Język: PL | EN |RU | RO | BY | LT | AE

Aktualności

Nowoczesne narzędzie na 30 lecie firmy! Konfigurator uchwytów spawalniczych i części eksploatacyjnych

mailing content grip config 135px

Sprawdź nową funkcjonalność, jaką przygotowujemy specjalnie dla Ciebie.

Więcej…

Życzenia świąteczne

karta swiateczna 2021 135px

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Więcej…

Dymy spawalnicze - zagrożenia dla zdrowia

dym 135px

 

 

 

 

 

Wpływ dymów spawalniczych na zdrowie spawacza.

Więcej…

Zmiana lokalizacji siedziby oraz oddziału warszawskiego firmy

uwaga zmiana lokalizacji

Szanowni Państwo, informujemy iż zmieniamy lokalizację siedziby firmy oraz oddziału warszawskiego.

Więcej…

Postaw na wydajność - Zapomnij o pyle!

lamele 135px

Tarcze szlifierskie 3M™ Cubitron™ II z obniżonym środkiem

Więcej…

Zmiana lokalizacji Oddziałów Szczecin oraz Koszalin!

uwaga zmiana lokalizacji

Szanowni Państwo, informujemy iż zmieniamy lokalizację naszych oddziałów Szczecin oraz Koszalin.

Więcej…

Nowy proces spawalniczy LORCH MicorTwin

lorch micor twin 135px

Szybkość MIG/MAG z jakością metody TIG.

Więcej…

Promocje

Czyste powietrze w hali zimą szczególnie pożądane

plymovent promocja 135px

30 mobilnych urządzeń filtrowentylacyjnych na 30 lecie w specjalnej cenie.

Więcej…

OFERTA SPECJALNA na Wycinarki plazmowe CNC

speedcut 135px

Zrealizuj zakup wycinarki SPEEDCUT CNC MOST, a otrzymasz kompresor KZB 5,5 kW 500L 10 bar Combo MOST wraz z osuszaczem i zespołem filtrów za 1 zł netto.

Więcej…

Poczuj CZYSTĄ atmosferę w miejscu pracy przy ulubionej muzyce

czysta atmosfera 135px

 Zrealizuj zakup produktów objętych promocją (minimum 3 różne produkty) za kwotę min. 500 zł netto, a otrzymasz nagrodę - nowoczesny głośnik Bluetooth.

Więcej…

Promocja urządzeń Transportu Bliskiego

practicus ps 135px

Systemy transportu bliskiego w promocyjnych cenach

Więcej…

Promocja półmasek filtrujących 3M™ 9320D+

materialy promocja

Promocyjna cena półmaski filtrującej 3M™ 9320D+

Więcej…

Oferta specjalna szlifierek Suhner

suhner promocja szlifierek akt 135px

Szlifierki proste, kątowe i taśmowe Suhner w specjalnej cenie (10% rabatu od ceny katalogowej).

Więcej…

Okazje cenowe

PONTE 2060 VRD MOST

plazma cięcie przecinarka MOST FanCut 70 200x200

W okazjach cenowych prostownik inwertorowy do spawania elektrodą otuloną MMA i metodą TIG DC z zajarzeniem łuku przez potarcie (Lift-Arc).

Więcej…

PONTE 320 MOST

plazma cięcie przecinarka MOST FanCut 70 200x200

W okazjach cenowych prostownik do spawania elektrodą otuloną i TIG DC (potarcie) PONTE 320 MOST.

Więcej…

Półautomat spawalniczy puls Synergic Puls 330 firmy REHM

logo rehm

W okazjach cenowych półautomat inwertorowy synergiczny do spawania MIG/MAG 260A/100%.

Więcej…

Półautomat spawalniczy KraftMIG 400 S firmy REHM

logo rehm

W okazjach cenowych półautomat inwertorowy synergiczny do spawania MIG/MAG 400A/100%.

Więcej…

Półautomat spawalniczy KraftMIG 400 WS firmy REHM

logo rehm

W okazjach cenowych półautomat inwertorowy synergiczny do spawania MIG/MAG 400A/100%.

