Język: PL | EN |RU | RO | BY | LT | AE

Aktualności

ESAB DemoBus w Warszawie

ruda esab 135

Zapraszamy do nowej siedziby oddziału w Warszawie na ESAB Demobus Tour 2022.

Więcej…

Aplikator do ceramicznego sprayu ochronnego - UFO CAP MOST

dysza spawanie 135 pxpx

Z myślą o poprawie warunków spawania metodą MIG/MAG wprowadzamy do naszej oferty aplikator do ceramicznego sprayu ochronnego UFO CER MOST.

Więcej…

Mobilny żuraw obrotowy Mobilus MOB Vetter

mobilus mob akcja 135px

Zaprojektowany z myślą o elastycznym zastosowaniu, jako żuraw pomocniczy do załadunku maszyn, do tymczasowej konserwacji i napraw, czy jako elastyczny pomocnik na stanowiskach montażowych i kompletacyjnych - wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz.

Więcej…

Wytrzymała konstrukcja do ciężkich prac szlifierskich

784f 135px

 

 

 

 

 

Nowość w ofercie dysk na płótnie 784F 3M™ Cubitron™ II Hookit™

Więcej…

Nowość w ofercie - przecinarki MEP z serii PH

PH211 1 HB

 

 

 

 

 

Przecinarki MEP z serii PH to ekonomiczne urządzenia o nowoczesnem wyglądzie i konstrukcji nawiązujących do modeli z serii przemysłowej SHARK.

Więcej…

Wiertarki magnetyczne Euroboor – precyzja i niezawodność pracy

euroboor akcja 135pxOdkryj wiertarki magnetyczne Euroboor. Tego holenderskiego producenta przenośnych urządzeń do obróbki metalu nie trzeba nikomu przedstawiać.


Więcej…

Relacja z dnia otwartego w Szczecinie

welding tourJesteśmy po dniu otwartym w nowej siedzibie oddziału Szczecin.


Więcej…

Promocje

Letnia Promocja 2022

skrzynka 135

Kupuj profesjonalne ściernice MOST i odbierz zestaw narzędzi renomowanej marki BAHCO.

Więcej…

Zestawy promocyjne Frezy MOST Double Cut

frezOferta specjalna frezów MOST Double Cut


Więcej…

3 ręka spawacza

magswitch promocja 135pxSpecjalna promocja działu techniki zamocowań na uchwyty magnetyczne Magswitch


Więcej…

Oferta specjalna produktów firmy ESAB

esab logo

Urządzenia HandyPlasma 35i/45i, seria drutów PURUS, urządzenia serii Fabricator

Więcej…

Okazje cenowe

Szczotka tarczowa FI 200 otwór F32 stalowa (026-BSW)

szczotka 135px

W okazjach cenowych szczotka tarczowa FI 200 otwór F32 stalowa (026-BSW)

Więcej…

Zgrzewarka inwertorowa Inverter 1805i Köco

zgrzewarka koco 135px

W okazjach cenowych zgrzewarka inwertorowa do zgrzewania łukowego kołków Inverter 1805i z pistoletem K-22D/2m

Więcej…

Szybki ochronne do przyłbicy spawalniczej

szkiełka 135px

W okazjach cenowych szklane szybki ochronne do przyłbicy spawalniczej - filtry do okularów, gogli spawalniczych.

Więcej…

Wkład do wałka giętkiego Suhner WS 12/3500 DIN15-G28

walek 135px

W okazjach cenowych wkład do wałka giętkiego Suhner WS 12/3500 DIN15-G28

Więcej…

Drut proszkowy Lincoln Electric Outershield MC710-H 1,6 mm

300x300

W okazjach cenowych drut proszkowy Lincoln Electric Outershield MC710-H 1,6 mm.

Więcej…

Zacisk pneumatyczny 82L4G-223C800

82l4g destaco

W okazjach cenowych zacisk pneumatyczny 82L4G-223C800 Destaco.

Więcej…

Zgrzewarka kondensacyjna do kołków TitanStud 2500

zgrzewarka okazja 135px

W okazjach cenowych zgrzewarka do zgrzewania kondensacyjnego CD kołków typu PT lub podobnych.

