Język: PL | EN |RU | RO | BY | LT | AE

Aktualności

Zapraszamy na V Wielkopolskie Sympozjum Spawalnicze „Innowacje w spawalnictwie”

konferencja linde poznan 2019 135px

 

 

 

 

 

Zapraszamy na V Wielkopolskie Sympozjum Spawalnicze „Innowacje w spawalnictwie” które odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu w dniu 24 września 2019 r.

Więcej…

Spotkanie Spawalników Warmii, Mazur i Pomorza

spawalnictwo 4 0

5 września 2019 w Olsztynie odbyła się konferencja nt. „Nauka dla przemysłu – Spawalnictwo 4.0”

Więcej…

ESAB DemoBus w Rudzie Śląskiej - podsumowanie

ruda esab 135

Podczas swojego tournee ESAB Demobus odwiedził jeden z oddziałów RYWAL-RHC.

Więcej…

ESAB DemoBus w Rudzie Śląskiej

ruda esab 135

Przyjdź na Tournee Domobusa 2019 i zobacz, jak ESAB może kształtować Twoją przyszłość w branży spawania i cięcia.

Więcej…

Dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy

dofinasowanie warunkow pracy 135px

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy. 

Więcej…

Promocje

Półautomaty spawalnicze Lorch MicorMIG HD*

micor mig promocja135

W promocji lepiej przygotowaliśmy MicorMIGi do warunków HD*

Więcej…

Oferta specjalna szlifierek Suhner

suhner promocja szlifierek akt 135px

Szlifierki proste, kątowe i taśmowe Suhner w specjalnej cenie

Więcej…

Widoczna ochrona

ewr vademecum 135

Przy zakupie przyłbicy spawalniczej 3M™ Speedglas™ 9100 GRATIS profesjonalne kosmetyki do czyszczenia i pielęgnacji samochodu 3M™

Więcej…

MOST w ogrodzie

most w ogrodzie 135px

Zestawy promocyjne ściernic MOST z narzędziami ogrodowymi

Więcej…

Zestaw Rotomax 2.0 Suhner

suhner polar 135

Prezentujemy szlifierkę Suhner z wałkiem giętkim w zimowo-świątecznym zestawie. W cenie urządzenia otrzymasz kurtkę Softshell GRATIS!

Więcej…

Okazje cenowe

Palnik maszynowy IK-1200 CL KOIKE

IMG 0617 min 135px

W okazjach cenowych palnik maszynowy IK-1200 CL KOIKE do cięcia stali do grubości 300 mm.

 

Więcej…

Uchwyt MIG LG 420G 3M Lincoln Electric chłodzony powietrzem

uchwyt lincoln 135px

W okazjach cenowych uchwyt MIG LG 420G 3M Lincoln Electric chłodzony powietrzem

 

Więcej…

Zaciski masowe obrotowe 800A typ C

zacisk masowy 135px

W okazjach cenowych zaciski masowe obrotowe 800 A typ C

Więcej…

Materiały szlifierskie

bibielle

W okazjach cenowych materiały szlifierskie

Więcej…

Zaciski ClampRite 20% taniej

zaciski clamp rite foto news

Zaciski marki ClampRite. W związku z wycofaniem marki z rynku oferujemy końcówki serii z magazynu centralnego Toruń z rabatem 20% od ceny katalogowej.

Więcej…

Vademecum

Bezpieczne spawanie aluminium

aluminium welding 2 135px

Przez ostatnie lata widzimy zauważalną zmianę podejścia do zagadnień bezpieczeństwa pracy. Wśród pracodawców, kadry inżynierskiej, a także wśród spawaczy cały czas rośnie świadomość zagrożeń jakie niesie ze sobą proces spawania.

Więcej…

Do 60% oszczędności gazu podczas spawania

ewr 135x vademecum

Prąd spawania nie jest wartością stałą i może ulegać znacznym wahaniom podczas spawania. Bez systemu zarządzania gazem często nie jest możliwe uzyskanie optymalnego przepływu gazu w celu osiągnięcia dostatecznej osłony gazowej i często pojawiają się niepotrzebne straty. System Zarządzania Gazem Osłonowym (EWR od ang. Electronic Welding Regulator) to system, który w dużym stopniu pomaga kontrolować zużycie gazu. EWR 2 został wyposażony w układ pomiarowy dla optymalnej kontroli przepływu gazu. Aby zrealizować funkcję zamkniętej pętli regulacji sterowania przepływem gazu, funkcja impulsowania została pominięta, co przyniosło wymierne korzyści. Zastosowanie regulatora EWR 2 pozwoli zaoszczędzić nawet do 60% gazu osłonowego.

