Language: PL | EN | RO | LT | AE

News

Relacja z Tech-Industry 2025

tech industry 135

Nasz łotewski partner dystrybucyjny Elektrodi od 27 do 29 listopada brał udział w największych targach przemysłowych w krajach bałtyckich – Tech Industry 2025 w Rydze. Byliśmy tam razem z nimi, aktywnie wspierając organizację stoiska oraz prezentację najbardziej zaawansowanych rozwiązań spawalniczych z naszej oferty.

Read more ...

Zapraszamy na targi EXPOWELDING do Katowic

expo welding 135px W dniach 14-16 października 2025 będziemy brać udział w Międzynarodowych Targach Spawalniczych ExpoWelding w Katowicach

Read more ...

Nowość w ofercie – AeroGuard: Inteligentny monitoring jakości powietrza

logo theo rywal

 

Z przyjemnością informujemy o rozszerzeniu naszego asortymentu o AeroGuard – nowoczesny system monitorowania jakości powietrza stworzony przez firmę Plymovent. To kompaktowe, zaawansowane technologicznie urządzenie pozwala na bieżąco kontrolować jakość powietrza w pomieszczeniach przemysłowych, biurowych i komercyjnych, zapewniając bezpieczeństwo i komfort pracy.

 

Read more ...

Our Brands

GOLD - Golden connection

gold square

Under GOLD brand you can find many high quality welding consumables. 

Read more ...

MOST - the brand which joins

cat most

Our own brand, designed especially for welding industry. High quality for reasonable prcies.

Read more ...

We are a producer

We are a producer of high quality welding consumables and abrasive materials at reasonable price. We also own a bandsaws blades welding manufactury.

Please feel free to contact us.

Welding wire production plant in Łącko near Inowrocław.

Approvals: MOST SG2 ITS TÜV, DB, GL, DNV, PRS MOST SG3 ITM TÜV, DB, DNV, PRS

łącko
łącko
łącko
łącko
łącko
łącko
łącko

Bonding of bandsaw blades in Lacko near Inowroclaw

Offer:  Bandsaw blades of various parameters for all kinds of band saws.

zgrzewalnia
zgrzewalnia
zgrzewalnia
zgrzewalnia
zgrzewalnia
zgrzewalnia

Manufacturing plant of abrasive materials in Mszana Dolna

 Offer: Abrasive materials of all kinds and destination.

mszana foto
mszana foto
mszana foto
mszana foto
mszana foto
mszana foto
mszana foto

MEP PH 262 HB - przecinarka taśmowa

Description

W porównaniu do urządzeń konkurencyjnych przecinarki MEP serii PH charakteryzują się licznymi zaletami i niespotykanymi w tej klasie urządzeń rozwiązaniami technicznymi, które przynoszą Klientowi szereg wymiernych korzyści:

  • Głowica tnąca jest całościowo wykonana z żeliwa, co zmniejsza drgania powstające podczas cięcia i wydłuża żywotność taśmy tnącej.
  • Żeliwne ramię głowicy tnącej jest dodatkowo użebrowane i złożone z dwóch elementów, co wzmacnia sztywność i stabilność głowicy oraz niweluje wibracje – uzyskujemy silniejsze naprężenie taśmy tnącej, większą sztywność i żywotność taśmy tnącej oraz cichsze cięcie.
  • Prowadnice taśmy tnącej są w pełni wykonane z szerokich płytek z węglików spiekanych (identycznych jak w przecinarkach z przemysłowej serii SHARK), co gwarantuje bezobsługową eksploatację oraz wysoką dokładność i prostolinijność cięcia.
  • Żeliwne koła napinające taśmę są pozbawione rantu co eliminuje ryzyko ocierania taśmy o krawędź koła i znacznie wydłuża jej żywotność.
  • Koła napędowe i napinające posiadają możliwość osiowej regulacji ich położenia, co pozwala na dokładną regulację położenia taśmy na kołach i eliminuje problem pękania taśm.
  • Energooszczędny silnik został precyzyjnie dopasowany do obciążenia maszyny, co obniża koszty eksploatacji urządzenia.
  • Motoreduktor (przekładnia ślimakowa) nie wymaga konserwacji (olej przewidziany jest na całą żywotność przekładni), co znacznie obniża koszty serwisowe.
  • Układ hydrauliczny z dławikiem HB pozwala na precyzyjną regulację posuwu głowicy tnącej i posiada możliwość uzupełniania oleju hydraulicznego, co zwiększa żywotność całego podzespołu.
  • Panel sterujący zaadaptowany z serii przemysłowej SHARK pozwala na bezpieczną i ergonomiczną obsługę urządzenia.
  • Wyeliminowane zostały łożyskowe prowadnice taśmy tnącej wraz z ryzykiem ich zacierania – taśma tnąca nie zakleszcza się w zatartych łożyskach i nie pęka z powodu przegrzania.

Właściwości modelu PH 262 HB:

  • Stabilna maszyna przeznaczona do prac produkcyjnych pod średnim natężeniem.
  • Możliwość cięcia w trybie ręcznym i półautomatycznym.
  • Ramię tnące i koła napinające wykonane z żeliwa tłumiącego wibracje powstające podczas cięcia.
  • Prowadnice taśmy tnącej w pełni wykonane z węglików spiekanych, gwarantujące prostoliniowe cięcie i większą żywotność taśmy tnącej (wyeliminowane łożyska prowadzące).
  • System półautomatycznej kontroli cięcia HB zapewniający hydrauliczną regulacje prędkości opadania ramienia tnącego.
  • Ręczne podnoszenie ramienia przecinarki.
  • Obrotowy łożyskowany stół roboczy ułatwiający precyzyjne cięcie pod kątem.
  • Przesuwne imadło ręczne szybkomocujące o rozstawie 245 mm.
  • Dwie prędkości taśmy tnącej, (46/92 m/min).
  • Wysoka dokładność cięcia pod kątem 0° - 45° - 60° po lewej stronie oraz 0° - 45° po stronie prawej, z blokadą kątów pośrednich.
  • Stalowa podstawa z wbudowanym pojemnikiem na płyn chłodzący.
  • Wbudowany układ chłodząco – smarujący z elektryczną pompą płynu chłodzącego.
  • Szczotka czyszcząca taśmę tnącą.

Specyfikacja techniczna

Rozmiar taśmy tnącej

2450 x 27 x 0,9 mm

Prędkość taśmy tnącej

46/92 m/min

Silnik

3~; 0,7/0,81 kW

Skok imadła mocującego

245 mm

Masa netto

265 kg

Numer katalogowy

94 50 012620

Zakres cięcia [mm]

   kolo  kwadrat  prostokat

225

200

240x160

45°

160

140

155x115

60°

90

90

90x90

-45° 145 125 150x100


Podziel się z innymi!