Język: PL | EN |RU | RO | BY | LT | AE

Aktualności

Szkolenie w fabryce urządzeń MOST

barcelona 2135px

 

 

 

 

 

W dniach 1-3 grudnia grupa naszych handlowców uczestniczyła w szkoleniu dotyczącym nowych urządzeń spawalniczych serii PONTIG marki MOST.

Więcej…

Jak uchronić się przed działaniem smogu?

smog 135

 

 

 

 

 

Z uwagi na wzrost zanieczyszczenia powietrza w polskich miastach smog staje się coraz większym problemem.

Więcej…

10-lecie RYWAL SVARKA

svarka135

 

 

 

 

 

23 listopada 2018 roku nasza spółka RYWAL SVARKA obchodziła 10-lecie swojej działalności.

Więcej…

Zapraszamy na dzień otwarty w ECKERT

Dzień otwarty w Legnicy w Firmie Eckert

Serdecznie zapraszamy na prezentację urządzeń do kształtowego cięcia blach i rur, które odbędzie się w siedzibie firmy ECKERT AS. (Legnica, ul. Pawlicka 4c) w dniach 6-7 grudnia 2018 roku.

Więcej…

REJS MOST - innowacyjny rejestrator spawalniczy

rejs info akt 135

 

 

 

 

 

W naszej ofercie uniwersalny system monitoringu rejestrujący parametry spawania podczas pracy urzadzeń.

Więcej…

Promocje

Zestaw zimowo-świąteczny Rotomax 2.0 Suhner

suhner polar 135

Prezentujemy szlifierkę Suhner z wałkiem giętkim w zimowo-świątecznym zestawie. W cenie urządzenia otrzymasz kurtkę Softshell GRATIS!

Więcej…

SYSTEMY ZAŁADUNKU (ŻURAW + AERO)

aerozuraw 135

Żuraw PRACTIKUS PS + podnośnik podciśnieniowy AERO-LIFT

Więcej…

Jesienna promocja „Profesjonalne cięcie”

victorinox

Szwajcarski nóż oficerski Victorinox GRATIS!

Więcej…

ATESTACJA UCHWYTÓW NEOLIFT

13

Uchwyty magnetyczne NEOLIFT firmy Walmag Magnetics wykonywane są zgodnie z normą EN 13155 - Dźwignice - Bezpieczeństwo - Zdejmowalne urządzenia chwytające.

Więcej…

Depresja cenowa w RYWAL-RHC

depresja cenowa 135 135

Ścinamy ceny hydrauliki siłowej HOLMATRO

Więcej…

Okazje cenowe

Urządzenie TIG Pontig 4000 DC MOST

handytig 1800hf 135

W okazjach cenowych najwyższej jakości spawarka Pontig 4000 DC MOST z przewodem masowym i gazowym, bez uchwytu

Więcej…

TIG PONTIG 4001 AC/DC

spawanie tig inwertor 4001 ac dc135

W okazjach cenowych najwyższej jakości spawarka TIG Pontig 4001 AC/DC MOST z przewodem masowym i gazowym, z uchwytem TIG 18SGRIP 4m

Więcej…

Urządzenie TIG Pontig 4000 DC MOST

handytig 1800hf 135

W okazjach cenowych najwyższej jakości spawarka Pontig 4000 DC MOST z przewodem masowym i gazowym, z uchwytem TIG 18SGRIP 4m

Więcej…

MX350 z podajnikiem MF-07 i przewodem pośrednim 5m

lorch mx350 135

W okazjach cenowych prostownik MX350 z podajnikiem MF-07 i przewodem pośrednim 5m

Więcej…

Handy TIG 180 DC ControlPro w kasecie

handytig 1800hf 135

W okazjach cenowych prostownik Handy TIG 180DC ControlPro w kasecie

Więcej…

Vademecum

Czy masz już stół spawalniczy w swoim warsztacie?

art demmeler 135

Nie jest tajemnicą, że wyposażenie warsztatu w stół spawalniczy dla jakości spawania i komfortu pracy samego spawacza – to niezliczona ilość korzyści.

Więcej…

MALW - typoszereg uniwersalnych automatów spawalniczych do wykonywania spoin wzdłużnych.

vademecum malw info 135

MALW – MOST Auto Longitudinal Welding typoszereg uniwersalnych automatów spawalniczych do wykonywania spoin wzdłużnych.

