Język: PL | EN | RO | LT | AE

Aktualności

Zapraszamy na COBOT Day (30-31 lipca 2025)

cobot day 135pxZapraszamy na pokaz unikalnych możliwości robotów współpracujących LORCH

Więcej…

Relacja z XII Wrocławskiego Sympozjum Spawalniczego „Innowacje w spawalnictwie”

linde 135px

W dniu 12 czerwca 2025 roku na Politechnice Wrocławskiej odbyło się XI Wrocławskie Sympozjum ...

Więcej…

Nowość w ofercie – AeroGuard: Inteligentny monitoring jakości powietrza

logo theo rywal

Z przyjemnością informujemy o rozszerzeniu naszego asortymentu o AeroGuard – nowoczesny system ...

Więcej…

Czerwiec 2025 pod znakiem spawarek laserowych THEO MA-1

logo theo rywal

Po intensywnym maju, kontynuowaliśmy promocję przełomowej technologii ręcznego spawania laserowego ...

Więcej…

Przegląd zawiesi - Zadbaj o bezpieczeństwo i niezawodność

serwis zawiesia 135px

Nie ryzykuj postaw na solidny serwis i pełne bezpieczeństwo!

Więcej…

Nowoczesna spawalnia w Branżowym Centrum Umiejętności w Żywcu – z wyposażeniem od RYWAL-RHC

logo bcu

26 maja 2025 r. w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu uroczyście otwarto ...

Więcej…

Zapraszamy na wystawę Anny Wysockiej pt. "Autoportret Animistyczny"

plakat 135px

Zapraszamy na nową wystawę w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika!

Więcej…

Spotkanie z młodzieżą w Iławie

zdz logo

27 maja 2025r mieliśmy zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym przez iławski ...

Więcej… Zobacz wszystkie

Promocje

Baw się z MOSTem

lego zbiorcze

Kupuj profesjonalne tarcze MOST i wybierz 1 z 3 kompletów klocków LEGO®.

Więcej…

Wyprzedaż rocznika

speedcut 4 135px

Ostatnie wycinarki plazmowe i plazmowo-tlenowe z rocznika 2024

Więcej…

Graj w zielone

koszulka model

Otrzymaj zieloną koszulkę polo GRATIS przy zakupie pierwszej palety drutu (960 kg w szpulach lub ...

Więcej…

Oferta specjalna produktów firmy ESAB - Q2 2025

esab logo

W drugim kwartale polecamy produkty firmy ESAB - Renegade 1PH, Rogue EM 180/EMP 210 PRO oraz ...

Więcej… Zobacz wszystkie

Okazje cenowe

Korpusy dociskowe ZP-22/30 ESAB

korpus 135px

W okazjach cenowych korpusy dociskowe ZP-22/30 ...

Więcej…

MicorMIG 400 BG/3m panel BasicPlus LORCH

micormig 400 135px

W okazjach cenowych inwertorowy półautomat spawalniczy MicorMIG 400 BG/3m panel ...

Więcej…

T 300 DC LORCH

tig 30 dc 135px

W okazjach cenowych prostownik spawalniczy T 300 DC LORCH z panelem ControlPro ...

Więcej…

FANMIG 600 WP MOST

fanmig 600 wp 135px

W okazjach cenowych półautomat spawalniczy FANMIG 600 WP MOST do spawania ...

Więcej…

T 250 DC ControlPro

t250 dc lorch 135

W okazjach cenowych prostownik inwertowowy prostownik T 250 DC ControlPro Lorch ...

Więcej…

Przecinarka plazmowa Cutmaster 40 Thermal Dynamics

cutmaster 4 135px

W okazjach cenowych inwertorowa przecinarka plazmowa Cutmaster 40 ((Thermal ...

Więcej…

T 300 DC ControlPro Lorch

ponte

W okazjach cenowych prostownik inwertowowy prostownik T 300 DC ControlPro Lorch ...

Więcej…

PONTIG 1880HF MOST

ponte

W okazjach cenowych prostownik inwertowowy PONTIG 1880HF MOST do spawania ...

Więcej…

PONTIG 1880HF MOST w walizce

ponte

W okazjach cenowych prostownik inwertowowy PONTIG 1880HF MOST do spawania ...

Więcej… Zobacz wszystkie

Vademecum

Powierzchnia ma znaczenie – jak skutecznie przygotować metal do klejenia, spawania i malowania?

bristle 135px

Proces czyszczenia i przygotowania powierzchni to kluczowy etap poprzedzający wszelkie operacje ...