Więcej…

Komfort bez kompromisów – nowa generacja przyłbic spawalniczych

vademecum g5 01 spawanie 135px

Badania prowadzone wśród spawaczy pokazują potrzebę lepszej ochrony przed promieniowaniem, lepszej widoczności miejsca spawania, skuteczniejszego systemu ochrony dróg oddechowych, wyższego komfortu użytkowania oraz wysokiej ochrony przed rozbryzgami stopionego metalu i iskrami przy szlifowaniu.

Więcej…

Jak zmieni się zarządzanie gazem w Przemyśle 4.0?

ewr vademecum 135

Każda osoba zainteresowana nowinkami technicznymi otwierając czasopismo lub gazetę, nie uniknie czytania artykułów o tym, jak "Internet Rzeczy" zmieni nasze codzienne życie w nadchodzących latach.

Więcej…

Zagrożenia związkami manganu i chromu (VI) podczas spawania

ewr vademecum 135

W trakcie spawania występuje wiele szkodliwych czynników, które stanowią potencjalne zagrożenia dla zdrowia spawaczy i otoczenia. Do głównych czynników szkodliwych i uciążliwych należy zaliczyć pyły i substancje chemiczne (gazy).

Więcej…

Używając opatentowanej technologii magnetycznej, MAGSWITCH wyprodukowało serię wyjątkowo mocnych, trwałych i łatwych w użyciu narzędzi magnetycznych.

 


Bez baterii! Bez prądu!

Rewolucyjna nowa technologia zastosowana w narzędziach MAGSWITCH tworzy najsprawniejsze i pełne mocy urządzenia magnetyczne. Opatentowany proces łączenia sił magnesów pozwolił zbudować narzędzia o potężnej sile przyciągania. Ta technika pozwala być w pełni kontrolowana przez użytkownika. Wewnątrz urządzania znajdują się dwa neodymowe magnesy nałożone na siebie naprzeciwlegle. W pozycji - północ do południa - teraz magnetyczna energia jest w pełni zrównoważona i urządzenie znajduję się w pozycji wyłączonej. Po przekręceniu rączki uchwytu o 180° użytkownik płynnym ruchem ustawia magnesy razem - północ do północy - siły łączą się załączając urządzenie. Mówiąc prostymi słowami MAGSWITCH jest urządzeniem generującym pole magnetyczne, na podobnej zasadzie, co elektromagnes, z tym jednak wyjątkiem, że nie wymaga on stałego źródła zasilania by podtrzymać wytworzone pole. MAGSWITCH jest niezwykle mocny, jak na jego wymiary; jest do 5 razy silniejszy w porównaniu z podobnymi systemami.


Nigdy wcześniej tak wszechstronne i potężne magnesy nie były wyposażone w tak prostą funkcję włączania i wyłączania. Połączona energia magnesów tworzy niezwykłą siłę przyciągania silniejszą na cienkim materiale a potężniejszą na grubszym. Skalowane w różnych rozmiarach o różnej sile przyciągania.

 

 

Zastosowanie magnesów MAGSWITCH ogranicza jedynie Twoja wyobraźnia. Masz teraz wszechstronne narzędzie do trzymania i montowania, które będzie służyć wiele lat. MAGSWITCH to zielona technologia. Nie wymaga zasilania a jej działanie przewyższa elektromagnesy. Nigdy wcześniej nie zostało to wykorzystane w przemyśle. Wyjątkowe rozwiązanie zwiększające wydajność Twojego warsztatu.

 

Zalety produktów MAGSWITCH

 • EKOLOGICZNY - OSZCZĘDNOŚĆ KOSZTÓW
  Nie wymaga prądu do włączania i wyłączania, oszczędność kosztów.
 • WYTRZYMAŁY - DŁUGA ŻYWOTNOŚĆ
  Uchwyty Magnetyczne mogą być włączone bezterminowo i pracować przez długi okres czasu.
 • ERGONOMIA I BEZPIECZEŃSTWO
  W odróżnieniu od zwykłych zacisków ręcznych, Uchwyty Magnetyczne można ustawić precyzyjnie do indywidualnych potrzeb, nie wymagają wysiłku do włączania i wyłączania.
 • PRECYZYJNE USTAWIENIE
  Zmienna siła trzymania podczas cyklu sterowania, od wyłączania do włączania.
  Uchwyty Magnetyczne z powodzeniem mogą być używane i montowane bokiem, na dopasowanym stalowym blacie lub linii montażowej. Pozwala to na maksymalną siłę magnetyczną w kierunku wybranym przez użytkownika.
 • KOMPAKTOWE I BARDZO MOCNE
  Mocne przyleganie do płaskiej i zaokrąglonej powierzchni. Bardzo mocny kontrolowany docisk.
 • BRAK ZNIEKSZTAŁCEŃ
  W odróżnieniu od tradycyjnych zacisków, Uchwyty Magnetyczne będą trzymać materiały pod dowolnym kątem, bez ich uszkodzenia czy zniekształcenia.
 • ZAWSZE CZYSTE
  Uchwyty Magnetyczne są idealne do sprzątania po skończonej pracy. Podnoszą sworznie, nakrętki, śruby, złom i opiłki żelaza. Wyłączenie Uchwytu Magnetycznego, pozwala usunąć cały zebrany materiał, wytarcie z wszelkich pozostałości wystarczy do ponownego użytku.

