Język: PL | EN |RU | RO | BY | LT | AE

Aktualności

Szkolenie w fabryce urządzeń MOST

barcelona 2135px

 

 

 

 

 

W dniach 1-3 grudnia grupa naszych handlowców uczestniczyła w szkoleniu dotyczącym nowych urządzeń spawalniczych serii PONTIG marki MOST.

Więcej…

Jak uchronić się przed działaniem smogu?

smog 135

 

 

 

 

 

Z uwagi na wzrost zanieczyszczenia powietrza w polskich miastach smog staje się coraz większym problemem.

Więcej…

10-lecie RYWAL SVARKA

svarka135

 

 

 

 

 

23 listopada 2018 roku nasza spółka RYWAL SVARKA obchodziła 10-lecie swojej działalności.

Więcej…

Zapraszamy na dzień otwarty w ECKERT

Dzień otwarty w Legnicy w Firmie Eckert

Serdecznie zapraszamy na prezentację urządzeń do kształtowego cięcia blach i rur, które odbędzie się w siedzibie firmy ECKERT AS. (Legnica, ul. Pawlicka 4c) w dniach 6-7 grudnia 2018 roku.

Więcej…

REJS MOST - innowacyjny rejestrator spawalniczy

rejs info akt 135

 

 

 

 

 

W naszej ofercie uniwersalny system monitoringu rejestrujący parametry spawania podczas pracy urzadzeń.

Więcej…

Promocje

Zestaw zimowo-świąteczny Rotomax 2.0 Suhner

suhner polar 135

Prezentujemy szlifierkę Suhner z wałkiem giętkim w zimowo-świątecznym zestawie. W cenie urządzenia otrzymasz kurtkę Softshell GRATIS!

Więcej…

SYSTEMY ZAŁADUNKU (ŻURAW + AERO)

aerozuraw 135

Żuraw PRACTIKUS PS + podnośnik podciśnieniowy AERO-LIFT

Więcej…

Jesienna promocja „Profesjonalne cięcie”

victorinox

Szwajcarski nóż oficerski Victorinox GRATIS!

Więcej…

ATESTACJA UCHWYTÓW NEOLIFT

13

Uchwyty magnetyczne NEOLIFT firmy Walmag Magnetics wykonywane są zgodnie z normą EN 13155 - Dźwignice - Bezpieczeństwo - Zdejmowalne urządzenia chwytające.

Więcej…

Depresja cenowa w RYWAL-RHC

depresja cenowa 135 135

Ścinamy ceny hydrauliki siłowej HOLMATRO

Więcej…

Okazje cenowe

Urządzenie TIG Pontig 4000 DC MOST

handytig 1800hf 135

W okazjach cenowych najwyższej jakości spawarka Pontig 4000 DC MOST z przewodem masowym i gazowym, bez uchwytu

Więcej…

TIG PONTIG 4001 AC/DC

spawanie tig inwertor 4001 ac dc135

W okazjach cenowych najwyższej jakości spawarka TIG Pontig 4001 AC/DC MOST z przewodem masowym i gazowym, z uchwytem TIG 18SGRIP 4m

Więcej…

Urządzenie TIG Pontig 4000 DC MOST

handytig 1800hf 135

W okazjach cenowych najwyższej jakości spawarka Pontig 4000 DC MOST z przewodem masowym i gazowym, z uchwytem TIG 18SGRIP 4m

Więcej…

MX350 z podajnikiem MF-07 i przewodem pośrednim 5m

lorch mx350 135

W okazjach cenowych prostownik MX350 z podajnikiem MF-07 i przewodem pośrednim 5m

Więcej…

Handy TIG 180 DC ControlPro w kasecie

handytig 1800hf 135

W okazjach cenowych prostownik Handy TIG 180DC ControlPro w kasecie

Więcej…

Vademecum

Czy masz już stół spawalniczy w swoim warsztacie?

art demmeler 135

Nie jest tajemnicą, że wyposażenie warsztatu w stół spawalniczy dla jakości spawania i komfortu pracy samego spawacza – to niezliczona ilość korzyści.

Więcej…

MALW - typoszereg uniwersalnych automatów spawalniczych do wykonywania spoin wzdłużnych.

vademecum malw info 135

MALW – MOST Auto Longitudinal Welding typoszereg uniwersalnych automatów spawalniczych do wykonywania spoin wzdłużnych.