Więcej…

Kompleksowa ochrona głowy, twarzy, oczu i słuchu w jednym rozwiązaniu

135 g500 gu

W wielu środowiskach przemysłowych pracownicy są narażeni jednocześnie na zagrożenia mechaniczne, ...

Więcej…

Oryginalne przyrządy spawalnicze Demmeler

mailing demmeler 135px

W dzisiejszym świecie produkcji przemysłowej, precyzja i powtarzalność są kluczowymi elementami ...

Więcej…

SZYNY FUNDAMENTOWE DEMMELER – jeśli masz wielkie plany!

szyny 135

Elastyczny system mocowania DEMMELER rośnie wraz z zadaniami, jakie Państwo przed nim stawiają. ...

Więcej…

Przygotowanie powierzchni przed malowaniem z 3M™ Cubitron™ II 775L Hookit™

hookit akcja 135

Czy borykasz się z problemami wynikającymi z wykorzystania tradycyjnych materiałów ściernych ...

Więcej…

Nowoczesne rozwiązania w zaklejaniu kartonów i opakowań

paczka tartan

W dynamicznym świecie logistyki i produkcji, pewność dostawy i ochrona produktów są kluczowe. ...

Więcej…

Ochrona głowy w przemyśle z 3M™ Peltor™ G3000

peltor g3000 135

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się przemyśle, zapewnienie odpowiedniego poziomu ochrony ...

Więcej…

Rozwiązania dla problemów elektroizolacyjnych z taśmą 3M™ Temflex™ 165

temflex 165 3m 135

Pracujesz z przewodami elektrycznymi i kablami, to wiesz że odpowiednie izolowanie, wiązkowanie ...

Więcej… Zobacz wszystkie

osa main foto info

Szlifowanie jest jedną z najstarszych znanych ludzkości technik obrabiania materiału, a jego korzenie sięgają epoki kamienia. Obecnie obróbka szlifierska jest kluczową technologią, a materiały ścierne stały się niezastąpione w większości gałęzi przemysłu.

Jednym z profesjonalnych producentów narzędzi ściernych na rynku przemysłowym jest Grupa RYWAL-RHC posiadająca polski zakład produkcyjny artykułów ściernych Techniflex zlokalizowany w Mszanie Dolnej k/Krakowa. Fabryka posiada ponad 50 lat doświadczenia w produkcji tarcz ściernych w Polsce i produkuje obecnie szeroką gamę ściernic do cięcia i szlifowania marki MOST.

Wysoko wykwalifikowana 120-to osobowa kadra pracownicza, własne biuro projektowe, dział badawczo-rozwojowy, nowoczesny park maszynowy oraz profesjonalna kontrola jakości pozwalają na ciągłe doskonalenie i rozwój oferowanych produktów.

Dzięki nowoczesnym technologiom, sprawnemu zarządzaniu oraz pełnemu zaangażowaniu profesjonalnie przygotowanej kadry udało się zdobyć zaufanie szerokiego grona Klientów. W celu zapewnienia najwyższego standardu ściernic MOST oraz aby być konkurencyjnym dla wiodących producentów tarcz ściernych, od samego początku zostały w firmie określone 3 najważniejsze obszary, które są nieustannie poddawane szczególnej uwadze i działaniom operacyjnym: BEZPIECZEŃSTWO, JAKOŚĆ i ROZWÓJ produktu.

1. Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo użytkownika ściernic MOST zawsze było i jest kwestią nadrzędną. Spełnianie standardowej normy europejskiej dotyczącej produkcji narzędzi ściernych spojonych EN 12413 nie było dla zakładu produkcyjnego Grupy RYWAL-RHC wystarczające. Firma w trosce o zdrowie i życie operatora postanowiła wprowadzić dodatkowe rygorystyczne procedury dotyczące produkcji i kontroli jakości ściernic. Efektem finalnym tych działań są uzyskane dodatkowe certyfikaty bezpieczeństwa: TÜV Rheinland oraz szczególnie ważny i ceniony w branży ściernej znak bezpieczeństwa oSa (Organization for the Safety of Abrasives).

Nadanie certyfikatu przez niemieckie biuro techniczne TÜV Rheinland na wyroby marki MOST gwarantuje, że produkt został niezależnie sprawdzony pod kątem ich zgodności z przepisami prawnymi oraz normami przedmiotowymi.

Certyfikat potwierdza zgodność ściernic MOST z normą bezpieczeństwa PN-EN 12413 „Wymagania bezpieczeństwa dotyczące narzędzi ściernych spojonych“.

Certyfikat został oznaczony typem TM (Testing + Monitoring).

Oznakowanie TM daje gwarancję, że produkt oraz jego proces wytwarzania są badane i nadzorowane przez niezależną jednostkę certyfikującą, co stanowi gwarancję ich bezpieczeństwa i wysokiej jakości.