Więcej…

Zaciski marki ClampRite

zaciski clamp rite foto news

 

 

 

 

 

W związku z wycofaniem z rynku marki ClampRite oferujemy końcówki serii zacisków z magazynu centralnego Toruń w promocyjnych cenach

Więcej…

Prostownik inwertowowy PONTIG 1880HF MOST

ponte

W okazjach cenowych prostownik inwertowowy PONTIG 1880HF MOST do spawania stali lub stali nierdzewnej, z zajarzeniem HF, TIG DC.

Więcej…

Vademecum

Poradnik czyszczenia

poradnik czyszczenia 135px

Przedstawiamy kilka praktycznych porad, jak skutecznie jak utrzymać porządek w warsztacie

Więcej…

Dlaczego półautomaty MicorMIG Lorch są rozwiązaniami klasy Premium?

lorch micor twin 135px

Półautomaty spawalnicze MicorMIG firmy Lorch i wymagania stawiane nowoczesnym urządzeniom spawalniczym.

Więcej…

Wygląd spoiny TIG z prędkością MIG/MAG

lorch micor twin 135px

Spawanie wymagających estetycznie spoin z podwójną prędkością przy użyciu nowego procesu MicorTwin firmy Lorch Schweißtechnik GmbH

Więcej…

Jaki środek chłodzący wybrać do wysokowydajnego cięcia piłami taśmowymi?

ciecie pil tasmowa 135px

Czym się kierować przy wyborze chłodziwa do przecinarki taśmowej? Poradnik techniczny

Więcej…

Dlaczego nie należy używać wody jako chłodziwa podczas spawania?

cool 30 135px

Jak zadbać o właściwe chłodzenie urządzeń spawalniczych? Czy często masz do czynienia z awariami palników?

Więcej…

Pierwszy na świecie zakrzywiony, automatyczny filtr spawalniczy

g5 02 135px

Zakrzywiony filtr zapewnia wyjątkowe widzenie peryferyjne, stopień zaciemnienia 2,5, technologię Natural Colour, 4 czujniki łuku, technologię wymiany danych i wąską konstrukcję przyłbicy

Więcej…

Nowy wymiar spawania

cobot art 135px

Współczesny rynek konstrukcji stalowych stawia przed wykonawcami nowe wyzwania – konieczność poprawy jakości i obniżenia kosztów produkcji.

Więcej…

lorch micor twin 135px

Spawanie wymagających estetycznie spoin z podwójną prędkością przy użyciu nowego procesu MicorTwin firmy Lorch Schweißtechnik GmbH

Spawanie wymagających estetycznie spoin z podwójną prędkością przy użyciu nowego procesu MicorTwin firmy Lorch Schweißtechnik GmbH

Nowy proces spawania MicorTwin firmy Lorch Schweißtechnik umożliwia spawanie wymagających spoin - wykonywanych z reguły przy użyciu czasochłonnej metody TIG - zdecydowanie szybciej i łatwiej metodą MIG/MAG. W porównaniu do metody TIG proces MicorTwin, obok doskonałej jakości spoiny, oferuje dwukrotnie wyższą szybkość spawania i wyraźnie łatwiejsze wykonanie.

W przeszłości sięgano po metodę TIG, aby w przypadku aluminium, stali stopowej (CrNi) oraz stali węglowej cienkiej lub średniej grubości uzyskać wyjątkowo ładne, równomiernie
łuskowate spoiny.


Wyzwanie:

Metoda TIG w swojej czystej postaci jest czasochłonna i nie może konkurować z produktywnością metody MIG/MAG. Nowy proces spawania MicorTwin firmy Lorch nie tylko pozwala osiągnąć wyższą o 100% szybkość spawania, ale również – co pokazują zdjęcia 1 do 4 – oferuje wygląd spoiny, który w niczym nie ustępuje metodzie TIG. Za pośrednictwem prostej nastawy dynamiki można dopasować wygląd spoiny do indywidualnych wymagań i wybrać łuskę lica od drobnej do zgrubnej. Bardzo łatwo można spawać takie elementy konstrukcyjne, jak ramy (rowerów, pojazdów), stelaże (stołów, krzeseł, łóżek) i wiele innych, w których decydujący jest doskonały wygląd spoiny. Frank Knuf, spawacz ds. rozwoju w firmie Lorch odpowiedzialny za projekt: „Nie sądziłem, że przy użyciu procesu MIG/MAG możliwe jest uzyskanie tak doskonałego wyglądu spoiny przy tej szybkości.”

