Język: PL | EN |RU | RO | BY | LT | AE

Aktualności

Wesołych Świąt Wielkanocnych

wielkanoc2019 135Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy naszym Partnerom Klientom oraz Pracownikom życzenia.

Więcej…

Zapraszamy na konferencję UDT w Krakowie

pts 135

 

 

 

 

 

Zapraszamy na konferencje UDT 7 czerwca 2019 roku do Krakowa.

Więcej…

Relacja z targów Spawalnictwo 2019 w Kielcach

targi kielce logo

 

 

 

 

 

W dniach 26-28 marca 2019 RYWAL-RHC brał udział w targach Spawalnictwo w Kielcach.

Więcej…

Zapraszamy na wystawę Anny Wysockiej pt. "Łby"

lby 135px

Zapraszamy na wystawę Anny Wysockiej pt. "Łby"

Więcej…

RYWAL-RHC gościnnie z prezentacją monitoringu REJS na Politechnice Poznańskiej. Jak wypadliśmy?

rywal logo icon

W dn. 14 marca 2019 r. na Politechnice Poznańskiej w Centrum Wykładowym CW2, w ramach 1,5 godzinnego wykładu  dla studentów III roku Wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania odbyła się prezentacja Monitoringu spawalniczego REJS MOST.

Więcej…

Promocje

Oferta specjalna szlifierek Suhner

suhner promocja szlifierek akt 135px

Szlifierki proste i taśmowe Suhner w specjalnej cenie

Więcej…

Widoczna ochrona

ewr vademecum 135

Przy zakupie przyłbicy spawalniczej 3M™ Speedglas™ 9100 GRATIS profesjonalne kosmetyki do czyszczenia i pielęgnacji samochodu 3M™

Więcej…

MOST w ogrodzie

most w ogrodzie 135px

Zestawy promocyjne ściernic MOST z narzędziami ogrodowymi

Więcej…

Zestaw Rotomax 2.0 Suhner

suhner polar 135

Prezentujemy szlifierkę Suhner z wałkiem giętkim w zimowo-świątecznym zestawie. W cenie urządzenia otrzymasz kurtkę Softshell GRATIS!

Więcej…

SYSTEMY ZAŁADUNKU (ŻURAW + AERO)

aerozuraw 135

Żuraw PRACTIKUS PS + podnośnik podciśnieniowy AERO-LIFT

Więcej…

Okazje cenowe

Przecinarka do cięcia acetylenem KOIKE Circut

koike circut 135px

W okazjach cenowych przecinarka do cięcia acetylenem KOIKE Circut.

Więcej…

Elektroniczne regulatory gazu osłonowego - EWR

ewr okazja

W okazjach cenowych elektroniczne regulatory gazu osłonowego - EWR.

Więcej…

Zaciski masowe obrotowe 800A

zacisk masowy 135px

W okazjach cenowych zaciski masowe obrotowe 800 A

Więcej…

Szafir - przecinarka do cięcia CNC

fanmig 522i okazja

W okazjach cenowych nieużywane urządzenie do termicznego (tlenowo - plazmowego) cięcia blach SZAFIR HD.

Więcej…

Fanmig 522i Pulse MOST

fanmig 522i okazja

W okazjach cenowych najwyższej jakości półautomat spawalniczy Fanmig 522i Pulse MOST z przewodem masowym i gazowym, bez uchwytu MIG/MAG

Więcej…

Vademecum

Zagrożenia związkami manganu i chromu (VI) podczas spawania

ewr vademecum 135

W trakcie spawania występuje wiele szkodliwych czynników, które stanowią potencjalne zagrożenia dla zdrowia spawaczy i otoczenia. Do głównych czynników szkodliwych i uciążliwych należy zaliczyć pyły i substancje chemiczne (gazy).

Więcej…

Jak zmieni się zarządzanie gazem w Przemyśle 4.0?

ewr vademecum 135

Każda osoba zainteresowana nowinkami technicznymi otwierając czasopismo lub gazetę, nie uniknie czytania artykułów o tym, jak "Internet Rzeczy" zmieni nasze codzienne życie w nadchodzących latach.

