczeństwo w miejscu pracy.

Więcej…

Druty i pręty MOST INOX

promocja inox

 

 

 

 

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo druty i pręty przeznaczone do spawania stali nierdzewnych.

Więcej…

Promocje

Czyste powietrze - promocja urządzeń filtrowentylacyjnych

draft max 1

 

 

 

 

 

Tylko teraz przy zamówieniu powyżej 6.000 zł netto dowolnych urządzeń z poniższej oferty otrzymasz ekran spawalniczy GRATIS!

Więcej…

Oferta specjalna szlifierek Suhner

suhner promocja szlifierek akt 135px

Szlifierki proste, kątowe i taśmowe Suhner w specjalnej cenie

Więcej…

Zestaw Rotomax 2.0 Suhner

suhner polar 135

Prezentujemy szlifierkę Suhner z wałkiem giętkim w zimowo-świątecznym zestawie. W cenie urządzenia otrzymasz kurtkę Softshell GRATIS!

Więcej…

SYSTEMY ZAŁADUNKU (ŻURAW + AERO)

aerozuraw 135

Żuraw PRACTIKUS PS + podnośnik podciśnieniowy AERO-LIFT

Więcej…

Depresja cenowa w RYWAL-RHC

depresja cenowa 135 135

Ścinamy ceny hydrauliki siłowej HOLMATRO

Więcej…

Okazje cenowe

Dysze do cięcia 60 A

91883927 215882486345753 1801878968404541440 n

W okazjach cenowych dysze do cięcia 60 A (zamiennik pasujący do uchwytów SL60 i SL100 Thermal Dynamics).

Więcej…

Zaciski z przesuwnym trzpieniem Destaco

Zaciski z przesuwnym trzpieniem 2

W okazjach cenowych zaciski z przesuwnym trzpieniem DESTACO

Więcej…

Zaciski ClampRite nawet 30% taniej

zaciski clamp rite foto news

W związku z wycofaniem z rynku marki ClampRite oferujemy końcówki serii zacisków z magazynu centralnego Toruń nawet z 30% rabatem.

Więcej…

Prostownik TIG Pontig 200 AC/DC MOST

ponte

W okazjach cenowych prostownik TIG Pontig 200 AC/DC do spawania TIG stali i aluminium z przewodem masowym i gazowym, w komplecie uchwyt TIG 26/4m

Więcej…

Palnik maszynowy IK-1200 CL KOIKE

IMG 0617 min 135px

W okazjach cenowych palnik maszynowy IK-1200 CL KOIKE do cięcia stali do grubości 300 mm.

 

Więcej…

Vademecum

Case study wdrożenia REJS MOST

rejs info akt 135

 

 

 

 

 

Jakie efekty przyniosło wprowadzenie monitoringu spawalniczego REJS MOST w ZMW Metal - Sytem Sp. z o.o.?

Więcej…

Bezpieczne spawanie aluminium

aluminium welding 2 135px

Przez ostatnie lata widzimy zauważalną zmianę podejścia do zagadnień bezpieczeństwa pracy. Wśród pracodawców, kadry inżynierskiej, a także wśród spawaczy cały czas rośnie świadomość zagrożeń jakie niesie ze sobą proces spawania.

Więcej…

Do 60% oszczędności gazu podczas spawania

ewr 135x vademecum

Prąd spawania nie jest wartością stałą i może ulegać znacznym wahaniom podczas spawania. Bez systemu zarządzania gazem często nie jest możliwe uzyskanie optymalnego przepływu gazu w celu osiągnięcia dostatecznej osłony gazowej i często pojawiają się niepotrzebne straty. System Zarządzania Gazem Osłonowym (EWR od ang. Electronic Welding Regulator) to system, który w dużym stopniu pomaga kontrolować zużycie gazu. EWR 2 został wyposażony w układ pomiarowy dla optymalnej kontroli przepływu gazu. Aby zrealizować funkcję zamkniętej pętli regulacji sterowania przepływem gazu, funkcja impulsowania została pominięta, co przyniosło wymierne korzyści. Zastosowanie regulatora EWR 2 pozwoli zaoszczędzić nawet do 60% gazu osłonowego.