Kolejna zaleta MicorTwin: prosta obsługa. Programy spawania zostały zoptymalizowane w pełnym zakresie zastosowań tak, że można bezpośrednio rozpocząć spawanie bez skomplikowanego ustawiania parametrów spawania. Dzięki temu można uzyskać perfekcyjny wygląd złącza nie tracąc nic z łatwości układania spoiny w metodzie MIG/MAG. Zwłaszcza w czasach rosnącej konkurencji i wzrostu kosztów rozwiązanie to zapewnia przedsiębiorstwom ciekawe, dodatkowe perspektywy.

Warunkiem uruchomienia MicorTwin jest posiadanie urządzenia MicorMIG z aktywną metodą MIG/MAG Puls. MicorTwin jest dostępny w różnych klasach modeli serii MicorMIG Pulse firmy Lorch (300, 350, 400, 500 amperów). W przypadku nowych urządzeń ten innowacyjny proces spawania jest już zawarty w pakiecie FullProcess przy niezmienionej (w porównaniu do poprzedniej) cenie pakietu. Dla istniejących już urządzeń MicorMIG Pulse (wyprodukowanych po roku 2018) aktualizację MicorTwin można przeprowadzić bardzo prosto przy użyciu karty NFC i aktualizacji oprogramowania głównego.


„Za pomocą nowego procesu spawania udało nam się przestawić wiele aplikacji na zdecydowanie bardziej efektywną metodę MIG/MAG, a w których osiągnięcie niezbędnego wyglądu spoiny możliwe było dotychczas tylko przy użyciu metody TIG“, mówi Maximilian Hipp, menedżer produktu odpowiedzialny za MicorTwin w firmie Lorch Schweißtechnik. Obok doskonałego wyglądu spoiny i ogromnego wzrostu szybkości metoda ta daje ponadto szansę na bardziej celowe planowanie zatrudniania personelu. Hipp: „Dzięki łatwości posługiwania się MicorTwin niemal każda firma może produkować wysokiej jakości estetyczne spoiny przy wysokim poziomie produktywności. Następuje odciążenie wysoko wyspecjalizowanych spawaczy TIG, a spawacze MIG/MAG otrzymują do dyspozycji nowy proces, który jest łatwy, ale umożliwia osiągnięcie najwyższej jakości.“ Ponadto niektóre firmy nie muszą już utrzymywać podwójnego parku maszynowego. Zwłaszcza podczas łączenia cienkich i średniej grubości blach od 1 do 8 milimetrów można przy użyciu MicorTwin uzyskać piękne, równomiernie łuskowate spoiny.

Firma Lorch Schweißtechnik GmbH jest jednym z wiodących producentów urządzeń spawalniczych do zastosowań przemysłowych, do wymagającej obróbki metalu w rzemiośle oraz do zastosowań zautomatyzowanych z użyciem robotów i systemów robotów współpracujących. Od ponad 60 lat najwyższej jakości urządzenia Lorch produkowane są w Niemczech, w jednym z najnowocześniejszych na świecie zakładów produkujących urządzenia spawalnicze i eksportowane do ponad 60 krajów. Technika spawalnicza marki Lorch łączy korzyści praktyczne, prostotę obsługi oraz wysoką opłacalność i wyznacza nowe standardy technologiczne na rynku.


Zobacz film prezentujący proces MicorTwin na naszym kanele Youtube 

micortwin 1 zdjecie 1Zdjęcie 1: Najwyższej jakości spoiny wykonywane z prędkością wyższą niż w metodzie TIG dzięki innowacyjnemu procesowi spawania MicorTwin firmy Lorch.

micortwin 1 zdjecie 2Zdjęcie 2: Porównanie: MicorTwin (na dole) oferuje wygląd spoiny równoważny metodzie TIG (na górze).

micortwin 1 zdjecie 3Zdjęcie 3: Odpowiednia spoina po naciśnięciu przycisku: wymagany kształt łuski można nastawić indywidualnie za pośrednictwem regulacji dynamiki – od zgrubnej (na górze), przez normalną, aż do łuski drobnej (na dole).

micortwin 1 zdjecie 4Zdjęcie 4: Również najbardziej precyzyjne spoiny dla wymagających metali lekkich (tu aluminium) można wykonać bez problemu i w doskonałej jakości za pomocą nowego procesu spawania MicorTwin.