A9R87C

 

Certyfikat TÜV Rheinland zawiera dwa słowa kluczowe: Bezpieczeństwo oraz Produkcja kontrolowana.

 

tuv

Bezpieczeństwo oznacza, że zarówno projekt, jak i regularne dostawy produktów zostały poddane szeregowi niezależnych testów przez TÜV Rheinland w odniesieniu do rygorystycznych standardów bezpieczeństwa.

Weryfikują one deklaracje złożone przez producenta.

Produkcja kontrolowana oznacza, że zakład poddawany jest regularnym kontrolom przez jednostkę certyfikującą.

tuv
 osa Szczególne znaczenie dla firmy Techniflex oraz RYWAL-RHC ma drugi certyfikat - oSa, którego znak w branży szlifierskiej jest symbolem i synonimem bezpieczeństwa narzędzi ściernych. Niezależna organizacja na rzecz bezpieczeństwa narzędzi ściernych oSa (Organization for the Safety of Abrasives) zrzesza tylko najlepszych, światowych producentów materiałów ściernych spełniających rygorystyczne normy dotyczące produkcji i kontroli jakości ściernic. osa

Postawione przez organizację oSa wymogi dotyczące produkcji i kontroli bezpieczeństwa materiałów ściernych są mocno zaostrzone w stosunku do obowiązujących norm UE. Sprawia to, iż nie wszyscy producenci narzędzi ściernych mogą pochwalić się znakiem oSa.

Firm zrzeszonych w organizacji jest tylko 60 (w tym tylko połowa jest producentem tarcz żywicznych zbrojonych) i stanowią one elitę producentów materiałów ściernych na świecie.

Obecność znaku oSa na tarczy ściernej świadczy, iż produkcja ściernic i kontrola jakości jest nadzorowana przez niezależną jednostkę badawczą zgodnie z podwyższonymi wymogami w stosunku do obowiązującej normy EN 12413.

Znak oSa na ściernicach MOST jest gwarancją podwyższonego poziomu bezpieczeństwa dla wszystkich osób zaangażowanych w użytkowanie i dystrybucję narzędzi ściernych – szlifierza, kupca oraz sprzedawcy.

 2. Jakość

Kwestia jakości produkowanych ściernic MOST jest dla RYWAL-RHC kluczowa zgodnie z dewizą zakładu produkcyjnego: „Na jakości nigdy się nie przegrywa”.

quality art

Jakość w szlifierstwie to pełna powtarzalność i stabilność produktu gwarantująca, iż tarcze z różnych partii produkcyjnych będą miały zawsze takie same wyniki eksploatacyjne.

Tajemnica sukcesu tkwi w odpowiednio ustawionym i monitorowanym procesie produkcyjnym oraz stałej kontroli międzyoperacyjnej. Zakład posiada wdrożony i certyfikowany Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem, zgodny z wymaganiami norm ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015.

Restrykcyjny system kontroli i badań na każdym etapie produkcji oraz najwyższej jakości surowce i standardy technologiczne zapewniają wysoką jakość produkowanych tarcz. Nadzorowi i kontroli podlegają wszystkie procesy związane z doborem surowców, opracowaniem technologii i produkcją.

Produkowane tarcze MOST są w pełni identyfikowalne. Każda tarcza jest oznakowana indywidualnym kodem produkcyjnym pozwalającym określić datę produkcji ściernicy, nr partii produkcyjnej, wyniki badań eksploatacyjnych oraz pracowników wykonujących daną tarczę. Powyższy sposób identyfikacji produktu jest ewenementem w branży ściernej, gdzie standardowo numerem partii produkcyjnej znakuje się opakowania zbiorcze, a nie pojedyncze ściernice.

3. Rozwój technologii i produktu

Nie tylko stabilizacja jakościowa jest dla Producenta priorytetem.

Równie ważnym obszarem działań jest permanentny rozwój i doskonalenie produktu.

niezastopiony 2W obecnych czasach jedynie rozwój nowych produktów i technologii zapewnia firmom innowacyjność i przewagę nad konkurencją. Podobnie też jest i w fabryce Grupy RYWAL-RHC, gdzie pasja połączona z dużym doświadczeniem inżynierów i techników pozwala na ciągłe ulepszanie produktu i tworzenie nowych generacji narzędzi ściernych.

Dział badawczo – rozwojowy dysponuje nowoczesnym laboratorium eksploatacyjnym wyposażonym w zautomatyzowanceramic 3e urządzenia pomiarowe do kontroli wytrzymałości dynamicznej i wydajnościowej tarcz, a także w maszyny do niezależnego sprawdzania skrawalności i eksploatacji ściernic.

