Język: PL | EN |RU | RO | BY | LT | AE

Aktualności

REJS MOST - innowacyjny rejestrator spawalniczy

rejs info akt 135

 

 

 

 

 

W naszej ofercie uniwersalny system monitoringu rejestrujący parametry spawania podczas pracy urzadzeń.

Więcej…

ExpoWELDING Sosnowiec 2018 - podsumowanie

expo welding info 135

 

 

 

 

 

W dniach 16-18 października 2018 RYWAL-RHC brał udział w targach ExpoWelding w Sosnowcu.

Więcej…

Odwiedziny firmy LORCH

lorch rywal

W dniu 4 października kolejna grupa naszych partnerów odwiedziła firmę LORCH GmbH.

Więcej…

Targi METAL Kielce 2018

metal show kielce 2108

Zapraszamy do obejrzenia najnowszych urządzeń Systemów Transportu Bliskiego w dniach 25-27.09.2018 na stoisku nr 32 w hali F, na Terenie Targów Kielce, ul. Zakładowa 1 w Kielcach.

Więcej…

Podsumowanie dnia otwartego w Olsztynie

frezy suhner 135

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom oddziału Olsztyn za odwiedzenie nas podczas dnia otwartego.

Więcej…

Promocje

Jesienna promocja „Profesjonalne cięcie”

victorinox

Szwajcarski nóż oficerski Victorinox GRATIS!

Więcej…

ATESTACJA UCHWYTÓW NEOLIFT

13

Uchwyty magnetyczne NEOLIFT firmy Walmag Magnetics wykonywane są zgodnie z normą EN 13155 - Dźwignice - Bezpieczeństwo - Zdejmowalne urządzenia chwytające.

Więcej…

Depresja cenowa w RYWAL-RHC

depresja cenowa 135 135

Ścinamy ceny hydrauliki siłowej HOLMATRO

Więcej…

PROMOCJA SIŁOWNIKÓW MECHANICZNYCH JJ HOLMATRO

jj promocja 135 135

Ścinamy ceny hydrauliki siłowej HOLMATRO - w promocji siłowniki mechaniczne JJ

Więcej…

PROMOCJA STOŁÓW ODCIĄGOWYCH DRAFT MAX BASIC & ULTRA

draft max 1

 

 

 

 

 

Kup stół odciągowy Plymovent DraftMax w niepowtarzalnej cenie!

Więcej…

Okazje cenowe

ZACISKI ZEBATKOWE T285-30 DESTACO

zacisk cervera typ cx135

W okazjach cenowych zaciski zębatkowe DESTACO.

Więcej…

MFS - mobilne urządzenie filtrowentylacyjne

ochrona przedramienia main

W okazjach cenowych mobilne urządzenie filtrowentylacyjne MFS.

Więcej…

Zarękawki - JUTEC

ochrona przedramienia main

W okazjach cenowych zarękawki, ochrona przedramienia.

Więcej…

Fanmig 3200i mobil

fanmig 3200 i mobil info okazja

W okazjach cenowych półautomat MIG/MAG Fanmig 3200i mobil

Więcej…

Zaciski pneumatyczne 82M-1030400 Destaco

destaco okazja zacis maink

W okazjach cenowych zacisk pneumatyczny DESTACO.

Więcej…

Vademecum

Czy masz już stół spawalniczy w swoim warsztacie?

art demmeler 135

Nie jest tajemnicą, że wyposażenie warsztatu w stół spawalniczy dla jakości spawania i komfortu pracy samego spawacza – to niezliczona ilość korzyści.

Więcej…

MALW - typoszereg uniwersalnych automatów spawalniczych do wykonywania spoin wzdłużnych.

vademecum malw info 135

MALW – MOST Auto Longitudinal Welding typoszereg uniwersalnych automatów spawalniczych do wykonywania spoin wzdłużnych.