Więcej…

Komfort bez kompromisów – nowa generacja przyłbic spawalniczych

vademecum g5 01 spawanie 135px

Badania prowadzone wśród spawaczy pokazują potrzebę lepszej ochrony przed promieniowaniem, lepszej widoczności miejsca spawania, skuteczniejszego systemu ochrony dróg oddechowych, wyższego komfortu użytkowania oraz wysokiej ochrony przed rozbryzgami stopionego metalu i iskrami przy szlifowaniu.

Więcej…

Jak zmieni się zarządzanie gazem w Przemyśle 4.0?

ewr vademecum 135

Każda osoba zainteresowana nowinkami technicznymi otwierając czasopismo lub gazetę, nie uniknie czytania artykułów o tym, jak "Internet Rzeczy" zmieni nasze codzienne życie w nadchodzących latach.

Więcej…

Technologia produkcji drutów spawalniczych – na podstawie fabryki RYWAL-RHC w Łącku.

 

 

STRESZCZENIE

W opracowaniu omówiony jest przebieg procesów produkcyjnych wybranych gatunków drutów litych, przeznaczonych do spawania niestopowych i drobnoziarnistych stali w osłonie gazów i pod topnikiem, na podstawie technologii stosowanej w firmie RYWAL-RHC
Sp. z o. o. Oddział w Łącku – fabryka drutów spawalniczych.
Podstawowe operacje technologiczne przebiegają w następującej kolejności:
I. Przygotowanie drutu do operacji ciągnienia.
II. Ciągnienie wstępne walcówki na ciągarkach wielostopniowych.
III. Ciągnienie na gotowo drutów na ciągarkach wielostopniowych.
IV. Nawijanie gotowego wyrobu na szpule.
Opisane są również operacje pomocnicze (utylizacja środków chemicznych i produkcja szpul) oraz zakres kontroli przy poszczególnych etapach produkcji.

 

1.WSTĘP
Łącko dla wielu z nas do niedawna kojarzyło się z malowniczo położoną górską miejscowością w Województwie Małopolskim, wokół której okoliczni włościanie – w majestacie prawa – produkowali i produkują wspaniałą „Śliwowicę Łącką”. Opracowanie niniejsze omawia produkcję równie – a nawet bardziej – ważnego wyrobu, jakim są druty lite do spawania stali niskostopowych i drobnoziarnistych zlokalizowaną we wsi Łącko w województwie Kujawsko – Pomorskim, w wytwórni należącej do firmy RYWAL-RHC
Sp. z o. o. Jest to bardzo mała wieś (nie jest umieszczona na mniej dokładnych mapach samochodowych) malowniczo położona nad jeziorem Mielno z przepływającą przez nie rzeką Noteć, przy drodze lokalnej Pakość – Tuczno. (rys.1).

 

 

Rys. 1 Łącko

 

 

 

Rys. 2 Fabryka w Łącku

 

Kilkanaście kilometrów od Łącka znajdują się miejscowości: Inowrocław, Kruszwica i Biskupin (starowieczna osada).

 

   

2. DRUTY PRODUKOWANE W FABRYCE W ŁĄCKU.

 

W zakładzie produkowane aktualnie są druty elektrodowe lite, miedziowane i bez powłoki miedzianej, o średnicach 0,80 mm, 1,0 mm, 1,20 mm, 1,60 mm (również opcjonalnie 0,9 mm i 1,4 mm) do spawania łukowego stali niestopowych i drobnoziarnistych elektrodą topliwą w osłonie gazów:
-druty o nazwie firmowej „MOST SG2-ITS” odpowiadające oznaczeniu G3Si1 wg normy EN ISO 14341-A, oraz druty o nazwie firmowej „MOST SG3-ITM” odpowiadające oznaczeniu G4Si1 wg normy EN ISO 14341-A.

 

Ponadto produkowany jest drut elektrodowy lity miedziowany o średnicach 2,5 mm, 3,25 mm, 4,0 mm, 5,0 mm w postaci prętów lub kręgów, do spawania łukiem krytym stali niestopowych i drobnoziarnistych:
- o nazwie „S1” odpowiadający oznaczeniu S1 wg normy PN-EN 756.
Ostatnim produkowanym gatunkiem drutu jest drut o nazwie „MOST SpG1” przeznaczony do spawania gazowego.

