Język: PL | EN |RU | RO | BY | LT | AE

Aktualności

Weebinarium REJS MOST

weebinarium rejs 135px

 

 

 

 

 

Zapraszamy na darmowe Weebinarium Monitoring spawalniczy REJS - poszukiwanie rezerw w zasobach spawalniczych.

Więcej…

12 czerwca (piatek) nasza firma będzie nieczynna

rywal logo icon

Informujemy, że w dniu 12 czerwca 2020 roku firma RYWAL-RHC będzie nieczynna. 

Więcej…

Rękawice na każdą okazję

szybka zewn 135px

 

 

 

 

 

Nowa odsłona rękawic ochronnych w naszej ofercie.

Więcej…

Filtracja powietrza a pandemia COVID-19

filtro 135px

Czy filtrowentylacja powietrza na stanowiskach pracy może być sposobem na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa?

Więcej…

Pracuj bezpiecznie & Zachowaj dystans

cepro135px

Zachowaj bezpieczne warunki pracy podczas pandemii COVID-19

Więcej…

Promocje

Gotuj z MOSTem

gotuj z mostem 135px

Kupuj profesjonalne ściernice MOST PRO i zbierz zestaw ekskluzywnych naczyń firmy Fiskars.

Więcej…

Wybierz idealną tarczę dla siebie

nie zasypiaj na zime 135px

Zestawy promocyjne ściernic MOST ze specjalnym upominkiem

Więcej…

Oferta specjalna szlifierek Suhner

suhner promocja szlifierek akt 135px

Szlifierki proste, kątowe i taśmowe Suhner w specjalnej cenie

Więcej…

Promocja maty ergonomicznej Starting Line Runner

startting line info

 

 

 

 

 

Używając mat ergonomicznych poprawiasz wydajność i jakość pracy.

Więcej…

Okazje cenowe

Czyszczenie magazynów w Poznaniu!

czyszczenie magazynów 2

Czyszczenie magazynów w oddziale Poznań. Oferta ważna do wyczerpania zapasów.

Więcej…

Kołki do zgrzewania z gwintem zewnętrznym M10x40 DD (FD)

m10x40 135px

W okazjach cenowych kołki do zgrzewania z gwintem zewnętrznym M10x40 typu DD (FD) 002-181-002

Więcej…

Kołki do zgrzewania z łbem 22x150 SD

sd 135px

W okazjach cenowych kołki do zgrzewania z łbem 22x150 typu SD S235J2+C450 017-0048-001

Więcej…

Kołki do zgrzewania z gwintem zewnętrznym M8 ID

id 135px

W okazjach cenowych kołki do zgrzewania z gwintem wewnętrznym M8 MIG typu ID 8x8x14,6x15

Więcej…

Termos do przechowywania elektrod MOST

końcówka okazja 2

W okazjach cenowych termos do przechowywania elektrod MOST

Więcej…

Vademecum

Filtracja powietrza w czasie pandemii COVID-19

filtro 135px

Czy filtrowentylacja powietrza na stanowiskach pracy może być sposobem na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa?

Więcej…

Bezpieczeństwo bez kompromisów – zewnętrzne szybki ochronne

szybka zewn 135px

Badania prowadzone wśród spawaczy pokazują potrzebę pewnej ochrony przed promieniowaniem, a jednocześnie coraz lepszej widoczności miejsca spawania, wyższego komfortu użytkowania oraz wysokiej ochrony przed rozbryzgami stopionego metalu i iskrami przy szlifowaniu. Przyłbice spawalnicze 3MTM SpeedglasTM z automatycznymi filtrami spawalniczymi (ADF) zdecydowanie przybliżają komfort spawania do oczekiwań. Zostały zaprojektowane tak, by ograniczać zmęczenie oczu przy przełączaniu ze stanu zaciemnionego na rozjaśniony. W celu zapewnienia jak najdłuższego czasu bezproblemowego użytkowania przy utrzymaniu stałego poziomu ochrony konieczne jest zachowanie nienagannego stanu technicznego przyłbicy.

Więcej…

Case study wdrożenia REJS MOST

rejs info akt 135

 

 

 

 

 

Jakie efekty przyniosło wprowadzenie monitoringu spawalniczego REJS MOST w ZMW Metal - Sytem Sp. z o.o.?