Więcej…

Ściernice MOST – Bezpieczeństwo i Jakość

osa main foto info

Szlifowanie jest jedną z najstarszych znanych ludzkości technik obrabiania materiału, a jego korzenie sięgają epoki kamienia. Obecnie obróbka szlifierska jest kluczową technologią, a materiały ścierne stały się niezastąpione w większości gałęzi przemysłu.

Więcej…

Lorch TRAC RL Performance – nowy standard wózków spawalniczych.

lorch track vad info

Grupa RYWAL-RHC od 25 specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań dla przemysłu metalowego.

Więcej…

Wybór przyłbicy samościemniającej

spectra art wybor

Na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie przyłbicy spawalniczej?

Więcej…

wearwell ico

Maty ergonomiczne WEARWELL, to nieoceniona pomoc w poprawie ergonomii i wydajności pracy!

 

Dolegliwości mięśniowo szkieletowe

 

Dolegliwości mięśniowo-szkieletowe to pojęcie określające schorzenia narządu ruchu powstałe w związku z pracą. Występują one u kilkaset milionów ludzi na świecie. Są one konsekwencją narażeń na zagrożenia ergonomiczne. Dolegliwości mięśniowo-szkieletowe pracownik odczuwa w okolicy: szyi, ramion, łokci, przedramion nadgarstków, rąk, pleców, kolan, kostek i stóp. Powodują one ból, drętwienie, cierpnięcie, pieczenie, mrowienie, skurcze, sztywność, opuchnięcie czy uczucie pulsowania. W krajach nordyckich oraz USA dolegliwości te i choroby narządu ruchu stanowią wyróżnioną grupę chorób związanych z pracą zawodową. Choroby te rozwijają się etapowo, często przez kilka lat. W początkowym stadium, występują one w miejscach bezpośrednio narażonych. W miarę upływu czasu, zmiany i bolesność dotyczą także segmentów ciała, które nie są bezpośrednio narażone. W porę nie leczone powodują nieodwracalne skutki zdrowotne. W ostatnich kilkunastu latach najczęstszymi przyczynami długotrwałego bólu i nabywania niepełnosprawności przez pracowników są choroby i dolegliwości narządu ruchu. Problemy te dotyczą milionów ludzi na całym świecie [1].

 

Maty ergonomiczne WEARWELL

 

Działanie mat przeciwzmęczeniowych zostało opisane w amerykańskiej prasie już w 1999 roku w kwietniowym wydaniu czasopisma „Occupational Heath and Safety”. Autor artykułu James M Kendrick napisał: „Maty redukujące zmęczenie są zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwiały wykonywanie naturalnych, choć zwykle niezauważalnych ruchów ciała, które powodują subtelne ruchy mięśni łydek i ud.

 

Ruchliwość stopy na betonie [5].

 

Ruchliwość stopy na macie [5].

 

Przyczynia się to do poprawy przepływu krwi w nogach i zapobiega zastojom, które powodują odczucie zmęczenia u pracownika. Długotrwała praca w pozycji stojącej na twardym podłożu może powodować szereg problemów. Po pierwsze stanie napina mięśnie utrudniając przepływ krwi. Prowadzi to do bólów mięśni i stawów i powoduje zastoje krwi w naczyniach. Ponadto długotrwałe stanie powoduje wykrzywienie lub nadmierne spłaszczenie stopy. O ile może to być po prostu męczące i nieco bolesne, to może prowadzić także do wystąpienia rożnych schorzeń stop i układu kostnego. Bóle w dolnej części pleców najczęściej występują u pracowników stojących w pracy 4 lub więcej godzin dziennie” [2].

 

Jak opisał J.M. Kendrick elastyczność wykładziny redukującej zmęczenie powoduje niewidoczne ruchy stóp, zmniejszające zastoje krwi w naczyniach krwionośnych nóg. Może także zmniejszać ryzyko poślizgnięcia i upadku. Wykładzina także działa korzystnie przy zimnych i wilgotnych posadzkach. Uważa się, że zmniejszenie zmęczenia w pracy wywiera wielostronny korzystny wpływ na pracowników, redukując prawdopodobieństwo wystąpienia wypadków w pracy, chorób zawodowych i poprawiając ogólną wydajność. Stosowanie mat zmniejsza absencje pracowników wynikająca z wypadków czy chorób zawodowych, odnotowano także mniej zwolnień lekarskich z powodu złego samopoczucia oraz ulegają poprawie ogólne warunki BHP [2].