Więcej…

Vademecum

Wybór ochrony układu oddechowego: czynniki jakości

maska artykul 135px

 

 

 

 

 

Jakość jest ważna, jeśli chodzi o środki ochrony układu oddechowego. Nawet przy odpowiednim dopasowaniu, poziomie komfortu, certyfikatach i spełnionych wymaganiach bezpieczeństwa, jeśli jakość Twoich środków ochrony układu oddechowego nie jest wystarczająco dobra, to nie należy w te produkty dalej inwestować i powinno się zaprzestać ich stosowania.

Więcej…

Rewolucja w procesie cięcia stali i stali nierdzewnej

mszana vademecum02 135px

MOST Ultra Ceramic – ściernice cienkie, które łączą profesjonalną jakość z ergonomią i atrakcyjną ceną

Więcej…

Chroń swoich pracowników przed szkodliwym działaniem hałasu

hearing push

 

 

 

 

 

Prosta i komfortowa ochrona słuchu w Twoim miejscu pracy

Więcej…

Uchwyty spawalnicze MB EVO i EVO PRO: unikalna ergonomia pracy dla wymagających

binzel akcja 135px

Co wyróżnia uchwyty spawalnicze MB EVO i MB EVO PRO Abicor Binzel?

Więcej…

Przeprojektowane precyzyjnie kształtowane ziarno 3M™

982cx 135px

Dyski fibrowe 3M™ Cubitron™ II o nowej konstrukcji zawierającej przeprojektowane, precyzyjnie kształtowane ziarno 3M.

Więcej…

Komfort bez kompromisów – nowa generacja przyłbic spawalniczych

vademecum g5 01 spawanie 135px

Badania prowadzone wśród spawaczy pokazują potrzebę lepszej ochrony przed promieniowaniem, lepszej widoczności miejsca spawania, skuteczniejszego systemu ochrony dróg oddechowych, wyższego komfortu użytkowania oraz wysokiej ochrony przed rozbryzgami stopionego metalu i iskrami przy szlifowaniu.

Więcej…

Podczas spawania punktowego

G5 01 welding 135px

Czy robisz wszystko, co w Twojej mocy, by maksymalnie wydłużyć efektywny czas pracy spawaczy z opuszczoną przyłbicą spawalniczą?

Więcej…

lorch micor twin 135px

Spawanie wymagających estetycznie spoin z podwójną prędkością przy użyciu nowego procesu MicorTwin firmy Lorch Schweißtechnik GmbH

Spawanie wymagających estetycznie spoin z podwójną prędkością przy użyciu nowego procesu MicorTwin firmy Lorch Schweißtechnik GmbH

Nowy proces spawania MicorTwin firmy Lorch Schweißtechnik umożliwia spawanie wymagających spoin - wykonywanych z reguły przy użyciu czasochłonnej metody TIG - zdecydowanie szybciej i łatwiej metodą MIG/MAG. W porównaniu do metody TIG proces MicorTwin, obok doskonałej jakości spoiny, oferuje dwukrotnie wyższą szybkość spawania i wyraźnie łatwiejsze wykonanie.

W przeszłości sięgano po metodę TIG, aby w przypadku aluminium, stali stopowej (CrNi) oraz stali węglowej cienkiej lub średniej grubości uzyskać wyjątkowo ładne, równomiernie
łuskowate spoiny.


Wyzwanie:

Metoda TIG w swojej czystej postaci jest czasochłonna i nie może konkurować z produktywnością metody MIG/MAG. Nowy proces spawania MicorTwin firmy Lorch nie tylko pozwala osiągnąć wyższą o 100% szybkość spawania, ale również – co pokazują zdjęcia 1 do 4 – oferuje wygląd spoiny, który w niczym nie ustępuje metodzie TIG. Za pośrednictwem prostej nastawy dynamiki można dopasować wygląd spoiny do indywidualnych wymagań i wybrać łuskę lica od drobnej do zgrubnej. Bardzo łatwo można spawać takie elementy konstrukcyjne, jak ramy (rowerów, pojazdów), stelaże (stołów, krzeseł, łóżek) i wiele innych, w których decydujący jest doskonały wygląd spoiny. Frank Knuf, spawacz ds. rozwoju w firmie Lorch odpowiedzialny za projekt: „Nie sądziłem, że przy użyciu procesu MIG/MAG możliwe jest uzyskanie tak doskonałego wyglądu spoiny przy tej szybkości.”