Wybór podanych wyżej gatunków drutów do produkcji poprzedzony był szczegółową analizą potrzeb rynku i dotyczącą jakościowego i ilościowego zapotrzebowania w rozbiciu na poszczególne asortymenty. Wybrane gatunki drutów są najczęściej stosowane i to stanowiło podstawowy argument do podjęcia ich produkcji. Ostatnio na rynku pojawiły się druty produkowane często w bardzo egzotycznych częściach świata, a odbiegające swoją jakością i własnościami wytrzymałościowo – spawalniczymi od powszechnie obowiązujących standardów. Produkowane w Wytwórni w Łącku druty spawalnicze miały zapewnić i zapewniają wysoką jakość i dobre własności spawalnicze przy zachowaniu przystępnych i konkurencyjnych cen. Wysoką jakość zapewniają między innymi: stosowanie walcówki produkowanej przez renomowane huty niemieckie takie jak np. ARCELOR MITTAL Hamburg Gmbh, czy SAARSTAHL Hamburg i nowoczesna technologia.

 

Gatunek drutu Wartości Granica plastyczności Re (MPa) Granica wytrzymałości Rm (MPa) Wydłużenie A5 (%) Udarność KV (J)
 MOST
SG2-ITS
Średnia  475  585  27  (-40◦C)
Min.  464  579  25  74J (-40◦C)
 MOST
SG3-ITM
Średnia  521  601  28  110J (-40◦C)
Min.  513  598  27  106J (-40◦C)
 S1 Średnia  370  470  32  130J (-20◦C)
Min.  340  450  22  47J (-20◦C)

 

Tablica I. Własności wytrzymałościowe stopiwa na podstawie badań kontrolnych.

Jak wynika z wartości własności wytrzymałościowych przytoczonych w tablicy I stopiwo uzyskiwane z drutów do spawania w osłonie gazów z fabryce w Łącku ma wysokie powtarzalne własności zarówno wytrzymałościowe jak i dynamiczne. Różnice między wartościami średnimi a minimalnymi nie przekraczają kilku procent, a własności dynamiczne w temperaturach ujemnych (-40◦C) są bardzo wysokie (wartości średnie oscylują w granicach 96÷110J).
Większy rozrzut wyników przy spawaniu drutem S1, ale wynika on nie z niższej jakości drutów tego gatunku, a ze specyfiki metody spawania pod topnikiem, tym niemniej wszystkie uzyskiwane wartości spełniają (z dużym nadmiarem) wymagania odpowiednich norm.

 

Rys.3. Druty spawalnicze produkowane w Łącku

Druty do spawania w osłonie gazów produkowane w wytwórni drutów w Łącku mają dopuszczenia w kategorii 4YS dla wszystkich pozycji spawania następujących Towarzystw Klasyfikacyjnych:
Technischer Überwachungs Verein (TÜV)
Deutsche Bahn (DB)
Det Norske Veritas (DNV)
Germanischer Lloyd (GL)
Polski Rejestr Statków (PRS)
Urząd Dozoru Technicznego (UDT)

Aktualnie produkowanych jest około 220 t/m-c z produkcją docelową 600 t/m-c. Istniejące ciągarki dają możliwość (spełniają wymagania technologiczne) rozszerzenia produkcji na druty ze stali wysokostopowych, jednak w tym przypadku wymagane byłoby stosowanie wyżarzania międzyoperacyjnego w atmosferze ochronnej. Druty spawalnicze produkowane są z walcówki o średnicy 5,5 mm, dostarczanej w kręgach o ciężarze ok. 1500 kg.

 

3. TECHNOLOGIA PRODUKCJI DRUTÓW SPAWALNICZYCH.

Przygotowanie drutu do ciągnienia.
Dostarczane materiały podstawowe do produkcji drutów spawalniczych pokryte są zgorzeliną walcowniczą i tlenkami żelaza. Przed rozpoczęciem ciągnienia drutu muszą być one usunięte dla uzyskania metalicznie czystej powierzchni.

Podstawowymi operacjami obróbki powierzchniowej przygotowującymi materiał wyjściowy do obróbki są następujące operacje technologiczne:

1. Trawienie - chemiczne usuwaniu zgorzeliny i tlenków żelaza z powierzchni drutu poprzez zastosowanie kąpieli w wannach z kwasem solnym o stężeniu ok. 20 % w temperaturze do 40oC,

2. Aktywowanie – chemiczne neutralizowanie powierzchni drutu poprzez zanurzenie w  kąpieli zasadowej w temperaturze 30oC,

3. Fosforanowanie - proces chemicznego wytwarzania powłoki fosforanów na powierzchni drutu zwiększających odporność na działanie wysokich temperatur, zmniejszających współczynnik tarcia, prowadzony w gorących roztworach fosforanów o temperaturze 50oC.