Więcej…

Ściernice MOST – Bezpieczeństwo i Jakość

osa main foto info

Szlifowanie jest jedną z najstarszych znanych ludzkości technik obrabiania materiału, a jego korzenie sięgają epoki kamienia. Obecnie obróbka szlifierska jest kluczową technologią, a materiały ścierne stały się niezastąpione w większości gałęzi przemysłu.

Więcej…

Lorch TRAC RL Performance – nowy standard wózków spawalniczych.

lorch track vad info

Grupa RYWAL-RHC od 25 specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań dla przemysłu metalowego.

Więcej…

Wybór przyłbicy samościemniającej

spectra art wybor

Na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie przyłbicy spawalniczej?

Więcej…

osa main foto info

Szlifowanie jest jedną z najstarszych znanych ludzkości technik obrabiania materiału, a jego korzenie sięgają epoki kamienia. Obecnie obróbka szlifierska jest kluczową technologią, a materiały ścierne stały się niezastąpione w większości gałęzi przemysłu.

Jednym z profesjonalnych producentów narzędzi ściernych na rynku przemysłowym jest Grupa RYWAL-RHC posiadająca polski zakład produkcyjny artykułów ściernych Techniflex zlokalizowany w Mszanie Dolnej k/Krakowa. Fabryka posiada ponad 50 lat doświadczenia w produkcji tarcz ściernych w Polsce i produkuje obecnie szeroką gamę ściernic do cięcia i szlifowania marki MOST.

Wysoko wykwalifikowana 120-to osobowa kadra pracownicza, własne biuro projektowe, dział badawczo-rozwojowy, nowoczesny park maszynowy oraz profesjonalna kontrola jakości pozwalają na ciągłe doskonalenie i rozwój oferowanych produktów.

Dzięki nowoczesnym technologiom, sprawnemu zarządzaniu oraz pełnemu zaangażowaniu profesjonalnie przygotowanej kadry udało się zdobyć zaufanie szerokiego grona Klientów. W celu zapewnienia najwyższego standardu ściernic MOST oraz aby być konkurencyjnym dla wiodących producentów tarcz ściernych, od samego początku zostały w firmie określone 3 najważniejsze obszary, które są nieustannie poddawane szczególnej uwadze i działaniom operacyjnym: BEZPIECZEŃSTWO, JAKOŚĆ i ROZWÓJ produktu.

1. Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo użytkownika ściernic MOST zawsze było i jest kwestią nadrzędną. Spełnianie standardowej normy europejskiej dotyczącej produkcji narzędzi ściernych spojonych EN 12413 nie było dla zakładu produkcyjnego Grupy RYWAL-RHC wystarczające. Firma w trosce o zdrowie i życie operatora postanowiła wprowadzić dodatkowe rygorystyczne procedury dotyczące produkcji i kontroli jakości ściernic. Efektem finalnym tych działań są uzyskane dodatkowe certyfikaty bezpieczeństwa: TÜV Rheinland oraz szczególnie ważny i ceniony w branży ściernej znak bezpieczeństwa oSa (Organization for the Safety of Abrasives).

Nadanie certyfikatu przez niemieckie biuro techniczne TÜV Rheinland na wyroby marki MOST gwarantuje, że produkt został niezależnie sprawdzony pod kątem ich zgodności z przepisami prawnymi oraz normami przedmiotowymi.

Certyfikat potwierdza zgodność ściernic MOST z normą bezpieczeństwa PN-EN 12413 „Wymagania bezpieczeństwa dotyczące narzędzi ściernych spojonych“.

Certyfikat został oznaczony typem TM (Testing + Monitoring).

Oznakowanie TM daje gwarancję, że produkt oraz jego proces wytwarzania są badane i nadzorowane przez niezależną jednostkę certyfikującą, co stanowi gwarancję ich bezpieczeństwa i wysokiej jakości.

A9R87C

 

Certyfikat TÜV Rheinland zawiera dwa słowa kluczowe: Bezpieczeństwo oraz Produkcja kontrolowana.