Więcej…

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze

tnij bezpiecznie art 135px

Zabezpiecz się przed: cofnięciem gazów, cofnięciem płomienia, pożarem węży.

Więcej…

Cięcie bimetalicznymi piłami taśmowymi

taśma tnąca m42 most multicut74 135px

Ostatnie dziesięciolecia to dynamiczny rozwój przecinarek taśmowych i ich zastosowania w przemyśle.

Więcej…

Rejestrator spawalniczy REJS MOST

rejestrator spawalniczy rejs most 135

Uniwersalny system monitoringu REJS MOST rejestruje parametry urządzeń spawalniczych podczas ich pracy.

Więcej…

wearwell ico

Maty ergonomiczne WEARWELL, to nieoceniona pomoc w poprawie ergonomii i wydajności pracy!

 

Dolegliwości mięśniowo szkieletowe

 

Dolegliwości mięśniowo-szkieletowe to pojęcie określające schorzenia narządu ruchu powstałe w związku z pracą. Występują one u kilkaset milionów ludzi na świecie. Są one konsekwencją narażeń na zagrożenia ergonomiczne. Dolegliwości mięśniowo-szkieletowe pracownik odczuwa w okolicy: szyi, ramion, łokci, przedramion nadgarstków, rąk, pleców, kolan, kostek i stóp. Powodują one ból, drętwienie, cierpnięcie, pieczenie, mrowienie, skurcze, sztywność, opuchnięcie czy uczucie pulsowania. W krajach nordyckich oraz USA dolegliwości te i choroby narządu ruchu stanowią wyróżnioną grupę chorób związanych z pracą zawodową. Choroby te rozwijają się etapowo, często przez kilka lat. W początkowym stadium, występują one w miejscach bezpośrednio narażonych. W miarę upływu czasu, zmiany i bolesność dotyczą także segmentów ciała, które nie są bezpośrednio narażone. W porę nie leczone powodują nieodwracalne skutki zdrowotne. W ostatnich kilkunastu latach najczęstszymi przyczynami długotrwałego bólu i nabywania niepełnosprawności przez pracowników są choroby i dolegliwości narządu ruchu. Problemy te dotyczą milionów ludzi na całym świecie [1].

 

Maty ergonomiczne WEARWELL

 

Działanie mat przeciwzmęczeniowych zostało opisane w amerykańskiej prasie już w 1999 roku w kwietniowym wydaniu czasopisma „Occupational Heath and Safety”. Autor artykułu James M Kendrick napisał: „Maty redukujące zmęczenie są zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwiały wykonywanie naturalnych, choć zwykle niezauważalnych ruchów ciała, które powodują subtelne ruchy mięśni łydek i ud.

 

Ruchliwość stopy na betonie [5].

 

Ruchliwość stopy na macie [5].

 

Przyczynia się to do poprawy przepływu krwi w nogach i zapobiega zastojom, które powodują odczucie zmęczenia u pracownika. Długotrwała praca w pozycji stojącej na twardym podłożu może powodować szereg problemów. Po pierwsze stanie napina mięśnie utrudniając przepływ krwi. Prowadzi to do bólów mięśni i stawów i powoduje zastoje krwi w naczyniach. Ponadto długotrwałe stanie powoduje wykrzywienie lub nadmierne spłaszczenie stopy. O ile może to być po prostu męczące i nieco bolesne, to może prowadzić także do wystąpienia rożnych schorzeń stop i układu kostnego. Bóle w dolnej części pleców najczęściej występują u pracowników stojących w pracy 4 lub więcej godzin dziennie” [2].

 

Jak opisał J.M. Kendrick elastyczność wykładziny redukującej zmęczenie powoduje niewidoczne ruchy stóp, zmniejszające zastoje krwi w naczyniach krwionośnych nóg. Może także zmniejszać ryzyko poślizgnięcia i upadku. Wykładzina także działa korzystnie przy zimnych i wilgotnych posadzkach. Uważa się, że zmniejszenie zmęczenia w pracy wywiera wielostronny korzystny wpływ na pracowników, redukując prawdopodobieństwo wystąpienia wypadków w pracy, chorób zawodowych i poprawiając ogólną wydajność. Stosowanie mat zmniejsza absencje pracowników wynikająca z wypadków czy chorób zawodowych, odnotowano także mniej zwolnień lekarskich z powodu złego samopoczucia oraz ulegają poprawie ogólne warunki BHP [2].