Kolejna zaleta MicorTwin: prosta obsługa. Programy spawania zostały zoptymalizowane w pełnym zakresie zastosowań tak, że można bezpośrednio rozpocząć spawanie bez skomplikowanego ustawiania parametrów spawania. Dzięki temu można uzyskać perfekcyjny wygląd złącza nie tracąc nic z łatwości układania spoiny w metodzie MIG/MAG. Zwłaszcza w czasach rosnącej konkurencji i wzrostu kosztów rozwiązanie to zapewnia przedsiębiorstwom ciekawe, dodatkowe perspektywy.

Warunkiem uruchomienia MicorTwin jest posiadanie urządzenia MicorMIG z aktywną metodą MIG/MAG Puls. MicorTwin jest dostępny w różnych klasach modeli serii MicorMIG Pulse firmy Lorch (300, 350, 400, 500 amperów). W przypadku nowych urządzeń ten innowacyjny proces spawania jest już zawarty w pakiecie FullProcess przy niezmienionej (w porównaniu do poprzedniej) cenie pakietu. Dla istniejących już urządzeń MicorMIG Pulse (wyprodukowanych po roku 2018) aktualizację MicorTwin można przeprowadzić bardzo prosto przy użyciu karty NFC i aktualizacji oprogramowania głównego.


„Za pomocą nowego procesu spawania udało nam się przestawić wiele aplikacji na zdecydowanie bardziej efektywną metodę MIG/MAG, a w których osiągnięcie niezbędnego wyglądu spoiny możliwe było dotychczas tylko przy użyciu metody TIG“, mówi Maximilian Hipp, menedżer produktu odpowiedzialny za MicorTwin w firmie Lorch Schweißtechnik. Obok doskonałego wyglądu spoiny i ogromnego wzrostu szybkości metoda ta daje ponadto szansę na bardziej celowe planowanie zatrudniania personelu. Hipp: „Dzięki łatwości posługiwania się MicorTwin niemal każda firma może produkować wysokiej jakości estetyczne spoiny przy wysokim poziomie produktywności. Następuje odciążenie wysoko wyspecjalizowanych spawaczy TIG, a spawacze MIG/MAG otrzymują do dyspozycji nowy proces, który jest łatwy, ale umożliwia osiągnięcie najwyższej jakości.“ Ponadto niektóre firmy nie muszą już utrzymywać podwójnego parku maszynowego. Zwłaszcza podczas łączenia cienkich i średniej grubości blach od 1 do 8 milimetrów można przy użyciu MicorTwin uzyskać piękne, równomiernie łuskowate spoiny.

Firma Lorch Schweißtechnik GmbH jest jednym z wiodących producentów urządzeń spawalniczych do zastosowań przemysłowych, do wymagającej obróbki metalu w rzemiośle oraz do zastosowań zautomatyzowanych z użyciem robotów i systemów robotów współpracujących. Od ponad 60 lat najwyższej jakości urządzenia Lorch produkowane są w Niemczech, w jednym z najnowocześniejszych na świecie zakładów produkujących urządzenia spawalnicze i eksportowane do ponad 60 krajów. Technika spawalnicza marki Lorch łączy korzyści praktyczne, prostotę obsługi oraz wysoką opłacalność i wyznacza nowe standardy technologiczne na rynku.


Zobacz film prezentujący proces MicorTwin na naszym kanele Youtube 

micortwin 1 zdjecie 1Zdjęcie 1: Najwyższej jakości spoiny wykonywane z prędkością wyższą niż w metodzie TIG dzięki innowacyjnemu procesowi spawania MicorTwin firmy Lorch.

micortwin 1 zdjecie 2Zdjęcie 2: Porównanie: MicorTwin (na dole) oferuje wygląd spoiny równoważny metodzie TIG (na górze).

micortwin 1 zdjecie 3Zdjęcie 3: Odpowiednia spoina po naciśnięciu przycisku: wymagany kształt łuski można nastawić indywidualnie za pośrednictwem regulacji dynamiki – od zgrubnej (na górze), przez normalną, aż do łuski drobnej (na dole).

micortwin 1 zdjecie 4Zdjęcie 4: Również najbardziej precyzyjne spoiny dla wymagających metali lekkich (tu aluminium) można wykonać bez problemu i w doskonałej jakości za pomocą nowego procesu spawania MicorTwin.