Więcej…

Ściernice MOST – Bezpieczeństwo i Jakość

osa main foto info

Szlifowanie jest jedną z najstarszych znanych ludzkości technik obrabiania materiału, a jego korzenie sięgają epoki kamienia. Obecnie obróbka szlifierska jest kluczową technologią, a materiały ścierne stały się niezastąpione w większości gałęzi przemysłu.

Więcej…

Lorch TRAC RL Performance – nowy standard wózków spawalniczych.

lorch track vad info

Grupa RYWAL-RHC od 25 specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań dla przemysłu metalowego.

Więcej…

Wybór przyłbicy samościemniającej

spectra art wybor

Na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie przyłbicy spawalniczej?

Więcej…

lorch track vad info

Grupa RYWAL-RHC od 25 specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań dla przemysłu metalowego.

Kompleksowość oferty podkreślają dedykowane systemy automatyzacji i robotyzacji oferowane dla naszych klientów. W ciągu ostatnich lat zaprezentowaliśmy wiele innowacyjnych i unikalnych produktów, które z powodzeniem wprowadziliśmy na rynek, otwierając przed naszymi klientami nowe możliwości zwiększenia produktywności i podniesienia jakości wykonywanych połączeń spawanych.

Lorch Schweißtechnik GmbH jest wiodącym producentem elektrycznych systemów spawania łukowego przeznaczonych do zastosowań przemysłowych, obróbki metalu, rozwiązań półautomatycznych i zrobotyzowanych systemów automatycznych. Już od 60 lat najwyższej jakości systemy niemieckiej firmy Lorch powstają w jednym z najnowocześniejszych na świecie zakładów wytwarzających sprzęt spawalniczy eksportowany do ponad 60 krajów. Podzespoły projektowane w firmie Lorch łączą funkcjonalność z wydajnością, wyznaczając nowe rynkowe standardy.

RYWAL-RHC wraz ze swoim partnerem firmą Lorch Schweißtechnik GmbH prezentuje rewolucyjny system spawalniczy Lorch TRAC RL Performance. Światowa premiera rozwiązania miała miejsce podczas największych targów spawalniczych SCHWEISSEN & SCHNEIDEN 2017 w Düsseldorfie.

 

lorch trac rl automatyzacja spawanie orbitalne robotyzacja system

 


ZASTOSOWANIE TECHNOLOGII

Prezentowana aplikacja przeznaczona jest do zastosowania zarówno w technologii MIG/MAG, jak i TIG. Wózki spawalnicze z serii Lorch TRAC RL Performance wyznaczają nowy trend w procesach zautomatyzowanego spawania – spawanie inteligentne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego zoptymalizowanego systemu śledzenia spoin spawalniczych, korzystaniu z kompleksowych danych, monitoringu i dokumentacji parametrów spawania oraz szeregowi innych funkcji, Lorch TRAC RL Performance oferuje niezwykłą elastyczność oraz wydajność


ZALETY SYSTEMU

track 2

Zautomatyzowane rozwiązania spawalnicze oferują ogromne korzyści: najwyższą jakość wykonania spoin spawalniczych ze zwiększoną wydajnością i powtarzalnością. W szczególności dotyczy to nowego modelu wózka spawalniczego Lorch TRAC RL Performance. Dzięki wyjątkowym możliwościom technicznym urządzenie może znaleźć wiele zastosowań. Doskonale radzi sobie ze skomplikowanymi połączeniami spawanymi elementów konstrukcji przy dużej tolerancji złożenia. System świetnie sprawdza się również podczas spawania rurociągów. Wózek spawalniczy to ponadto doskonały wybór w przypadku spawania metodą TIG stali nierdzewnej.

Funkcja automatycznego śledzenia rowka spoiny natychmiast i automatycznie wyrównuje tolerancję podczas spawania zarówno w płaszczyźnie pionowej, jak i poziomej, tworząc podstawy dla wykonania idealnego połączenia spawanego. Kolejną zaletą wózka spawalniczego jest obsługa programowalnych sekwencji spawalniczych, co umożliwia pewne i niezależne ustalanie parametrów, takich, jak:

• czas rozpoczęcia spawania (Hot start),
• segmenty (na rurze),
• spawanie przerywane,
• długość całkowita złącza,
• czas wypełniania krateru.

Jednocześnie istnieje możliwość zmiany parametrów ze źródła spawalniczego. Dzięki zastosowaniu ergonomicznego panelu sterowania TRAC, parametry spawania można wygodnie dostosować w dowolnym czasie, również w trakcie spawania.