 

Wearwell maty Diamond-Plate SpongeCote nr 415 

 

Poślizgnięcia i upadki są przyczyną od 20 do 30% wszystkich wypadków, które powodują długoterminowe absencje w pracy. Największym problemem jest to, że podłogi muszą być gładkie aby ułatwić czyszczenie. Ale obecność wody powoduje, że środowisko pracy staje się bardzo niebezpieczne, a upadki są poważne. Również dlatego, że pracownicy często pracują z ostrymi narzędziami. Wildbrett i Sauer (1992) zauważyli, że nawet posadzki pokryte antypoślizgową, przyczepną powłoką zapychają się. Należałoby stale i często wymieniać posadzki aby zachować antypoślizgowe właściwości powłok [3].

 

Maty WEARWELL są tak skonstruowane by redukować zmęczenie co z kolei podnosi produktywność i poprawia samopoczucie pracowników. Maty podłogowe WEARWELL są wykonane ze specjalnych mieszanek i o odpowiedniej konstrukcji, zapewniają dobrą przyczepność i szybkie odprowadzenie rozlanych płynów i zanieczyszczeń. Jest to skuteczne, tanie i trwałe rozwiązanie zmniejszające ryzyko poślizgnięć i upadków.

 

Wearwell ErgoDeck w wersji antypoślizgowej nr 553

 

Poparcie Naukowe

 

Wczesne badania wykonane w 1972 roku przez Magora ukazują, że występowanie bólów w dolnej części kręgosłupa było najwyższe u pracowników, którzy wykonywali swoją pracę regularnie w pozycji stojącej przez więcej niż 4 godziny dziennie. W 1982 roku natomiast Bousseman wskazuje, że długotrwałe stanie jest bezpośrednią przyczyną bólów i złego samopoczucia. Następne badania przeprowadzone przez dr Mark Redfern, dr Don Chaffin z Center of Ergonomics (Centrum Ergonomii), Uniwersytet Michigan w 1988 roku, oraz przez Paulę Hinnen i Stephena Konz z Wydziału Inżynierii Przemysłowej, Kansas Sate University w 1994 roku, ukazały różnice pomiędzy staniem na twardym i na elastycznym podłożu. Oba badania wykazały, że stosowanie mat ma znaczący wpływ na odczucie zmęczenia i komfortu osób stojących.

Współczesne badania przeprowadzone przez prof. Redha Taiar (2011) na uniwersytecie w Reims, Francja, pokazują wpływ stosowania mat przeciwzmęczeniowych na mechanikę człowieka w środowisku pracy. Profesor podkreślił, że: „bez użycia mat następuje dysfunkcja poczucia równowagi, która może doprowadzić do patologii. Patologie mogą być przyśpieszone przez powtarzające się czynności i inne męczące prace”. Brak poczucia równowagi jest szkodliwe dla ciała człowieka. Użycie mat ergonomicznych umożliwia zachowanie prawidłowej równowagi, przyczynia się do równomiernego rozłożenia ciężaru na prawą i lewą nogę. Prof. Taiar w swoim badaniu potwierdził, że zespoły bólowe są znacznie mniejsze, gdy używa się mat przeciwzmęczeniowych w porównaniu do pracy bez użycia mat [4].