4. Zanurzeniowe nakładanie warstwy czynnika odtleniającego i zabezpieczającego szczelność powłoki fosforanowej na powierzchni drutu.

5.  Suszenie – proces suszenia materiału po procesach chemicznych

 

 

Parametry operacji i czynności przygotowania drutu określone są w Instrukcjach Technologicznych i Instrukcjach stosowania środków chemicznych.

Obsługa, uzupełnianie składników lub wymiana kąpieli odbywa się na podstawie pomiarów i analiz stężeń czynników chemicznych wykonywanych w zakładowym laboratorium kontroli technicznej z częstotliwością określoną w Instrukcjach Kontroli Jakości.

Poprodukcyjne ścieki przemysłowe oczyszczane są w zakładowej oczyszczalni ścieków.
Technologia oczyszczania polega na korekcie pH, strącaniu metali ciężkich w postaci wodorotlenków trudno rozpuszczalnych fosforanów zasadowych przy zastosowaniu mleczka wapiennego i polielektrolitu anionowego. Przepustowość oczyszczalni wynosi 100 m3/dobę.
Wszystkie urządzenia oprócz zbiornika retencyjnego, pompowni ścieków oczyszczonych oraz komory pomiarowej znajdują się w pomieszczeniu oczyszczalni.
Sterowanie instalacją odbywa się w trybie automatycznym realizowanym sterownikiem PLC na podstawie sygnałów z czujników i sond pomiarowych. Obsługa nastaw i odczyty parametrów odbywają się za pomocą panelu z ekranem dotykowym.
Oczyszczony ściek odprowadzany jest do znajdującego się w odległości ok. 1 km od zakładu kanału ściekowego, natomiast suchy odpad pofiltracyjny wywożony jest do zakładu neutralizacji.

 

Rys.4 Urządzenia do oczyszczenia odpadów

 

TECHNOLOGIA PRODUKCJI DRUTU NA CIĄGARKACH.

Ciągnienie drutu na wymagane średnice przejściowe i końcowe, realizowane jest na ciągarkach wielostopniowych. Część z nich wyposażona jest w urządzenia do przelotowego miedziowania drutu. Chemiczną obróbkę powierzchni drutu jak również środki ciągarskie zastosowano w oparciu o komponenty firm niemieckich. Zakład dysponuje dwoma ciągarkami do ciągnięcia bezpośrednio z walcówki ( średnica 5,5 mm) drutu o średnicach międzyoperacyjnych (3,2 mm i 2,4 mm). Z drutu o średnicy międzyoperacyjnej 2,4 mm otrzymuje się drut o średnicy końcowej 0,8 mm, z drutu 3,2 mm – średnice: 1,6 mm, 1,2 mm, 1,0 mm. Ciągnienie odbywa się z zastosowaniem proszków ciągarskich suchych (dla zmniejszenia oporów ciągnięcia), tylko końcowy ciąg odbywa się na mokro.
Realizacja procesu na średnice końcowe wykonywana jest na 4-ch liniach ciągarskich wyposażonych w urządzenia do przelotowego miedziowania powierzchni drutu i nawijarki na szpule międzyoperacyjne, z których drut jest później przewijany za pomocą nawijarek precyzyjnych na szpule handlowe.
Ciągarki drutu gotowego składają się z kilkunastu stopni ciągowych napędzanych indywidualnie silnikami elektrycznymi. Sterowanie synchronizacją każdego stopnia odbywa się poprzez sterowniki PLC i falowniki zasilające silniki, co pozwala na płynną regulację synchronizacji prędkości poszczególnych stopni ciągowych.
W 2010 r. ciągarki wyposażono w nowe urządzenia miedziujące ułatwiające obsługę, pozwalające na prowadzenie procesu miedziowania drutu z wyższymi parametrami obróbki chemicznej, wiążące się z czystością powierzchni drutu, poprawą  jakością powłoki miedzianej oraz uzyskaniem większej wydajności.