 

Wearwell maty Diamond-Plate SpongeCote nr 415 

 

Poślizgnięcia i upadki są przyczyną od 20 do 30% wszystkich wypadków, które powodują długoterminowe absencje w pracy. Największym problemem jest to, że podłogi muszą być gładkie aby ułatwić czyszczenie. Ale obecność wody powoduje, że środowisko pracy staje się bardzo niebezpieczne, a upadki są poważne. Również dlatego, że pracownicy często pracują z ostrymi narzędziami. Wildbrett i Sauer (1992) zauważyli, że nawet posadzki pokryte antypoślizgową, przyczepną powłoką zapychają się. Należałoby stale i często wymieniać posadzki aby zachować antypoślizgowe właściwości powłok [3].

 

Maty WEARWELL są tak skonstruowane by redukować zmęczenie co z kolei podnosi produktywność i poprawia samopoczucie pracowników. Maty podłogowe WEARWELL są wykonane ze specjalnych mieszanek i o odpowiedniej konstrukcji, zapewniają dobrą przyczepność i szybkie odprowadzenie rozlanych płynów i zanieczyszczeń. Jest to skuteczne, tanie i trwałe rozwiązanie zmniejszające ryzyko poślizgnięć i upadków.

 

Wearwell ErgoDeck w wersji antypoślizgowej nr 553

 

Poparcie Naukowe

 

Wczesne badania wykonane w 1972 roku przez Magora ukazują, że występowanie bólów w dolnej części kręgosłupa było najwyższe u pracowników, którzy wykonywali swoją pracę regularnie w pozycji stojącej przez więcej niż 4 godziny dziennie. W 1982 roku natomiast Bousseman wskazuje, że długotrwałe stanie jest bezpośrednią przyczyną bólów i złego samopoczucia. Następne badania przeprowadzone przez dr Mark Redfern, dr Don Chaffin z Center of Ergonomics (Centrum Ergonomii), Uniwersytet Michigan w 1988 roku, oraz przez Paulę Hinnen i Stephena Konz z Wydziału Inżynierii Przemysłowej, Kansas Sate University w 1994 roku, ukazały różnice pomiędzy staniem na twardym i na elastycznym podłożu. Oba badania wykazały, że stosowanie mat ma znaczący wpływ na odczucie zmęczenia i komfortu osób stojących.

Współczesne badania przeprowadzone przez prof. Redha Taiar (2011) na uniwersytecie w Reims, Francja, pokazują wpływ stosowania mat przeciwzmęczeniowych na mechanikę człowieka w środowisku pracy. Profesor podkreślił, że: „bez użycia mat następuje dysfunkcja poczucia równowagi, która może doprowadzić do patologii. Patologie mogą być przyśpieszone przez powtarzające się czynności i inne męczące prace”. Brak poczucia równowagi jest szkodliwe dla ciała człowieka. Użycie mat ergonomicznych umożliwia zachowanie prawidłowej równowagi, przyczynia się do równomiernego rozłożenia ciężaru na prawą i lewą nogę. Prof. Taiar w swoim badaniu potwierdził, że zespoły bólowe są znacznie mniejsze, gdy używa się mat przeciwzmęczeniowych w porównaniu do pracy bez użycia mat [4].

 

Indywidualny dobór mat

 

Pomimo, iż wszystkie badania wskazują na korzystne działanie mat ostatecznie to pracownik na stanowisku pracy subiektywnie oceni ich skuteczność. Wielkość ciała pracownika, jego waga jak również jego indywidualne preferencje odnośnie wygody mogą mieć wpływ na decyzję o wyborze maty. Osoba ważąca 90 kg często wybiera inną matę niż osoba ważąca 60 kg. Każdy rodzaj pracy wymaga indywidualnego doboru maty na stanowisku pracy. Oprócz odpowiedniej elastyczności wykładziny należy także uwzględnić swobodę ruchów pracownika. Podczas gdy istotnym powodem dla stosowania mat jest ich funkcja antypoślizgowa, równie ważnym czynnikiem decydującym o wyborze maty jest swoboda ruchów i łatwość dokonywania skrętów.