Więcej…

Bezpieczne spawanie aluminium

aluminium welding 2 135px

Przez ostatnie lata widzimy zauważalną zmianę podejścia do zagadnień bezpieczeństwa pracy. Wśród pracodawców, kadry inżynierskiej, a także wśród spawaczy cały czas rośnie świadomość zagrożeń jakie niesie ze sobą proces spawania.

Więcej…

Do 60% oszczędności gazu podczas spawania

ewr 135x vademecum

Prąd spawania nie jest wartością stałą i może ulegać znacznym wahaniom podczas spawania. Bez systemu zarządzania gazem często nie jest możliwe uzyskanie optymalnego przepływu gazu w celu osiągnięcia dostatecznej osłony gazowej i często pojawiają się niepotrzebne straty. System Zarządzania Gazem Osłonowym (EWR od ang. Electronic Welding Regulator) to system, który w dużym stopniu pomaga kontrolować zużycie gazu. EWR 2 został wyposażony w układ pomiarowy dla optymalnej kontroli przepływu gazu. Aby zrealizować funkcję zamkniętej pętli regulacji sterowania przepływem gazu, funkcja impulsowania została pominięta, co przyniosło wymierne korzyści. Zastosowanie regulatora EWR 2 pozwoli zaoszczędzić nawet do 60% gazu osłonowego.

Więcej…

vademecum malw info 135

MALW – MOST Auto Longitudinal Welding typoszereg uniwersalnych automatów spawalniczych do wykonywania spoin wzdłużnych.

vademecum malw 1RYWAL-RHC jako lider na rynku spawalniczym od 26 lat dostarcza kompleksowe rozwiązania dla przemysłu, specjalizując się w dziedzinie łączenia metali. Wychodząc naprzeciw stale rosnącym wymaganiom stawianym konstrukcjom spawanym i wymaganiom naszych klientów stale rozszerzamy i udoskonalamy asortyment naszych produktów.

Rozwiązania automatyzacji procesów spawania

Jednym z przykładów rozwiązań automatyzacji procesów produkcji, które proponujemy naszym klientom są automaty do spawania liniowego serii MALW. To nowoczesne automaty spawalnicze dedykowane do spawania wzdłużnego o doskonałych parametrach ergonomicznych i użytkowych. Urządzenia te zaprojektowane są w celu sprostania wymaganiom jakościowym dotyczących połączeń spawanych, szczególnie w tych aplikacjach, gdzie stale wzrasta zapotrzebowanie na precyzyjnie pracujące maszyny.

Urządzenia tego typu mogą być wykorzystywane w aplikacjach spawania rur, wkładów kominowych oraz systemów wentylacji, ponadto przy spawaniu prostych blach, zbiorników czy budowie reaktorów. Wszędzie tam, gdzie niezbędna jest wysoka precyzja i powtarzalność procesu.

Standardowy typoszereg urządzeń obejmuje modele do 3 000 mm (wykonanie specjalne do 5 000 mm) efektywnego zakresu roboczego i średnicy do 1 500 oraz do 5 000 mm w wersji Lift. Urządzenia te dostępne są w wersjach do spawania metodami TIG, TIG z drutem, Plazma oraz MIG/MAG w zależności od preferencji i aplikacji klienta. Przemyślana konstrukcja mechaniczna urządzenia, wbudowana elektronika i wykorzystanie napędów najnowszej generacji, a także dostępne zaawansowane technologie spawania pozwalają na szeroki zakres zastosowania dla spawania wszystkich typów stali.

vademecum malw 2 vademecum malw 3

 