 

tuv

Bezpieczeństwo oznacza, że zarówno projekt, jak i regularne dostawy produktów zostały poddane szeregowi niezależnych testów przez TÜV Rheinland w odniesieniu do rygorystycznych standardów bezpieczeństwa.

Weryfikują one deklaracje złożone przez producenta.

Produkcja kontrolowana oznacza, że zakład poddawany jest regularnym kontrolom przez jednostkę certyfikującą.

tuv
 osa Szczególne znaczenie dla firmy Techniflex oraz RYWAL-RHC ma drugi certyfikat - oSa, którego znak w branży szlifierskiej jest symbolem i synonimem bezpieczeństwa narzędzi ściernych. Niezależna organizacja na rzecz bezpieczeństwa narzędzi ściernych oSa (Organization for the Safety of Abrasives) zrzesza tylko najlepszych, światowych producentów materiałów ściernych spełniających rygorystyczne normy dotyczące produkcji i kontroli jakości ściernic. osa

Postawione przez organizację oSa wymogi dotyczące produkcji i kontroli bezpieczeństwa materiałów ściernych są mocno zaostrzone w stosunku do obowiązujących norm UE. Sprawia to, iż nie wszyscy producenci narzędzi ściernych mogą pochwalić się znakiem oSa.

Firm zrzeszonych w organizacji jest tylko 60 (w tym tylko połowa jest producentem tarcz żywicznych zbrojonych) i stanowią one elitę producentów materiałów ściernych na świecie.

Obecność znaku oSa na tarczy ściernej świadczy, iż produkcja ściernic i kontrola jakości jest nadzorowana przez niezależną jednostkę badawczą zgodnie z podwyższonymi wymogami w stosunku do obowiązującej normy EN 12413.

Znak oSa na ściernicach MOST jest gwarancją podwyższonego poziomu bezpieczeństwa dla wszystkich osób zaangażowanych w użytkowanie i dystrybucję narzędzi ściernych – szlifierza, kupca oraz sprzedawcy.

 2. Jakość

Kwestia jakości produkowanych ściernic MOST jest dla RYWAL-RHC kluczowa zgodnie z dewizą zakładu produkcyjnego: „Na jakości nigdy się nie przegrywa”.

quality art

Jakość w szlifierstwie to pełna powtarzalność i stabilność produktu gwarantująca, iż tarcze z różnych partii produkcyjnych będą miały zawsze takie same wyniki eksploatacyjne.

Tajemnica sukcesu tkwi w odpowiednio ustawionym i monitorowanym procesie produkcyjnym oraz stałej kontroli międzyoperacyjnej. Zakład posiada wdrożony i certyfikowany Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem, zgodny z wymaganiami norm ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015.

Restrykcyjny system kontroli i badań na każdym etapie produkcji oraz najwyższej jakości surowce i standardy technologiczne zapewniają wysoką jakość produkowanych tarcz. Nadzorowi i kontroli podlegają wszystkie procesy związane z doborem surowców, opracowaniem technologii i produkcją.

Produkowane tarcze MOST są w pełni identyfikowalne. Każda tarcza jest oznakowana indywidualnym kodem produkcyjnym pozwalającym określić datę produkcji ściernicy, nr partii produkcyjnej, wyniki badań eksploatacyjnych oraz pracowników wykonujących daną tarczę. Powyższy sposób identyfikacji produktu jest ewenementem w branży ściernej, gdzie standardowo numerem partii produkcyjnej znakuje się opakowania zbiorcze, a nie pojedyncze ściernice.

3. Rozwój technologii i produktu

Nie tylko stabilizacja jakościowa jest dla Producenta priorytetem.

Równie ważnym obszarem działań jest permanentny rozwój i doskonalenie produktu.

niezastopiony 2W obecnych czasach jedynie rozwój nowych produktów i technologii zapewnia firmom innowacyjność i przewagę nad konkurencją. Podobnie też jest i w fabryce Grupy RYWAL-RHC, gdzie pasja połączona z dużym doświadczeniem inżynierów i techników pozwala na ciągłe ulepszanie produktu i tworzenie nowych generacji narzędzi ściernych.

Dział badawczo – rozwojowy dysponuje nowoczesnym laboratorium eksploatacyjnym wyposażonym w zautomatyzowanceramic 3e urządzenia pomiarowe do kontroli wytrzymałości dynamicznej i wydajnościowej tarcz, a także w maszyny do niezależnego sprawdzania skrawalności i eksploatacji ściernic.