 

Wearwell Mata ESD nr 786

 

 

Zgodność z R.E.A.C.H.

 

WEARWELL w chwili obecnej nie używa żadnych substancji chemicznych znajdujących się na liście substancji wzbudzających szczególnie duże obawy tzw. SVHC (Substances of Very High Concerns). Do takich substancji zalicza się plastyfikator, zmiękczacz PCW Di-octyl phthalate, w skrócie DOP. Dalsze informacje na temat naszego oddziaływania na środowisko można otrzymać na: www.wearwell.com [5].

 

LITERATURA:

[1] Horst W., Ryzyko zawodowe na stanowisku pracy. Ergonomiczne czynniki ryzyka. Wyd. Politechniki Poznańskiej , Poznań 2004.

[2] Kendrick J. Occupational Heath and Safty, 1999.

[3] www.fitforworkeurope.eu

[4] Radfern M.S., Chaffin D.B., The effects of floor types on standing tolerance in industry, Center for Ergonomics, Uniersity of Michigan, Ann Arbor, MI48109-2117.

[5] www.wearwell.com

 

 

 

 

Adam Orłowski

Specjalista ds. Produktu

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

kom.: +48 665 850 242

biuro.: +48 56 651 72 99

Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?

Chcesz otrzymywać informację o nowych artykułach? Zostaw nam swój e-mail.

OK Akceptuję regulamin

Pozostałe serwisy firmy

odpylamy.pl
Projektowanie i dobór, montaż, serwis instalacji i urządzeń odpylających dla różnych gałęzi przemysłu.
szlifowanie.info
Serwis internetowy poświęcony obróbce stali nierdzewnej. Wszystko o materiałach, urządzeniach i technologiach.
magswitch.pl
Serwis poświęcony technice zamocowań za pomocą narzędzi magnetycznych firmy Magswitch.
podnoszenie.eu
Systemy transportu bliskiego, żurawie, żurawików, suwnice, wciągników oraz wiele innych.
xiris.pl
Wysoce wyspecjalizowane kamery spawalnicze do badania jakości spoin spawalniczych
www.readytorobot.eu
Integrator zrobotyzownaych systemów spawalniczych oraz systemów automatyzacji procesów produkcyjnych.
www.matyergonomiczne.pl
Ergonomiczne, antyzmęczeniowe maty przemysłowe. Sprawdź jak możesz w prosty sposób poprawić zdrowie swoich pracowników.
www.gullco.pl
Systemy do spawania zautomatyzowanego, wózki spawalnicze, automaty do żłobienia.
 Ustawienia
bezpieczne dane

Szanujemy Twoją prywatnosć!

Dbamy o Twoje dane i chcemy, żebyś był z nami.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Drogi Użytkowniku,

Od 25 maja 2018 roku  obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). Zależy nam, abyś wiedział jakie dane przetwarzamy i na jakich zasadach. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat. Prosimy o zapoznanie się z nimi, następnie określenie danych jakimi chcesz się z nami podzielić i   wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku  „Zgadzam się”.

Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę lub zmienić zakres danych, klikając w ikonę ustawieñ w dolnym lewym rogu przeglądarki.

 

Jakie dane zbieramy?

Większość danych jakie zbieramy jest całkowicie anonimowa, ale mogą to być również dane dotyczące urządzenia z jakiego korzystasz, wersji przeglądarki, podstron, które odwiedzasz i to czego szukasz na naszej stronie. W przypadku wyrażenia zgody marketingowej mogą to być dane osobowe takie jak IP, adres e-mail czy linki do profili na portalach społecznościowych.