 

< poprzednia strona

następna strona >

W najbliższych planach rozwoju zakładu już realizowanych, znajduje się zakup dodatkowej linii ciągarskiej do produkcji drutu oraz zakup 2 szt. nawijarek do precyzyjnego nawijania drutu na szpule.

Planowany jest również zakup maszyny do pakowania drutu spawalniczego w beczki typu „maraton”.

 

Rys. 5. Ciągarka drutu spawalniczego

Środki smarne zmniejszające opory ciągnięcia i tarcia są usuwane w jednym z etapów  miedziowania. W czasie procesu ciągnienia nie występuje konieczność żarzenia międzyoperacyjnego przy produkcji podanych średnic drutu, gdyż własności wytrzymałościowo-plastyczne dostarczonej walcówki pozwalają na takie wydłużenia jakie występują w procesie, a dopuszczalne całkowite względne ubytki przekroju nie są przekraczane.

 

Rys.6. Widok magazynu gotowych wyrobów.

Szpule handlowe, na które nawijany jest drut zakład produkuje we własnym zakresie z drutu o średnicy 4 mm na automacie „FROMA” produkcji włoskiej firmy o takiej samej nazwie. Wydajność wynosi 3200 sztuk na dobę, co zaspokaja aktualne i planowane potrzeby.

 

Rys. 7. Automat FROMA do produkcji szpul

 

KONTROLA JAKOŚCIOWA PRODUKCJI

Wymagania jakościowe produkowanego przez RYWAL-RHC Sp. z o. o. oddział w Łącku spoiwa w postaci drutów do spawania stali, mają na celu zapewnienie odpowiedniego składu chemicznego, własności mechanicznych i technologicznych, cech geometrycznych, jakości i stanu powłoki miedzianej, a ponadto uwzględniają warunki pakowania jako czynniki wpływające na własności wyprodukowanego wyrobu. Wymagania te spełniają kryteria norm EN 759,  EN 756, EN ISO 14341-A i uzupełniających.

 

Nr instrukcji Rodzaj czynności Nazwa czynności Obiekt kontroli
1 Sprawdzanie materiału wyjściowego, znakowanie wg instrukcji kontroli. - Kontrola na podstawie atestu  zgodności wymiarów walcówki, gatunku stali, składu chemicznego.
- Znakowanie kręgów.
- Badanie wytrzymałości na rozciąganie.   
Każda partia dostawy walcówki z huty.
2 Kontrola międzyoperacyjna drutów o wymiarach ø3,2 mm, ø2,45 mm wg instrukcji kontroli. - Oględziny zewnętrzne.
- Sprawdzenie wymiarów.
- Sprawdzenie znakowania.
Kontrola bieżąca na stanowisku.
3 Kontrola jakości gotowego drutu wg instrukcji kontroli. - Oględziny zewnętrzne.
- Sprawdzanie wymiarów.
- Sprawdzanie składu chemicznego.
- Sprawdzanie wytrzymałości drutu na rozciąganie.
- Sprawdzanie sprężystości drutu.
- Sprawdzenie masy drutu na szpulach.
- Kwalifikacja partii wyrobu.
Partia wyrobu wyprodukowanego na pojedynczej zmianie produkcyjnej i stanowisku.
4 Kontrola ostateczna wyrobu wg instrukcji kontroli. Sprawdzenie pakowania.
Potwierdzenie kontroli o jakości wyrobu.
Partia wyrobów gotowych.

 

Tablica II. Zakres badań i kontroli.
Prowadzone kontrole i badania oraz ich metodykę szczegółowo określają Instrukcje Kontroli Jakości.

Jak wynika z danych przytoczonych w Tablicy II badania kontrolne zapewniają utrzymanie  wysokiej jakości produkcji.

 

4. PODSUMOWANIE I WNIOSKI

Fabryka litych drutów spawalniczych ze stali niestopowych w Łącku produkuje aktualnie 4 gatunki drutów:
- MOST SG2-ITS (G3Si 1 wg EN-PN)
- MOST SG3-ITM (G4Si 1 wg EN-PN) do spawania zautomatyzowanego w osłonie gazów
- drut S1 (S1 wg EN-PN) do spawania pod topnikiem
- drut o nazwie firmowej MOST SpG1 do spawania gazowego.