Specjalne komory klimatyczne symulują procesy starzenia ściernic i pozwalają na doskonalenie technologii antystarzeniowej ściernic.

Najlepszym przykładem doskonalenia produktu i rozwoju nowych technologii są nowe tarcze z ziarnem ceramicznym MOST CERAMIC, które wchodzą właśnie na rynek.

Ceramiczne ziarno ścierne cechuje się wysokim stopniem samoostrzenia (czego brakuje w zwykłych ziarnach elektrokorundowych), wynikiem czego jest stała i wysoka agresywność tarcz ściernych MOST CERAMIC. Nowe tarcze zostały opracowane do szybkiej i agresywnej obróbki stali o podwyższonej wytrzymałości, nierdzewnej, hartowanej oraz trudnoobrabialnej. Nie wymagają dużego docisku zapewniając tym samym wysoki komfort szlifowania i redukują zmęczenie operatora.

Praca ściernicami z ziarnem ceramicznym MOST CERAMIC sprawia, iż skrawanie jest znacznie szybsze i łatwiejsze (zwłaszcza na materiałach trudnych w obróbce), a obrabiany materiał się nie przegrzewa (tzw. chłodne skrawanie).

Nowe ściernice najszybciej doceniają szlifierze, którzy z miejsca potrafią dostrzec różnicę w wysiłku, jaki trzeba włożyć w obróbkę szlifierską danego materiału.

 

4. Wartość dodana - usługi posprzedażowe

RYWAL-RHC wraz z zakładem produkcyjnym Techniflex posiada jeszcze jeden dodatkowy atut - elastyczne podejście do Klienta i jego potrzeb związanych z materiałami ściernymi.
W ramach usług posprzedażowych firma oferuje kluczowym Klientom cały pakiet usług dodatkowych takich jak:

  • Darmowe szkolenia dla operatorów szlifierskich w zakresie prawidłowej i bezpiecznej eksploatacji ściernic pokazujące, jak przy prawidłowej eksploatacji można wydłużyć żywotność tarcz i obniżyć koszty produkcji oraz poprawić bezpieczeństwo pracy operatora.
  • Darmowe wizyty fabrycznego serwisu szlifierskiego celem indywidualnego doboru tarcz ściernych MOST do specyficznych operacji szlifierskich.
  • Możliwość identyfikacji ściernic MOST używanych przez kluczowych Klientów - darmowe oznakowanie tarcz logiem Klienta.
  • Możliwość identyfikacji i wystawiania atestów dla konkretnych partii ściernic MOST.
  • Darmowe testy porównawcze ściernic przeprowadzane w zakładowym laboratorium badawczym, posiadającym zautomatyzowane stanowiska do badań eksploatacyjnych i niszczących, eliminujące wpływ „czynnika ludzkiego” na wyniki testów.

Grupa RYWAL-RHC zaprasza do współpracy w dziedzinie szlifierskiej. Kompleksowa gama materiałów i urządzeń szlifierskich w powiązaniu z wysoką jakością i atrakcyjną ceną produktów na pewno stanowi ciekawą i konkurencyjną ofertę na rynku przemysłowym.

pdf iconArtykuł do pobrania

Karol Piotrowski
Dyrektor Produktu
RYWAL-RHC


Obserwuj nas w mediach społecznościowych

youtubefacebookinstagram

Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?

  

Podziel się z innymi!

Pozostałe serwisy firmy

odpylamy.pl
Projektowanie i dobór, montaż, serwis instalacji i urządzeń odpylających dla różnych gałęzi przemysłu.
szlifowanie.info
Serwis internetowy poświęcony obróbce stali nierdzewnej. Wszystko o materiałach, urządzeniach i technologiach.
elkrem.com.pl
Materiały i urządzenia do napawania i regeneracji. Układy plastyfikujące oraz obróbka CNC.
podnoszenie.eu
Systemy transportu bliskiego, żurawie, żurawików, suwnice, wciągników oraz wiele innych.
xiris.pl
Wysoce wyspecjalizowane kamery spawalnicze do badania jakości spoin spawalniczych
incoflex.pl
Polski producent materiałów ściernych dla przemysłu
www.matyergonomiczne.pl
Ergonomiczne, antyzmęczeniowe maty przemysłowe. Sprawdź jak możesz w prosty sposób poprawić zdrowie swoich pracowników.
www.integrator-rhc.pl
Dostawca i inetegrator systemów zrobotyzowanych dla przemysłu, systemów obróbczych oraz systemów narzędzi montażowych.