W trakcie spawania TIG urządzenie zapewnia powtarzalną długość łuku spawalniczego korzystając z wbudowanej funkcji sterowania napięciem AVC (Automated Voltage Control). Funkcja ta gwarantuje powtarzalne efekty spawania nierównych powierzchni i korektę długości łuku spawalniczego po wykryciu odchyleń obrabianego materiału.

Programowalna sekwencja spawania orbitalnego obejmuje funkcję automatycznej zmiany zadań do 8 segmentów. Zapewnia ona doskonałą wydajność podczas spawania rur w pozycjach wymuszonych. Ponadto, funkcja sterująca wyłączaniem systemu na końcu każdej spoiny, obejmuje automatyczny powrót wózka do położenia startowego, zwiększając produktywność przy powtarzalnych zadaniach.

 

SYSTEM MONITORINGU

track 1

TRAC RL Performance dzięki połączeniu z systemem monitoringu spawalniczego Lorch Q-Data staje się kompletnym systemem do wykonywania wysokiej jakości spoin spawalniczych oraz systemem nadzoru. Urządzenie działa w połączeniu z Lorch Q-Data, zapisując prędkość spawania wraz z innymi parametrami spawania rejestrowanymi domyślnie. Urządzenie zapewnia kompleksowy zapis danych o parametrach spawania, zgodnie ze specyfikacją technologiczną WPS (Welding Procedure Specification).

PODSUMOWANIE

Nowy model Lorch TRAC RL Performance jest produktem definiującym nowe standardy w ofercie Lorch Automation Solutions oraz RYWAL-RHC.

Inteligentne rozwiązania w zakresie automatyzacji, takie jak: wózki spawalnicze, pozycjonery, obrotniki oraz kompletne systemy spawalnicze oferowane przez grupę RYWAL-RHC gwarantują ciągłość i powtarzalność produkcji z zachowaniem najwyższej jakości połączeń spawanych. Są to rozwiązania łatwe do zintegrowania z istniejącymi procesami spawalniczymi, co zapewnia firmom oszczędność czasu i kosztów.

Więcej informacji nt. produktów i systemów automatyzacji znaleźć można na naszej stornie internetowej www.rywal.eu w zakładce Robotyzacja i Automatyzacja Procesów Produkcyjnych oraz w rozdziale  drugim KATALOGU 2017 RYWAL-RHC. Wszystkich niezbędnych informacji na temat produktów udzielą doradcy Techniczno- Handlowi i pracownicy sieci salonów spawalniczych RYWAL-RHC.Zobacz:

Robotyzacja i automatyzacja procesów produkcyjnych

Inne artykuły - robotyzacja i automatyzacja procesów spawania

pdf iconArtykuł do pobrania

logo rywal art

 

Łukasz Skóra
Dyrektor produktu Automatyzacja
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
RYWAL-RHC

Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?

Chcesz otrzymywać informację o nowych artykułach? Zostaw nam swój e-mail.

OK Akceptuję regulamin

Pozostałe serwisy firmy

odpylamy.pl
Projektowanie i dobór, montaż, serwis instalacji i urządzeń odpylających dla różnych gałęzi przemysłu.
szlifowanie.info
Serwis internetowy poświęcony obróbce stali nierdzewnej. Wszystko o materiałach, urządzeniach i technologiach.
magswitch.pl
Serwis poświęcony technice zamocowań za pomocą narzędzi magnetycznych firmy Magswitch.
podnoszenie.eu
Systemy transportu bliskiego, żurawie, żurawików, suwnice, wciągników oraz wiele innych.
xiris.pl
Wysoce wyspecjalizowane kamery spawalnicze do badania jakości spoin spawalniczych
www.readytorobot.eu
Integrator zrobotyzownaych systemów spawalniczych oraz systemów automatyzacji procesów produkcyjnych.
www.matyergonomiczne.pl
Ergonomiczne, antyzmęczeniowe maty przemysłowe. Sprawdź jak możesz w prosty sposób poprawić zdrowie swoich pracowników.
www.gullco.pl
Systemy do spawania zautomatyzowanego, wózki spawalnicze, automaty do żłobienia.
 Ustawienia
bezpieczne dane

Szanujemy Twoją prywatnosć!

Dbamy o Twoje dane i chcemy, żebyś był z nami.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Drogi Użytkowniku,

Od 25 maja 2018 roku  obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). Zależy nam, abyś wiedział jakie dane przetwarzamy i na jakich zasadach. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat. Prosimy o zapoznanie się z nimi, następnie określenie danych jakimi chcesz się z nami podzielić i   wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku  „Zgadzam się”.

Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę lub zmienić zakres danych, klikając w ikonę ustawieñ w dolnym lewym rogu przeglądarki.