Teraz dostępne dla MicorMIG Pulse

Full Process MicorMIG Pulse – zamów teraz!

Wymienione niżej urządzenia zawierają proces MicorTwin. Dodatkowo jest on dostępny również w indywidualnie skonfigurowanym urządzeniu.

  • MicorMig Pulse 300 BasicPlus (Full Process) kompakt chłodzony gazem 225.3040.3
  • MicorMig Pulse 350 BasicPlus (Full Process) kompakt chłodzony cieczą 225.3550.3
  • MicorMig Pulse 400 BasicPlus (Full Process) kompakt chłodzony cieczą 225.4050.3
  • MicorMig Pulse 400 BasicPlus (Full Process) z wydzielonym podajnikiem/5m chłodzony cieczą 225.4052.3
  • MicorMig Pulse 400 BasicPlus (Full Process) z wydzielonym podajnikiem/10m chłodzony cieczą 225.4053.3

Urządzenia MicorMIG Pulse wyprodukowane po roku 2018 można doposażyć w proces MicorTwin również przez zwykłą aktualizację.

Pełna elastyczność. Najwyższa wydajność, Autentyczny Lorch.

seria micormig

Oznaczenie Opis
MicorMIG Pulse 300 BasicPlus urządzenie kompaktowe chłodzone gazem (Full Process)
MicorMIG Pulse 350 BasicPlus urządzenie kompaktowe chłodzone cieczą (Full Process)
MicorMIG Pulse 400 BasicPlus urządzenie kompaktowe chłodzone cieczą (Full Process)
MicorMIG Pulse 400 BasicPlus urządzenie z wydzielonym podajnikiem chłodzone cieczą (Full Process) - pakiet przewodów pośrednich 5 m
MicorMIG Pulse 400 BasicPlus urządzenie z wydzielonym podajnikiem chłodzone cieczą (Full Process) - pakiet przewodów pośrednich 10 m
MicorMIG Pulse 500 BasicPlus urządzenie z wydzielonym podajnikiem chłodzone cieczą (Full Process) - pakiet przewodów pośrednich 5 m
MicorMIG Pulse 500 BasicPlus urządzenie z wydzielonym podajnikiem chłodzone cieczą (Full Process) - pakiet przewodów pośrednich 10 m

 


Umów się na darmowy pokaz

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

youtube

facebook

instagram

linkedin logo

Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?

 

Podziel się z innymi!

Pozostałe serwisy firmy

odpylamy.pl
Projektowanie i dobór, montaż, serwis instalacji i urządzeń odpylających dla różnych gałęzi przemysłu.
szlifowanie.info
Serwis internetowy poświęcony obróbce stali nierdzewnej. Wszystko o materiałach, urządzeniach i technologiach.
elkrem.com.pl
Materiały i urządzenia do napawania i regeneracji. Układy plastyfikujące oraz obróbka CNC.
podnoszenie.eu
Systemy transportu bliskiego, żurawie, żurawików, suwnice, wciągników oraz wiele innych.
xiris.pl
Wysoce wyspecjalizowane kamery spawalnicze do badania jakości spoin spawalniczych
www.readytorobot.eu
Integrator zrobotyzownaych systemów spawalniczych oraz systemów automatyzacji procesów produkcyjnych.
www.matyergonomiczne.pl
Ergonomiczne, antyzmęczeniowe maty przemysłowe. Sprawdź jak możesz w prosty sposób poprawić zdrowie swoich pracowników.
www.gullco.pl
Systemy do spawania zautomatyzowanego, wózki spawalnicze, automaty do żłobienia.
 Ustawienia
bezpieczne dane

Szanujemy Twoją prywatnosć!

Dbamy o Twoje dane i chcemy, żebyś był z nami.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Drogi Użytkowniku,

Od 25 maja 2018 roku  obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). Zależy nam, abyś wiedział jakie dane przetwarzamy i na jakich zasadach. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat. Prosimy o zapoznanie się z nimi, następnie określenie danych jakimi chcesz się z nami podzielić i   wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku  „Zgadzam się”.

Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę lub zmienić zakres danych, klikając w ikonę ustawieñ w dolnym lewym rogu przeglądarki.

 

Jakie dane zbieramy?