Wytypowane gatunki drutu dobrano po gruntowej analizie potrzeb rynku spawalniczego i możliwości produkcyjnych wytwórni. Fabryka produkuje około 10 ton drutu na dobę, z docelową planowaną wydajnością do 25÷30t/dobę tj. 1650÷2000 szpul 15 kg.
Po kompleksowej modernizacji parku maszynowego i urządzeń peryferyjnych wytwórnia pod względem wyposażenia i stosowanej technologii jest w czołówce zakładów tej wielkości. Dotyczy to szczególnie pełnej synchronizacji elementów linii ciągarskich oraz zabezpieczenia ekologicznego.
Dostawa półfabrykatów hutniczych do produkcji drutu z renomowanych zakładów metalurgicznych oraz sprawdzonych materiałów do obróbki wstępnej i wykańczającej (trawienie i miedziowanie) pozwala na uzyskiwanie wysokich, powtarzalnych własności wytrzymałościowych.

5. LITERATURA

1.    Marian Schneider „Ciągarstwo” WGH Katowice 1981
2.    Instrukcja technologiczna nr 01/03/0.8. Drut elektrodowy do spawania stali w osłonach gazowych. Średnica ø 0,8 mm .
3.    Instrukcja technologiczna nr 01/03/1.2. Drut elektrodowy do spawania stali w osłonach gazowych. Średnica ø 1,0 mm, ø 1,2 mm, ø 1,6 mm .
4.    Instrukcja Kontroli Jakości nr 01/03/KJ.
5.    PN-EN 759: 2000 Materiały dodatkowe do spawania. Warunki techniczne dostawy materiałów dodatkowych do spawania. Rodzaj wyrobu, wymiary, tolerancje i znakowanie.
6.    EN ISO 14341 Materiały dodatkowe do spawania. Druty elektrodowe oraz spoiwo do spawania łukowego stali niestopowych i drobnoziarnistych.
7.  PN-ISO 2859-3  Procedury kontroli wyrywkowej metodą alternatywną.


mgr inż. Michał Wińcza
inż. Piotr Stempiński
RYWAL-RHC Sp. z o.o.

 

Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?

Chcesz otrzymywać informację o nowych artykułach? Zostaw nam swój e-mail.

OK Akceptuję regulamin

Podziel się z innymi!

Pozostałe serwisy firmy

odpylamy.pl
Projektowanie i dobór, montaż, serwis instalacji i urządzeń odpylających dla różnych gałęzi przemysłu.
szlifowanie.info
Serwis internetowy poświęcony obróbce stali nierdzewnej. Wszystko o materiałach, urządzeniach i technologiach.
elkrem.com.pl
Materiały i urządzenia do napawania i regeneracji. Układy plastyfikujące oraz obróbka CNC.
podnoszenie.eu
Systemy transportu bliskiego, żurawie, żurawików, suwnice, wciągników oraz wiele innych.
xiris.pl
Wysoce wyspecjalizowane kamery spawalnicze do badania jakości spoin spawalniczych
www.readytorobot.eu
Integrator zrobotyzownaych systemów spawalniczych oraz systemów automatyzacji procesów produkcyjnych.
www.matyergonomiczne.pl
Ergonomiczne, antyzmęczeniowe maty przemysłowe. Sprawdź jak możesz w prosty sposób poprawić zdrowie swoich pracowników.
www.gullco.pl
Systemy do spawania zautomatyzowanego, wózki spawalnicze, automaty do żłobienia.
 Ustawienia
bezpieczne dane

Szanujemy Twoją prywatnosć!

Dbamy o Twoje dane i chcemy, żebyś był z nami.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Drogi Użytkowniku,

Od 25 maja 2018 roku  obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). Zależy nam, abyś wiedział jakie dane przetwarzamy i na jakich zasadach. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat. Prosimy o zapoznanie się z nimi, następnie określenie danych jakimi chcesz się z nami podzielić i   wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku  „Zgadzam się”.

Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę lub zmienić zakres danych, klikając w ikonę ustawieñ w dolnym lewym rogu przeglądarki.

 

Jakie dane zbieramy?