 

Indywidualny dobór mat

 

Pomimo, iż wszystkie badania wskazują na korzystne działanie mat ostatecznie to pracownik na stanowisku pracy subiektywnie oceni ich skuteczność. Wielkość ciała pracownika, jego waga jak również jego indywidualne preferencje odnośnie wygody mogą mieć wpływ na decyzję o wyborze maty. Osoba ważąca 90 kg często wybiera inną matę niż osoba ważąca 60 kg. Każdy rodzaj pracy wymaga indywidualnego doboru maty na stanowisku pracy. Oprócz odpowiedniej elastyczności wykładziny należy także uwzględnić swobodę ruchów pracownika. Podczas gdy istotnym powodem dla stosowania mat jest ich funkcja antypoślizgowa, równie ważnym czynnikiem decydującym o wyborze maty jest swoboda ruchów i łatwość dokonywania skrętów.

 

Wearwell Mata ESD nr 786

 

 

Zgodność z R.E.A.C.H.

 

WEARWELL w chwili obecnej nie używa żadnych substancji chemicznych znajdujących się na liście substancji wzbudzających szczególnie duże obawy tzw. SVHC (Substances of Very High Concerns). Do takich substancji zalicza się plastyfikator, zmiękczacz PCW Di-octyl phthalate, w skrócie DOP. Dalsze informacje na temat naszego oddziaływania na środowisko można otrzymać na: www.wearwell.com [5].

 

LITERATURA:

[1] Horst W., Ryzyko zawodowe na stanowisku pracy. Ergonomiczne czynniki ryzyka. Wyd. Politechniki Poznańskiej , Poznań 2004.

[2] Kendrick J. Occupational Heath and Safty, 1999.

[3] www.fitforworkeurope.eu

[4] Radfern M.S., Chaffin D.B., The effects of floor types on standing tolerance in industry, Center for Ergonomics, Uniersity of Michigan, Ann Arbor, MI48109-2117.

[5] www.wearwell.com

 

 

 

 

Adam Orłowski

Specjalista ds. Produktu

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

kom.: +48 665 850 242

biuro.: +48 56 651 72 99

Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?

Chcesz otrzymywać informację o nowych artykułach? Zostaw nam swój e-mail.

OK Akceptuję regulamin

Podziel się z innymi!

Pozostałe serwisy firmy

odpylamy.pl
Projektowanie i dobór, montaż, serwis instalacji i urządzeń odpylających dla różnych gałęzi przemysłu.
szlifowanie.info
Serwis internetowy poświęcony obróbce stali nierdzewnej. Wszystko o materiałach, urządzeniach i technologiach.
magswitch.pl
Serwis poświęcony technice zamocowań za pomocą narzędzi magnetycznych firmy Magswitch.
podnoszenie.eu
Systemy transportu bliskiego, żurawie, żurawików, suwnice, wciągników oraz wiele innych.
xiris.pl
Wysoce wyspecjalizowane kamery spawalnicze do badania jakości spoin spawalniczych
www.readytorobot.eu
Integrator zrobotyzownaych systemów spawalniczych oraz systemów automatyzacji procesów produkcyjnych.
www.matyergonomiczne.pl
Ergonomiczne, antyzmęczeniowe maty przemysłowe. Sprawdź jak możesz w prosty sposób poprawić zdrowie swoich pracowników.
www.gullco.pl
Systemy do spawania zautomatyzowanego, wózki spawalnicze, automaty do żłobienia.
 Ustawienia
bezpieczne dane

Szanujemy Twoją prywatnosć!

Dbamy o Twoje dane i chcemy, żebyś był z nami.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Drogi Użytkowniku,

Od 25 maja 2018 roku  obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). Zależy nam, abyś wiedział jakie dane przetwarzamy i na jakich zasadach. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat. Prosimy o zapoznanie się z nimi, następnie określenie danych jakimi chcesz się z nami podzielić i   wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku  „Zgadzam się”.

Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę lub zmienić zakres danych, klikając w ikonę ustawieñ w dolnym lewym rogu przeglądarki.

 

Jakie dane zbieramy?

Większość danych jakie zbieramy jest całkowicie anonimowa, ale mogą to być również dane dotyczące urządzenia z jakiego korzystasz, wersji przeglądarki, podstron, które odwiedzasz i to czego szukasz na naszej stronie. W przypadku wyrażenia zgody marketingowej mogą to być dane osobowe takie jak IP, adres e-mail czy linki do profili na portalach społecznościowych.