Teraz dostępne dla MicorMIG Pulse

Full Process MicorMIG Pulse – zamów teraz!

Wymienione niżej urządzenia zawierają proces MicorTwin. Dodatkowo jest on dostępny również w indywidualnie skonfigurowanym urządzeniu.

  • MicorMig Pulse 300 BasicPlus (Full Process) kompakt chłodzony gazem 225.3040.3
  • MicorMig Pulse 350 BasicPlus (Full Process) kompakt chłodzony cieczą 225.3550.3
  • MicorMig Pulse 400 BasicPlus (Full Process) kompakt chłodzony cieczą 225.4050.3
  • MicorMig Pulse 400 BasicPlus (Full Process) z wydzielonym podajnikiem/5m chłodzony cieczą 225.4052.3
  • MicorMig Pulse 400 BasicPlus (Full Process) z wydzielonym podajnikiem/10m chłodzony cieczą 225.4053.3

Urządzenia MicorMIG Pulse wyprodukowane po roku 2018 można doposażyć w proces MicorTwin również przez zwykłą aktualizację.

Pełna elastyczność. Najwyższa wydajność, Autentyczny Lorch.

seria micormig

Oznaczenie Opis
MicorMIG Pulse 300 BasicPlus urządzenie kompaktowe chłodzone gazem (Full Process)
MicorMIG Pulse 350 BasicPlus urządzenie kompaktowe chłodzone cieczą (Full Process)
MicorMIG Pulse 400 BasicPlus urządzenie kompaktowe chłodzone cieczą (Full Process)
MicorMIG Pulse 400 BasicPlus urządzenie z wydzielonym podajnikiem chłodzone cieczą (Full Process) - pakiet przewodów pośrednich 5 m
MicorMIG Pulse 400 BasicPlus urządzenie z wydzielonym podajnikiem chłodzone cieczą (Full Process) - pakiet przewodów pośrednich 10 m
MicorMIG Pulse 500 BasicPlus urządzenie z wydzielonym podajnikiem chłodzone cieczą (Full Process) - pakiet przewodów pośrednich 5 m
MicorMIG Pulse 500 BasicPlus urządzenie z wydzielonym podajnikiem chłodzone cieczą (Full Process) - pakiet przewodów pośrednich 10 m

 


Umów się na darmowy pokaz

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

youtube

facebook

instagram

linkedin logo

Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?

 

Podziel się z innymi!

Pozostałe serwisy firmy

odpylamy.pl
Projektowanie i dobór, montaż, serwis instalacji i urządzeń odpylających dla różnych gałęzi przemysłu.
szlifowanie.info
Serwis internetowy poświęcony obróbce stali nierdzewnej. Wszystko o materiałach, urządzeniach i technologiach.
elkrem.com.pl
Materiały i urządzenia do napawania i regeneracji. Układy plastyfikujące oraz obróbka CNC.
podnoszenie.eu
Systemy transportu bliskiego, żurawie, żurawików, suwnice, wciągników oraz wiele innych.
xiris.pl
Wysoce wyspecjalizowane kamery spawalnicze do badania jakości spoin spawalniczych
www.readytorobot.eu
Integrator zrobotyzownaych systemów spawalniczych oraz systemów automatyzacji procesów produkcyjnych.
www.matyergonomiczne.pl
Ergonomiczne, antyzmęczeniowe maty przemysłowe. Sprawdź jak możesz w prosty sposób poprawić zdrowie swoich pracowników.
www.gullco.pl
Systemy do spawania zautomatyzowanego, wózki spawalnicze, automaty do żłobienia.
 Ustawienia
bezpieczne dane

Szanujemy Twoją prywatnosć!

Dbamy o Twoje dane i chcemy, żebyś był z nami.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Drogi Użytkowniku,

Od 25 maja 2018 roku  obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). Zależy nam, abyś wiedział jakie dane przetwarzamy i na jakich zasadach. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat. Prosimy o zapoznanie się z nimi, następnie określenie danych jakimi chcesz się z nami podzielić i   wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku  „Zgadzam się”.

Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę lub zmienić zakres danych, klikając w ikonę ustawieñ w dolnym lewym rogu przeglądarki.

 

Jakie dane zbieramy?