 

Jakie dane zbieramy?

Większość danych jakie zbieramy jest całkowicie anonimowa, ale mogą to być również dane dotyczące urządzenia z jakiego korzystasz, wersji przeglądarki, podstron, które odwiedzasz i to czego szukasz na naszej stronie. W przypadku wyrażenia zgody marketingowej mogą to być dane osobowe takie jak IP, adres e-mail czy linki do profili na portalach społecznościowych.

 

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych jest RYWAL-RHC Sp. z o.o., ul. Chełmżyńska 180, 04-464 Warszawa, NIP: 951-19-98-317.

 

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przede wszystkim, żeby dostarczać Tobie coraz lepsze treści i coraz lepsze wrażenia z korzystania z naszej strony. Jak to możliwe?

Analizując np. to co szukasz na stronie, wiemy co potrzebujesz i robimy wszystko, żebyś to znalazł u nas szybko i łatwo. Analizując czas przebywania na stronie, wiemy czy artykuł był interesujący czy nie.

Więcej o tym znajdziesz w naszej polityce prywatności.

 

Czy przekazujemy komuś Twoje dane?

Twoje dane możemy udostępnić wyłącznie wyspecjalizowanym firmom z naszej grupy kapitałowej i wyłącznie w celu ściśle powiązanym z Twoimi potrzebami, firmom działającym na nasze zlecenie, np. w celu optymalizacji działania strony lub realizacji zamówienia czy umowy, a także podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

 

Co możesz zrobić ze swoimi danymi?

Masz prawo dostępu do swoich danych ich zmiany, ograniczenia przetwarzania oraz usunięcia, jeśli nie stoi to w sprzeczności z innymi prawami np. w związku z realizacją umów. Możesz także zmienić zakres danych jakimi chcesz się z nami dzielić, wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych lub skorzystać z innych praw wymienionych w naszej polityce prywatności.

 

Na jakiej podstawie chcemy przetwarzać Twoje dane?

Podstawą do przetwarzania Twoich danych jest każdorazowo Twoja zgoda, ale w niektórych przypadkach również konieczność realizacji umów oraz uzasadniony interes administratora danych, czyli np. przetwarzanie danych na potrzeby marketingu własnego.

W przypadku przetwarzania danych na cele marketingowe, tj. między innymi profilowanie odbywać się będzie za Twoją zgodą, którą wyrażasz akceptując w ustawieniach Marketingową warstwę danych.

W przypadku przetwarzania danych w celach komunikacji z Tobą, poprosimy Ciebie o zgodę przy formularzu kontaktowym lub przy subskrypcji newslettera.

 

Jak długo przechowujemy Twoje dane?

O przechowywaniu Twoich danych przypomnimy Tobie na stronie po 90 dniach od poprzedniej wizyty. Będziesz mógł wówczas zadecydować, co chcesz z nimi zrobić. Natomiast dane, które od Ciebie otrzymamy będziemy przechowywać bezterminowo, gdyż dzięki danym historycznym będziemy mogli lepiej analizować zmiany w Twoich preferencjach.

 

Podsumowanie

Prosimy o zapoznanie się z w/w informacjami. Następnie bardzo prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie tych danych klikając przycisk „Zgadzam się”.

 

Pamiętaj, ze w każdej chwili możesz wycofać zgodę lub zmienić zakres danych jakie chcesz nam udostępnić.

Ustawienia

Pliki Cookies

Są dla nas bardzo istotnym elementem. Dzięki nim mamy możliwość poprawy bezpieczeństwa strony, atrakcyjności dla użytkowników oraz szybkości jej działania. Rekomendujemy pozostawienie tej opcji włączonej.

Zgoda Marketingowa

Dzięki wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych będziemy mieli możliwość prezentowania Tobie ofert czy reklam lepiej dopasowanych do Twoich preferencji zakupowych i wymaga również aktywnych plików cookies. Dane jakie są przetwarzane to informacje co do Twojej przybliżonej lokalizacji, urządzenia z jakiego korzystasz, podstron które odwiedzasz i informacji jakie szukasz na naszej stronie. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli wyrazisz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w tych celach, pamiętaj, że zgodę możesz w każdej chwili wycofać.

Jeśli masz pytania lub wątpliwości napisz do nas marketing@rywal.com.pl. Odpowiemy na Twoje pytania. Możesz też w każdej chwili wyczyścić pliki cookies tej strony, klikając tu (przeładuje stronę).

Ustawienia Informacje Nie teraz Zgadzam się