 

MAGSWITCH - SPAWALNICTWO

 

Uchwyty MAGSWITCH zastępują zaciski, uchwyty zaciskowe, blokady i stopery spawalnicze.  W większości zastosowań spawalniczych uziemienie jest teraz tak proste, i szybkie jak obrót pokrętła. Spawacze mogą trzymać swoje narzędzia, przewody, węże i uchwyty spawalnicze dokładnie tam, gdzie ich potrzebują.  Spawacze, którzy wyrzucili proste narzędzia magnetyczne, ponieważ pokrywają je metalowe odłamki, odpryski oraz opiłki będą zachwyceni uchwytami MAGSWITCH. Kątowniki spawalnicze są olbrzymią pomocą w spawaniu, montażach elementów metalowych, lutowaniu, trasowaniu oraz podnoszeniu elementów stalowych. Służą do szybkiego i prostego mocowania spawanych blach, płyt stalowych kształtowników, profili, rur itp. Użycie kątowników zastępuje żmudne mocowanie, przykręcanie elementów przed spawaniem lub przytrzymywanie ich przez dodatkowego pracownika. Uchwyty MAGSWITCH dla spawacza są dodatkową parą rąk i umożliwiają samodzielne wykonanie wielu czynności, do których wcześniej niezbędny był pomocnik. Poprzez tę prostą racjonalizację można znacznie obniżyć koszty produkcji i zwiększyć konkurencyjność produktu.
Żadnych zakłóceń związanych z polem magnetycznym. Osłona systemu magnetycznego chroni przed przyciąganiem odprysków spawalniczych, a także opiłków powstałych podczas szlifowania. Moc przyciągania magnesów jest określona w taki sposób, że z jednej strony umożliwia pewne zamocowanie elementów, równocześnie pozwalając na bezproblemowe pozycjonowanie detali.  Podczas, gdy największa moc trzymania występuje w dolnej części urządzenia, to również jego boki dysponują potężną mocą przyciągania. Umożliwia to wielopłaszczyznową pracę, gdzie konieczne jest dokładne wpasowanie pod idealnym kątem prostym.


Stałe magnesy są wśród najprzydatniejszych materiałów i surowców używanych w przemyśle w XXI wieku. Dostarczają one pewnego, stałego źródła energii dla wielu obwodów magnetycznych bez potrzeby zewnętrznych prądów elektrycznych. Postępy w metalurgii i technice magnetycznej w ostatnich dwóch dekadach spowodowały łatwą dostępność materiałów magnetycznych z niespotykaną mocą, grupa "Rzadkiej Ziemi". Ten przełom w wykorzystaniu surowców magnetycznych został wykorzystany przez MAGSWITCH i stworzył niezastąpione narzędzia niezbędne w Twoim warsztacie.


Szymon Świtling
RYWAL-RHC

Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?

Chcesz otrzymywać informację o nowych artykułach? Zostaw nam swój e-mail.

OK Akceptuję regulamin

Podziel się z innymi!

Pozostałe serwisy firmy

odpylamy.pl
Projektowanie i dobór, montaż, serwis instalacji i urządzeń odpylających dla różnych gałęzi przemysłu.
szlifowanie.info
Serwis internetowy poświęcony obróbce stali nierdzewnej. Wszystko o materiałach, urządzeniach i technologiach.
magswitch.pl
Serwis poświęcony technice zamocowań za pomocą narzędzi magnetycznych firmy Magswitch.
podnoszenie.eu
Systemy transportu bliskiego, żurawie, żurawików, suwnice, wciągników oraz wiele innych.
xiris.pl
Wysoce wyspecjalizowane kamery spawalnicze do badania jakości spoin spawalniczych
www.readytorobot.eu
Integrator zrobotyzownaych systemów spawalniczych oraz systemów automatyzacji procesów produkcyjnych.
www.matyergonomiczne.pl
Ergonomiczne, antyzmęczeniowe maty przemysłowe. Sprawdź jak możesz w prosty sposób poprawić zdrowie swoich pracowników.
www.gullco.pl
Systemy do spawania zautomatyzowanego, wózki spawalnicze, automaty do żłobienia.
 Ustawienia
bezpieczne dane

Szanujemy Twoją prywatnosć!

Dbamy o Twoje dane i chcemy, żebyś był z nami.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Drogi Użytkowniku,

Od 25 maja 2018 roku  obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). Zależy nam, abyś wiedział jakie dane przetwarzamy i na jakich zasadach. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat. Prosimy o zapoznanie się z nimi, następnie określenie danych jakimi chcesz się z nami podzielić i   wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku  „Zgadzam się”.

Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę lub zmienić zakres danych, klikając w ikonę ustawieñ w dolnym lewym rogu przeglądarki.

 

Jakie dane zbieramy?

Większość danych jakie zbieramy jest całkowicie anonimowa, ale mogą to być również dane dotyczące urządzenia z jakiego korzystasz, wersji przeglądarki, podstron, które odwiedzasz i to czego szukasz na naszej stronie. W przypadku wyrażenia zgody marketingowej mogą to być dane osobowe takie jak IP, adres e-mail czy linki do profili na portalach społecznościowych.

 

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych jest RYWAL-RHC Sp. z o.o., ul. Chełmżyńska 180, 04-464 Warszawa, NIP: 951-19-98-317.

 

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przede wszystkim, żeby dostarczać Tobie coraz lepsze treści i coraz lepsze wrażenia z korzystania z naszej strony. Jak to możliwe?

Analizując np. to co szukasz na stronie, wiemy co potrzebujesz i robimy wszystko, żebyś to znalazł u nas szybko i łatwo. Analizując czas przebywania na stronie, wiemy czy artykuł był interesujący czy nie.

Więcej o tym znajdziesz w naszej polityce prywatności.

 

Czy przekazujemy komuś Twoje dane?

Twoje dane możemy udostępnić wyłącznie wyspecjalizowanym firmom z naszej grupy kapitałowej i wyłącznie w celu ściśle powiązanym z Twoimi potrzebami, firmom działającym na nasze zlecenie, np. w celu optymalizacji działania strony lub realizacji zamówienia czy umowy, a także podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

 

Co możesz zrobić ze swoimi danymi?

Masz prawo dostępu do swoich danych ich zmiany, ograniczenia przetwarzania oraz usunięcia, jeśli nie stoi to w sprzeczności z innymi prawami np. w związku z realizacją umów. Możesz także zmienić zakres danych jakimi chcesz się z nami dzielić, wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych lub skorzystać z innych praw wymienionych w naszej polityce prywatności.

 

Na jakiej podstawie chcemy przetwarzać Twoje dane?

Podstawą do przetwarzania Twoich danych jest każdorazowo Twoja zgoda, ale w niektórych przypadkach również konieczność realizacji umów oraz uzasadniony interes administratora danych, czyli np. przetwarzanie danych na potrzeby marketingu własnego.

W przypadku przetwarzania danych na cele marketingowe, tj. między innymi profilowanie odbywać się będzie za Twoją zgodą, którą wyrażasz akceptując w ustawieniach Marketingową warstwę danych.

W przypadku przetwarzania danych w celach komunikacji z Tobą, poprosimy Ciebie o zgodę przy formularzu kontaktowym lub przy subskrypcji newslettera.

 

Jak długo przechowujemy Twoje dane?

O przechowywaniu Twoich danych przypomnimy Tobie na stronie po 90 dniach od poprzedniej wizyty. Będziesz mógł wówczas zadecydować, co chcesz z nimi zrobić. Natomiast dane, które od Ciebie otrzymamy będziemy przechowywać bezterminowo, gdyż dzięki danym historycznym będziemy mogli lepiej analizować zmiany w Twoich preferencjach.

 

Podsumowanie

Prosimy o zapoznanie się z w/w informacjami. Następnie bardzo prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie tych danych klikając przycisk „Zgadzam się”.

 

Pamiętaj, ze w każdej chwili możesz wycofać zgodę lub zmienić zakres danych jakie chcesz nam udostępnić.

Ustawienia

Pliki Cookies

Są dla nas bardzo istotnym elementem. Dzięki nim mamy możliwość poprawy bezpieczeństwa strony, atrakcyjności dla użytkowników oraz szybkości jej działania. Rekomendujemy pozostawienie tej opcji włączonej.

Zgoda Marketingowa

Dzięki wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych będziemy mieli możliwość prezentowania Tobie ofert czy reklam lepiej dopasowanych do Twoich preferencji zakupowych i wymaga również aktywnych plików cookies. Dane jakie są przetwarzane to informacje co do Twojej przybliżonej lokalizacji, urządzenia z jakiego korzystasz, podstron które odwiedzasz i informacji jakie szukasz na naszej stronie. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli wyrazisz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w tych celach, pamiętaj, że zgodę możesz w każdej chwili wycofać.

Jeśli masz pytania lub wątpliwości napisz do nas marketing@rywal.com.pl. Odpowiemy na Twoje pytania. Możesz też w każdej chwili wyczyścić pliki cookies tej strony, klikając tu (przeładuje stronę).

Ustawienia Informacje Nie teraz Zgadzam się