Integracja z systemami

Konstrukcja nośna urządzenia i jego ramiona zostały zaprojektowane jako struktura przestrzenna, odznaczają się wysoką elastycznością oraz jakośvademecum malw 4cią wykonania. Wewnątrz podstawy umieszczone zostały wszystkie elektroniczne układy, co czyni urządzenie wysoce ergonomiczną jednostką produkcyjną. W urządzeniu został również definitywnie rozwiązany problem dymów spawalniczych poprzez wbudowanie systemu odciągu do konstrukcji ramion nośnych. Bez negatywnego wpływu na proces spawania można tym sposobem odciągnąć aż 95% dymów spawalniczych bezpośrednio u źródła. Dym nie przenika do przestrzeni roboczej i nie zagraża zdrowiu obsługi, co jest zwłaszcza istotne podczas spawania materiałów ocynkowanych. System odciągu jest zakończony rurą o średnicy 100 mm i można go podłączyć np. do centralnego systemu filtrowentylacji w hali lub przenośnej jednostki filtrowentylacyjnej. Kolejnym z układów zintegrowanych z urządzeniem jest wewnętrzny układ chłodzenia, który dzięki wysokiej mocy i wydajności potrafi bez problemów chłodzić palnik i listwę roboczą.

Na życzenie istnieje możliwość dostarczenia podstawy podnoszonej hydraulicznie co umożliwi zwiększenie maksymalnej średnicy spawanego elementu. Istnieje również opcja wykonania wersji „Lift” z systemem podnoszenia ramion i trzpienia na układzie prowadnic. Zakres regulacji średnicy spawanego płaszcza od zewnątrz wyniesie wtedy nawet do 5 000 mm. Precyzyjny docisk spawanego detalu realizowany jest pneumatycznie, a zastosowanie miedzianych segmentów umożliwia optymalne ustawienie i doskonałe odprowadzenie ciepła z miejsca spawania. Listwa wykonana została z wysokiej jakości stopu CuCrZr i charakteryzuje się dużą odpornością oraz odznacza się wysoką żywotnością w porównaniu ze zwykłą miedzią.

Układ zarządzania gazami osłonowymi to kolejny z atutów urządzenia. Rozprowadzenie gazów odbywa się poprzez trzy niezależne układy:

  • układ palnika,
  • układ chłodzenia spoiny,
  • układ gazu kształtującego (ochrony grani).

Układ gazu kształtującego dysponuje unikatowym kaskadowym systemem ochrony warstwy graniowej (Cascade GAS). Zestaw zaworów przełącza rozprowadzanie gazu kształtującego w taki sposób, że jednocześnie jest otwartych 10 lub 15 z 80 otworów listwy. Zawsze w zależności od aktualnej pozycji palnika spawalniczego. Oszczędność gazu kształtującego jest zatem znaczna w porównaniu z niesterowanym układem wypływu gazu kształtującego na całej długości listwy. Wszystkie układy gazów wyposażone są w dokładne przepływomierze. Funkcja Cascade GAS pozwala użytkownikom automatów MOST MALW zredukować ilość zużytych gazów kształtujących do ok. 70%.

 

vademecum malw 5 1 vademecum malw 6

Napęd suportu palnika spawalniczego realizowany jest przez serwomotor i umożliwia pozycjonowanie z dokładnością do 0,2 mm i spawanie z prędkością 10-300 cm/min oraz szybki posuw 600 cm/min, co pozwala wyraźnie skrócić przestoje produkcyjne.

Podajnik drutu MCW-L

vademecum malw 7Na życzenie urządzenie można dodatkowo wyposażyć w podajnik zimnego drutu MOST MCW-L. To poszerza możliwości wykorzystania urządzenia podczas spawania blach o większej grubości w ramach produkcji np. zbiorników ciśnieniowych, spożywczych, arkuszy blach czy podobnych wyrobów. Zawsze wtedy gdy proces technologiczny wymaga doprowadzania drutu.

MCW-L to automatyczny podajnik zimnego drutu współpracujący z urządzeniami do spawania wzdłużnego MALW MOST Auto Longitudinal Welding. Podajnik MCW-L jest w pełni kontrolowany przez układ sterowania urządzenia i wyróżnia się bardzo wysoką dokładnością ustawienia parametrów podawania drutu – powyżej 99%. Posiada wytrzymałą stalową konstrukcję i wyposażony jest w cztero-rolkowy podajnik drutu i elektroniczny układ sterowania.