Specjalne komory klimatyczne symulują procesy starzenia ściernic i pozwalają na doskonalenie technologii antystarzeniowej ściernic.

Najlepszym przykładem doskonalenia produktu i rozwoju nowych technologii są nowe tarcze z ziarnem ceramicznym MOST CERAMIC, które wchodzą właśnie na rynek.

Ceramiczne ziarno ścierne cechuje się wysokim stopniem samoostrzenia (czego brakuje w zwykłych ziarnach elektrokorundowych), wynikiem czego jest stała i wysoka agresywność tarcz ściernych MOST CERAMIC. Nowe tarcze zostały opracowane do szybkiej i agresywnej obróbki stali o podwyższonej wytrzymałości, nierdzewnej, hartowanej oraz trudnoobrabialnej. Nie wymagają dużego docisku zapewniając tym samym wysoki komfort szlifowania i redukują zmęczenie operatora.

Praca ściernicami z ziarnem ceramicznym MOST CERAMIC sprawia, iż skrawanie jest znacznie szybsze i łatwiejsze (zwłaszcza na materiałach trudnych w obróbce), a obrabiany materiał się nie przegrzewa (tzw. chłodne skrawanie).

Nowe ściernice najszybciej doceniają szlifierze, którzy z miejsca potrafią dostrzec różnicę w wysiłku, jaki trzeba włożyć w obróbkę szlifierską danego materiału.

 

4. Wartość dodana - usługi posprzedażowe

RYWAL-RHC wraz z zakładem produkcyjnym Techniflex posiada jeszcze jeden dodatkowy atut - elastyczne podejście do Klienta i jego potrzeb związanych z materiałami ściernymi.
W ramach usług posprzedażowych firma oferuje kluczowym Klientom cały pakiet usług dodatkowych takich jak:

  • Darmowe szkolenia dla operatorów szlifierskich w zakresie prawidłowej i bezpiecznej eksploatacji ściernic pokazujące, jak przy prawidłowej eksploatacji można wydłużyć żywotność tarcz i obniżyć koszty produkcji oraz poprawić bezpieczeństwo pracy operatora.
  • Darmowe wizyty fabrycznego serwisu szlifierskiego celem indywidualnego doboru tarcz ściernych MOST do specyficznych operacji szlifierskich.
  • Możliwość identyfikacji ściernic MOST używanych przez kluczowych Klientów - darmowe oznakowanie tarcz logiem Klienta.
  • Możliwość identyfikacji i wystawiania atestów dla konkretnych partii ściernic MOST.
  • Darmowe testy porównawcze ściernic przeprowadzane w zakładowym laboratorium badawczym, posiadającym zautomatyzowane stanowiska do badań eksploatacyjnych i niszczących, eliminujące wpływ „czynnika ludzkiego” na wyniki testów.

Grupa RYWAL-RHC zaprasza do współpracy w dziedzinie szlifierskiej. Kompleksowa gama materiałów i urządzeń szlifierskich w powiązaniu z wysoką jakością i atrakcyjną ceną produktów na pewno stanowi ciekawą i konkurencyjną ofertę na rynku przemysłowym.

pdf iconArtykuł do pobrania

Karol Piotrowski
Dyrektor Produktu
RYWAL-RHC


Obserwuj nas w mediach społecznościowych

youtubefacebookinstagram

Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?

  

Pozostałe serwisy firmy

odpylamy.pl
Projektowanie i dobór, montaż, serwis instalacji i urządzeń odpylających dla różnych gałęzi przemysłu.
szlifowanie.info
Serwis internetowy poświęcony obróbce stali nierdzewnej. Wszystko o materiałach, urządzeniach i technologiach.
magswitch.pl
Serwis poświęcony technice zamocowań za pomocą narzędzi magnetycznych firmy Magswitch.
podnoszenie.eu
Systemy transportu bliskiego, żurawie, żurawików, suwnice, wciągników oraz wiele innych.
xiris.pl
Wysoce wyspecjalizowane kamery spawalnicze do badania jakości spoin spawalniczych
www.readytorobot.eu
Integrator zrobotyzownaych systemów spawalniczych oraz systemów automatyzacji procesów produkcyjnych.
www.matyergonomiczne.pl
Ergonomiczne, antyzmęczeniowe maty przemysłowe. Sprawdź jak możesz w prosty sposób poprawić zdrowie swoich pracowników.
www.gullco.pl
Systemy do spawania zautomatyzowanego, wózki spawalnicze, automaty do żłobienia.
 Ustawienia
bezpieczne dane

Szanujemy Twoją prywatnosć!