 

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych jest RYWAL-RHC Sp. z o.o., ul. Chełmżyńska 180, 04-464 Warszawa, NIP: 951-19-98-317.

 

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przede wszystkim, żeby dostarczać Tobie coraz lepsze treści i coraz lepsze wrażenia z korzystania z naszej strony. Jak to możliwe?

Analizując np. to co szukasz na stronie, wiemy co potrzebujesz i robimy wszystko, żebyś to znalazł u nas szybko i łatwo. Analizując czas przebywania na stronie, wiemy czy artykuł był interesujący czy nie.

Więcej o tym znajdziesz w naszej polityce prywatności.

 

Czy przekazujemy komuś Twoje dane?

Twoje dane możemy udostępnić wyłącznie wyspecjalizowanym firmom z naszej grupy kapitałowej i wyłącznie w celu ściśle powiązanym z Twoimi potrzebami, firmom działającym na nasze zlecenie, np. w celu optymalizacji działania strony lub realizacji zamówienia czy umowy, a także podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

 

Co możesz zrobić ze swoimi danymi?

Masz prawo dostępu do swoich danych ich zmiany, ograniczenia przetwarzania oraz usunięcia, jeśli nie stoi to w sprzeczności z innymi prawami np. w związku z realizacją umów. Możesz także zmienić zakres danych jakimi chcesz się z nami dzielić, wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych lub skorzystać z innych praw wymienionych w naszej polityce prywatności.

 

Na jakiej podstawie chcemy przetwarzać Twoje dane?

Podstawą do przetwarzania Twoich danych jest każdorazowo Twoja zgoda, ale w niektórych przypadkach również konieczność realizacji umów oraz uzasadniony interes administratora danych, czyli np. przetwarzanie danych na potrzeby marketingu własnego.

W przypadku przetwarzania danych na cele marketingowe, tj. między innymi profilowanie odbywać się będzie za Twoją zgodą, którą wyrażasz akceptując w ustawieniach Marketingową warstwę danych.

W przypadku przetwarzania danych w celach komunikacji z Tobą, poprosimy Ciebie o zgodę przy formularzu kontaktowym lub przy subskrypcji newslettera.

 

Jak długo przechowujemy Twoje dane?

O przechowywaniu Twoich danych przypomnimy Tobie na stronie po 90 dniach od poprzedniej wizyty. Będziesz mógł wówczas zadecydować, co chcesz z nimi zrobić. Natomiast dane, które od Ciebie otrzymamy będziemy przechowywać bezterminowo, gdyż dzięki danym historycznym będziemy mogli lepiej analizować zmiany w Twoich preferencjach.

 

Podsumowanie

Prosimy o zapoznanie się z w/w informacjami. Następnie bardzo prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie tych danych klikając przycisk „Zgadzam się”.

 

Pamiętaj, ze w każdej chwili możesz wycofać zgodę lub zmienić zakres danych jakie chcesz nam udostępnić.

Ustawienia

Pliki Cookies

Są dla nas bardzo istotnym elementem. Dzięki nim mamy możliwość poprawy bezpieczeństwa strony, atrakcyjności dla użytkowników oraz szybkości jej działania. Rekomendujemy pozostawienie tej opcji włączonej.

Zgoda Marketingowa

Dzięki wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych będziemy mieli możliwość prezentowania Tobie ofert czy reklam lepiej dopasowanych do Twoich preferencji zakupowych i wymaga również aktywnych plików cookies. Dane jakie są przetwarzane to informacje co do Twojej przybliżonej lokalizacji, urządzenia z jakiego korzystasz, podstron które odwiedzasz i informacji jakie szukasz na naszej stronie. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli wyrazisz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w tych celach, pamiętaj, że zgodę możesz w każdej chwili wycofać.

Jeśli masz pytania lub wątpliwości napisz do nas marketing@rywal.com.pl. Odpowiemy na Twoje pytania. Możesz też w każdej chwili wyczyścić pliki cookies tej strony, klikając tu (przeładuje stronę).

Ustawienia Informacje Nie teraz Zgadzam się