 

Sterowanie CANopen

Urządzenie jest sterowane poprzez cyfrowy układ MCS-XL, który został zaprojektowany specjalnie dla maszyn wykonywujących spoiny wzdłużne. System dysponuje szerokim pakietem funkcji, które zaspokoją wszystkie znane potrzeby spawania liniowego, posiada również funkcje zaawansowane. Do dyspozycji użytkownika jest całkowicie automatyczny tryb pracy. Urządzenie automatycznie obsługuje ruch palnika i wszelkie inne funkcje procesu. Obsługa maszyny w tym trybie pracy ogranicza się tylko do zakładania materiału i jego wyjmowania po spawaniu. Tryb ręczny spawania jest całkowicie manualny, wszelkie funkcje maszyny są dostępne za pośrednictwem elementów sterowniczych. Ten tryb pracy jest optymalny do produkcji jednostkowej lub nisko seryjnej oraz do ustawiania nowych parametrów procesu. Urządzenie może zostać połączone ze źródłem spawalniczym poprzez cyfrowy protokół komunikacji CANopen i całkowicie zarządzać parametrami procesu spawania.

Seamer – przykład aplikacji Turnkey

RYWAL-RHC oprócz wyboru z szerokiego typoszeregu produktów standardowych, proponuje dla swoich klientów wykonanie urządzeń Turnkey. Urządzenia te mogą być dostosowane do najbardziej wymagających aplikacji i potrzeb klienta. Największe dotychczas proponowane urządzenie tego typu posiada zakres roboczy do 12 500 mm. Urządzenia mogą zostać skonfigurowane zgodnie z indywidualnymi preferencjami klienta oraz wyposażone w dodatkowe systemy, np. system wizyjny lub monitoring parametrów spawania LORCH Q-Data.

vademecum malw 8


Zakończenie

 

Więcej informacji nt. produktów i systemów automatyzacji oferowanych przez grupę RYWAL-RHC znaleźć można na naszej stronie internetowej www.rywal.eu w zakładce Robotyzacja i Automatyzacja Procesów Produkcyjnych oraz w rozdziale drugim katalogu Rywal 2017. Wszystkich niezbędnych informacji na temat produktów udzielą również pracownicy sieci salonów spawalniczych RYWAL-RHC oraz doradcy Techniczno-Handlowi.

Łukasz Skóra
Dyrektor produktu Automatyzacja
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
RYWAL-RHC

 

pdf iconArtykuł do pobrania


Obserwuj nas w mediach społecznościowych

youtubefacebookinstagram

 

Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?

 

Podziel się z innymi!

Pozostałe serwisy firmy

odpylamy.pl
Projektowanie i dobór, montaż, serwis instalacji i urządzeń odpylających dla różnych gałęzi przemysłu.
szlifowanie.info
Serwis internetowy poświęcony obróbce stali nierdzewnej. Wszystko o materiałach, urządzeniach i technologiach.
elkrem.com.pl
Materiały i urządzenia do napawania i regeneracji. Układy plastyfikujące oraz obróbka CNC.
podnoszenie.eu
Systemy transportu bliskiego, żurawie, żurawików, suwnice, wciągników oraz wiele innych.
xiris.pl
Wysoce wyspecjalizowane kamery spawalnicze do badania jakości spoin spawalniczych
www.readytorobot.eu
Integrator zrobotyzownaych systemów spawalniczych oraz systemów automatyzacji procesów produkcyjnych.
www.matyergonomiczne.pl
Ergonomiczne, antyzmęczeniowe maty przemysłowe. Sprawdź jak możesz w prosty sposób poprawić zdrowie swoich pracowników.
www.gullco.pl
Systemy do spawania zautomatyzowanego, wózki spawalnicze, automaty do żłobienia.
 Ustawienia
bezpieczne dane

Szanujemy Twoją prywatnosć!

Dbamy o Twoje dane i chcemy, żebyś był z nami.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Drogi Użytkowniku,

Od 25 maja 2018 roku  obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). Zależy nam, abyś wiedział jakie dane przetwarzamy i na jakich zasadach. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat. Prosimy o zapoznanie się z nimi, następnie określenie danych jakimi chcesz się z nami podzielić i   wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku  „Zgadzam się”.

Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę lub zmienić zakres danych, klikając w ikonę ustawieñ w dolnym lewym rogu przeglądarki.

 

Jakie dane zbieramy?

Większość danych jakie zbieramy jest całkowicie anonimowa, ale mogą to być również dane dotyczące urządzenia z jakiego korzystasz, wersji przeglądarki, podstron, które odwiedzasz i to czego szukasz na naszej stronie. W przypadku wyrażenia zgody marketingowej mogą to być dane osobowe takie jak IP, adres e-mail czy linki do profili na portalach społecznościowych.