Większość danych jakie zbieramy jest całkowicie anonimowa, ale mogą to być również dane dotyczące urządzenia z jakiego korzystasz, wersji przeglądarki, podstron, które odwiedzasz i to czego szukasz na naszej stronie. W przypadku wyrażenia zgody marketingowej mogą to być dane osobowe takie jak IP, adres e-mail czy linki do profili na portalach społecznościowych.

 

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych jest RYWAL-RHC Sp. z o.o., ul. Chełmżyńska 180, 04-464 Warszawa, NIP: 951-19-98-317.

 

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przede wszystkim, żeby dostarczać Tobie coraz lepsze treści i coraz lepsze wrażenia z korzystania z naszej strony. Jak to możliwe?

Analizując np. to co szukasz na stronie, wiemy co potrzebujesz i robimy wszystko, żebyś to znalazł u nas szybko i łatwo. Analizując czas przebywania na stronie, wiemy czy artykuł był interesujący czy nie.

Więcej o tym znajdziesz w naszej polityce prywatności.

 

Czy przekazujemy komuś Twoje dane?

Twoje dane możemy udostępnić wyłącznie wyspecjalizowanym firmom z naszej grupy kapitałowej i wyłącznie w celu ściśle powiązanym z Twoimi potrzebami, firmom działającym na nasze zlecenie, np. w celu optymalizacji działania strony lub realizacji zamówienia czy umowy, a także podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

 

Co możesz zrobić ze swoimi danymi?

Masz prawo dostępu do swoich danych ich zmiany, ograniczenia przetwarzania oraz usunięcia, jeśli nie stoi to w sprzeczności z innymi prawami np. w związku z realizacją umów. Możesz także zmienić zakres danych jakimi chcesz się z nami dzielić, wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych lub skorzystać z innych praw wymienionych w naszej polityce prywatności.

 

Na jakiej podstawie chcemy przetwarzać Twoje dane?

Podstawą do przetwarzania Twoich danych jest każdorazowo Twoja zgoda, ale w niektórych przypadkach również konieczność realizacji umów oraz uzasadniony interes administratora danych, czyli np. przetwarzanie danych na potrzeby marketingu własnego.

W przypadku przetwarzania danych na cele marketingowe, tj. między innymi profilowanie odbywać się będzie za Twoją zgodą, którą wyrażasz akceptując w ustawieniach Marketingową warstwę danych.

W przypadku przetwarzania danych w celach komunikacji z Tobą, poprosimy Ciebie o zgodę przy formularzu kontaktowym lub przy subskrypcji newslettera.

 

Jak długo przechowujemy Twoje dane?

O przechowywaniu Twoich danych przypomnimy Tobie na stronie po 90 dniach od poprzedniej wizyty. Będziesz mógł wówczas zadecydować, co chcesz z nimi zrobić. Natomiast dane, które od Ciebie otrzymamy będziemy przechowywać bezterminowo, gdyż dzięki danym historycznym będziemy mogli lepiej analizować zmiany w Twoich preferencjach.

 

Podsumowanie

Prosimy o zapoznanie się z w/w informacjami. Następnie bardzo prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie tych danych klikając przycisk „Zgadzam się”.

 

Pamiętaj, ze w każdej chwili możesz wycofać zgodę lub zmienić zakres danych jakie chcesz nam udostępnić.

Ustawienia

Pliki Cookies

Są dla nas bardzo istotnym elementem. Dzięki nim mamy możliwość poprawy bezpieczeństwa strony, atrakcyjności dla użytkowników oraz szybkości jej działania. Rekomendujemy pozostawienie tej opcji włączonej.

Zgoda Marketingowa

Dzięki wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych będziemy mieli możliwość prezentowania Tobie ofert czy reklam lepiej dopasowanych do Twoich preferencji zakupowych i wymaga również aktywnych plików cookies. Dane jakie są przetwarzane to informacje co do Twojej przybliżonej lokalizacji, urządzenia z jakiego korzystasz, podstron które odwiedzasz i informacji jakie szukasz na naszej stronie. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli wyrazisz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w tych celach, pamiętaj, że zgodę możesz w każdej chwili wycofać.

Jeśli masz pytania lub wątpliwości napisz do nas marketing@rywal.com.pl. Odpowiemy na Twoje pytania. Możesz też w każdej chwili wyczyścić pliki cookies tej strony, klikając tu (przeładuje stronę).

Ustawienia Informacje Nie teraz Zgadzam się