 

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych jest RYWAL-RHC Sp. z o.o., ul. Chełmżyńska 180, 04-464 Warszawa, NIP: 951-19-98-317.

 

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przede wszystkim, żeby dostarczać Tobie coraz lepsze treści i coraz lepsze wrażenia z korzystania z naszej strony. Jak to możliwe?

Analizując np. to co szukasz na stronie, wiemy co potrzebujesz i robimy wszystko, żebyś to znalazł u nas szybko i łatwo. Analizując czas przebywania na stronie, wiemy czy artykuł był interesujący czy nie.

Więcej o tym znajdziesz w naszej polityce prywatności.

 

Czy przekazujemy komuś Twoje dane?

Twoje dane możemy udostępnić wyłącznie wyspecjalizowanym firmom z naszej grupy kapitałowej i wyłącznie w celu ściśle powiązanym z Twoimi potrzebami, firmom działającym na nasze zlecenie, np. w celu optymalizacji działania strony lub realizacji zamówienia czy umowy, a także podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

 

Co możesz zrobić ze swoimi danymi?

Masz prawo dostępu do swoich danych ich zmiany, ograniczenia przetwarzania oraz usunięcia, jeśli nie stoi to w sprzeczności z innymi prawami np. w związku z realizacją umów. Możesz także zmienić zakres danych jakimi chcesz się z nami dzielić, wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych lub skorzystać z innych praw wymienionych w naszej polityce prywatności.

 

Na jakiej podstawie chcemy przetwarzać Twoje dane?

Podstawą do przetwarzania Twoich danych jest każdorazowo Twoja zgoda, ale w niektórych przypadkach również konieczność realizacji umów oraz uzasadniony interes administratora danych, czyli np. przetwarzanie danych na potrzeby marketingu własnego.

W przypadku przetwarzania danych na cele marketingowe, tj. między innymi profilowanie odbywać się będzie za Twoją zgodą, którą wyrażasz akceptując w ustawieniach Marketingową warstwę danych.

W przypadku przetwarzania danych w celach komunikacji z Tobą, poprosimy Ciebie o zgodę przy formularzu kontaktowym lub przy subskrypcji newslettera.

 

Jak długo przechowujemy Twoje dane?

O przechowywaniu Twoich danych przypomnimy Tobie na stronie po 90 dniach od poprzedniej wizyty. Będziesz mógł wówczas zadecydować, co chcesz z nimi zrobić. Natomiast dane, które od Ciebie otrzymamy będziemy przechowywać bezterminowo, gdyż dzięki danym historycznym będziemy mogli lepiej analizować zmiany w Twoich preferencjach.

 

Podsumowanie

Prosimy o zapoznanie się z w/w informacjami. Następnie bardzo prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie tych danych klikając przycisk „Zgadzam się”.

 

Pamiętaj, ze w każdej chwili możesz wycofać zgodę lub zmienić zakres danych jakie chcesz nam udostępnić.

Ustawienia

Pliki Cookies

Są dla nas bardzo istotnym elementem. Dzięki nim mamy możliwość poprawy bezpieczeństwa strony, atrakcyjności dla użytkowników oraz szybkości jej działania. Rekomendujemy pozostawienie tej opcji włączonej.

Zgoda Marketingowa

Dzięki wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych będziemy mieli możliwość prezentowania Tobie ofert czy reklam lepiej dopasowanych do Twoich preferencji zakupowych i wymaga również aktywnych plików cookies. Dane jakie są przetwarzane to informacje co do Twojej przybliżonej lokalizacji, urządzenia z jakiego korzystasz, podstron które odwiedzasz i informacji jakie szukasz na naszej stronie. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli wyrazisz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w tych celach, pamiętaj, że zgodę możesz w każdej chwili wycofać.

Jeśli masz pytania lub wątpliwości napisz do nas marketing@rywal.com.pl. Odpowiemy na Twoje pytania. Możesz też w każdej chwili wyczyścić pliki cookies tej strony, klikając tu (przeładuje stronę).

Ustawienia Informacje Nie teraz Zgadzam się