 

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych jest RYWAL-RHC Sp. z o.o., ul. Chełmżyńska 180, 04-464 Warszawa, NIP: 951-19-98-317.

 

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przede wszystkim, żeby dostarczać Tobie coraz lepsze treści i coraz lepsze wrażenia z korzystania z naszej strony. Jak to możliwe?

Analizując np. to co szukasz na stronie, wiemy co potrzebujesz i robimy wszystko, żebyś to znalazł u nas szybko i łatwo. Analizując czas przebywania na stronie, wiemy czy artykuł był interesujący czy nie.

Więcej o tym znajdziesz w naszej polityce prywatności.

 

Czy przekazujemy komuś Twoje dane?

Twoje dane możemy udostępnić wyłącznie wyspecjalizowanym firmom z naszej grupy kapitałowej i wyłącznie w celu ściśle powiązanym z Twoimi potrzebami, firmom działającym na nasze zlecenie, np. w celu optymalizacji działania strony lub realizacji zamówienia czy umowy, a także podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

 

Co możesz zrobić ze swoimi danymi?

Masz prawo dostępu do swoich danych ich zmiany, ograniczenia przetwarzania oraz usunięcia, jeśli nie stoi to w sprzeczności z innymi prawami np. w związku z realizacją umów. Możesz także zmienić zakres danych jakimi chcesz się z nami dzielić, wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych lub skorzystać z innych praw wymienionych w naszej polityce prywatności.

 

Na jakiej podstawie chcemy przetwarzać Twoje dane?

Podstawą do przetwarzania Twoich danych jest każdorazowo Twoja zgoda, ale w niektórych przypadkach również konieczność realizacji umów oraz uzasadniony interes administratora danych, czyli np. przetwarzanie danych na potrzeby marketingu własnego.

W przypadku przetwarzania danych na cele marketingowe, tj. między innymi profilowanie odbywać się będzie za Twoją zgodą, którą wyrażasz akceptując w ustawieniach Marketingową warstwę danych.

W przypadku przetwarzania danych w celach komunikacji z Tobą, poprosimy Ciebie o zgodę przy formularzu kontaktowym lub przy subskrypcji newslettera.

 

Jak długo przechowujemy Twoje dane?

O przechowywaniu Twoich danych przypomnimy Tobie na stronie po 90 dniach od poprzedniej wizyty. Będziesz mógł wówczas zadecydować, co chcesz z nimi zrobić. Natomiast dane, które od Ciebie otrzymamy będziemy przechowywać bezterminowo, gdyż dzięki danym historycznym będziemy mogli lepiej analizować zmiany w Twoich preferencjach.

 

Podsumowanie

Prosimy o zapoznanie się z w/w informacjami. Następnie bardzo prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie tych danych klikając przycisk „Zgadzam się”.

 

Pamiętaj, ze w każdej chwili możesz wycofać zgodę lub zmienić zakres danych jakie chcesz nam udostępnić.

Ustawienia

Pliki Cookies

Są dla nas bardzo istotnym elementem. Dzięki nim mamy możliwość poprawy bezpieczeństwa strony, atrakcyjności dla użytkowników oraz szybkości jej działania. Rekomendujemy pozostawienie tej opcji włączonej.

Zgoda Marketingowa

Dzięki wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych będziemy mieli możliwość prezentowania Tobie ofert czy reklam lepiej dopasowanych do Twoich preferencji zakupowych i wymaga również aktywnych plików cookies. Dane jakie są przetwarzane to informacje co do Twojej przybliżonej lokalizacji, urządzenia z jakiego korzystasz, podstron które odwiedzasz i informacji jakie szukasz na naszej stronie. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli wyrazisz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w tych celach, pamiętaj, że zgodę możesz w każdej chwili wycofać.

Jeśli masz pytania lub wątpliwości napisz do nas marketing@rywal.com.pl. Odpowiemy na Twoje pytania. Możesz też w każdej chwili wyczyścić pliki cookies tej strony, klikając tu (przeładuje stronę).

Ustawienia Informacje Nie teraz Zgadzam się