Większość danych jakie zbieramy jest całkowicie anonimowa, ale mogą to być również dane dotyczące urządzenia z jakiego korzystasz, wersji przeglądarki, podstron, które odwiedzasz i to czego szukasz na naszej stronie. W przypadku wyrażenia zgody marketingowej mogą to być dane osobowe takie jak IP, adres e-mail czy linki do profili na portalach społecznościowych.

 

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych jest RYWAL-RHC Sp. z o.o., ul. Odlewnicza 4, 03-231 Warszawa, NIP: 951-19-98-317.

 

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przede wszystkim, żeby dostarczać Tobie coraz lepsze treści i coraz lepsze wrażenia z korzystania z naszej strony. Jak to możliwe?

Analizując np. to co szukasz na stronie, wiemy co potrzebujesz i robimy wszystko, żebyś to znalazł u nas szybko i łatwo. Analizując czas przebywania na stronie, wiemy czy artykuł był interesujący czy nie.

Więcej o tym znajdziesz w naszej polityce prywatności.

 

Czy przekazujemy komuś Twoje dane?

Twoje dane możemy udostępnić wyłącznie wyspecjalizowanym firmom z naszej grupy kapitałowej i wyłącznie w celu ściśle powiązanym z Twoimi potrzebami, firmom działającym na nasze zlecenie, np. w celu optymalizacji działania strony lub realizacji zamówienia czy umowy, a także podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

 

Co możesz zrobić ze swoimi danymi?

Masz prawo dostępu do swoich danych ich zmiany, ograniczenia przetwarzania oraz usunięcia, jeśli nie stoi to w sprzeczności z innymi prawami np. w związku z realizacją umów. Możesz także zmienić zakres danych jakimi chcesz się z nami dzielić, wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych lub skorzystać z innych praw wymienionych w naszej polityce prywatności.

 

Na jakiej podstawie chcemy przetwarzać Twoje dane?

Podstawą do przetwarzania Twoich danych jest każdorazowo Twoja zgoda, ale w niektórych przypadkach również konieczność realizacji umów oraz uzasadniony interes administratora danych, czyli np. przetwarzanie danych na potrzeby marketingu własnego.

W przypadku przetwarzania danych na cele marketingowe, tj. między innymi profilowanie odbywać się będzie za Twoją zgodą, którą wyrażasz akceptując w ustawieniach Marketingową warstwę danych.

W przypadku przetwarzania danych w celach komunikacji z Tobą, poprosimy Ciebie o zgodę przy formularzu kontaktowym lub przy subskrypcji newslettera.

 

Jak długo przechowujemy Twoje dane?

O przechowywaniu Twoich danych przypomnimy Tobie na stronie po 90 dniach od poprzedniej wizyty. Będziesz mógł wówczas zadecydować, co chcesz z nimi zrobić. Natomiast dane, które od Ciebie otrzymamy będziemy przechowywać bezterminowo, gdyż dzięki danym historycznym będziemy mogli lepiej analizować zmiany w Twoich preferencjach.

 

Podsumowanie

Prosimy o zapoznanie się z w/w informacjami. Następnie bardzo prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie tych danych klikając przycisk „Zgadzam się”.

 

Pamiętaj, ze w każdej chwili możesz wycofać zgodę lub zmienić zakres danych jakie chcesz nam udostępnić.

Ustawienia

Pliki Cookies

Są dla nas bardzo istotnym elementem. Dzięki nim mamy możliwość poprawy bezpieczeństwa strony, atrakcyjności dla użytkowników oraz szybkości jej działania. Rekomendujemy pozostawienie tej opcji włączonej.

Zgoda Marketingowa

Dzięki wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych będziemy mieli możliwość prezentowania Tobie ofert czy reklam lepiej dopasowanych do Twoich preferencji zakupowych i wymaga również aktywnych plików cookies. Dane jakie są przetwarzane to informacje co do Twojej przybliżonej lokalizacji, urządzenia z jakiego korzystasz, podstron które odwiedzasz i informacji jakie szukasz na naszej stronie. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli wyrazisz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w tych celach, pamiętaj, że zgodę możesz w każdej chwili wycofać.

Jeśli masz pytania lub wątpliwości napisz do nas marketing@rywal.com.pl. Odpowiemy na Twoje pytania. Możesz też w każdej chwili wyczyścić pliki cookies tej strony, klikając tu (przeładuje stronę).

Ustawienia Informacje Nie teraz Zgadzam się