Większość danych jakie zbieramy jest całkowicie anonimowa, ale mogą to być również dane dotyczące urządzenia z jakiego korzystasz, wersji przeglądarki, podstron, które odwiedzasz i to czego szukasz na naszej stronie. W przypadku wyrażenia zgody marketingowej mogą to być dane osobowe takie jak IP, adres e-mail czy linki do profili na portalach społecznościowych.

 

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych jest RYWAL-RHC Sp. z o.o., ul. Odlewnicza 4, 03-231 Warszawa, NIP: 951-19-98-317.

 

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przede wszystkim, żeby dostarczać Tobie coraz lepsze treści i coraz lepsze wrażenia z korzystania z naszej strony. Jak to możliwe?

Analizując np. to co szukasz na stronie, wiemy co potrzebujesz i robimy wszystko, żebyś to znalazł u nas szybko i łatwo. Analizując czas przebywania na stronie, wiemy czy artykuł był interesujący czy nie.

Więcej o tym znajdziesz w naszej polityce prywatności.

 

Czy przekazujemy komuś Twoje dane?

Twoje dane możemy udostępnić wyłącznie wyspecjalizowanym firmom z naszej grupy kapitałowej i wyłącznie w celu ściśle powiązanym z Twoimi potrzebami, firmom działającym na nasze zlecenie, np. w celu optymalizacji działania strony lub realizacji zamówienia czy umowy, a także podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

 

Co możesz zrobić ze swoimi danymi?

Masz prawo dostępu do swoich danych ich zmiany, ograniczenia przetwarzania oraz usunięcia, jeśli nie stoi to w sprzeczności z innymi prawami np. w związku z realizacją umów. Możesz także zmienić zakres danych jakimi chcesz się z nami dzielić, wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych lub skorzystać z innych praw wymienionych w naszej polityce prywatności.

 

Na jakiej podstawie chcemy przetwarzać Twoje dane?

Podstawą do przetwarzania Twoich danych jest każdorazowo Twoja zgoda, ale w niektórych przypadkach również konieczność realizacji umów oraz uzasadniony interes administratora danych, czyli np. przetwarzanie danych na potrzeby marketingu własnego.

W przypadku przetwarzania danych na cele marketingowe, tj. między innymi profilowanie odbywać się będzie za Twoją zgodą, którą wyrażasz akceptując w ustawieniach Marketingową warstwę danych.

W przypadku przetwarzania danych w celach komunikacji z Tobą, poprosimy Ciebie o zgodę przy formularzu kontaktowym lub przy subskrypcji newslettera.

 

Jak długo przechowujemy Twoje dane?

O przechowywaniu Twoich danych przypomnimy Tobie na stronie po 90 dniach od poprzedniej wizyty. Będziesz mógł wówczas zadecydować, co chcesz z nimi zrobić. Natomiast dane, które od Ciebie otrzymamy będziemy przechowywać bezterminowo, gdyż dzięki danym historycznym będziemy mogli lepiej analizować zmiany w Twoich preferencjach.

 

Podsumowanie

Prosimy o zapoznanie się z w/w informacjami. Następnie bardzo prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie tych danych klikając przycisk „Zgadzam się”.

 

Pamiętaj, ze w każdej chwili możesz wycofać zgodę lub zmienić zakres danych jakie chcesz nam udostępnić.

Ustawienia

Pliki Cookies

Są dla nas bardzo istotnym elementem. Dzięki nim mamy możliwość poprawy bezpieczeństwa strony, atrakcyjności dla użytkowników oraz szybkości jej działania. Rekomendujemy pozostawienie tej opcji włączonej.

Zgoda Marketingowa

Dzięki wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych będziemy mieli możliwość prezentowania Tobie ofert czy reklam lepiej dopasowanych do Twoich preferencji zakupowych i wymaga również aktywnych plików cookies. Dane jakie są przetwarzane to informacje co do Twojej przybliżonej lokalizacji, urządzenia z jakiego korzystasz, podstron które odwiedzasz i informacji jakie szukasz na naszej stronie. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli wyrazisz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w tych celach, pamiętaj, że zgodę możesz w każdej chwili wycofać.

Jeśli masz pytania lub wątpliwości napisz do nas marketing@rywal.com.pl. Odpowiemy na Twoje pytania. Możesz też w każdej chwili wyczyścić pliki cookies tej strony, klikając tu (przeładuje stronę).

Ustawienia Informacje Nie teraz Zgadzam się