Dbamy o Twoje dane i chcemy, żebyś był z nami.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Drogi Użytkowniku,

Od 25 maja 2018 roku  obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). Zależy nam, abyś wiedział jakie dane przetwarzamy i na jakich zasadach. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat. Prosimy o zapoznanie się z nimi, następnie określenie danych jakimi chcesz się z nami podzielić i   wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku  „Zgadzam się”.

Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę lub zmienić zakres danych, klikając w ikonę ustawieñ w dolnym lewym rogu przeglądarki.

 

Jakie dane zbieramy?

Większość danych jakie zbieramy jest całkowicie anonimowa, ale mogą to być również dane dotyczące urządzenia z jakiego korzystasz, wersji przeglądarki, podstron, które odwiedzasz i to czego szukasz na naszej stronie. W przypadku wyrażenia zgody marketingowej mogą to być dane osobowe takie jak IP, adres e-mail czy linki do profili na portalach społecznościowych.

 

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych jest RYWAL-RHC Sp. z o.o., ul. Chełmżyńska 180, 04-464 Warszawa, NIP: 951-19-98-317.

 

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przede wszystkim, żeby dostarczać Tobie coraz lepsze treści i coraz lepsze wrażenia z korzystania z naszej strony. Jak to możliwe?

Analizując np. to co szukasz na stronie, wiemy co potrzebujesz i robimy wszystko, żebyś to znalazł u nas szybko i łatwo. Analizując czas przebywania na stronie, wiemy czy artykuł był interesujący czy nie.

Więcej o tym znajdziesz w naszej polityce prywatności.

 

Czy przekazujemy komuś Twoje dane?

Twoje dane możemy udostępnić wyłącznie wyspecjalizowanym firmom z naszej grupy kapitałowej i wyłącznie w celu ściśle powiązanym z Twoimi potrzebami, firmom działającym na nasze zlecenie, np. w celu optymalizacji działania strony lub realizacji zamówienia czy umowy, a także podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

 

Co możesz zrobić ze swoimi danymi?

Masz prawo dostępu do swoich danych ich zmiany, ograniczenia przetwarzania oraz usunięcia, jeśli nie stoi to w sprzeczności z innymi prawami np. w związku z realizacją umów. Możesz także zmienić zakres danych jakimi chcesz się z nami dzielić, wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych lub skorzystać z innych praw wymienionych w naszej polityce prywatności.

 

Na jakiej podstawie chcemy przetwarzać Twoje dane?

Podstawą do przetwarzania Twoich danych jest każdorazowo Twoja zgoda, ale w niektórych przypadkach również konieczność realizacji umów oraz uzasadniony interes administratora danych, czyli np. przetwarzanie danych na potrzeby marketingu własnego.

W przypadku przetwarzania danych na cele marketingowe, tj. między innymi profilowanie odbywać się będzie za Twoją zgodą, którą wyrażasz akceptując w ustawieniach Marketingową warstwę danych.

W przypadku przetwarzania danych w celach komunikacji z Tobą, poprosimy Ciebie o zgodę przy formularzu kontaktowym lub przy subskrypcji newslettera.

 

Jak długo przechowujemy Twoje dane?

O przechowywaniu Twoich danych przypomnimy Tobie na stronie po 90 dniach od poprzedniej wizyty. Będziesz mógł wówczas zadecydować, co chcesz z nimi zrobić. Natomiast dane, które od Ciebie otrzymamy będziemy przechowywać bezterminowo, gdyż dzięki danym historycznym będziemy mogli lepiej analizować zmiany w Twoich preferencjach.

 

Podsumowanie

Prosimy o zapoznanie się z w/w informacjami. Następnie bardzo prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie tych danych klikając przycisk „Zgadzam się”.

 

Pamiętaj, ze w każdej chwili możesz wycofać zgodę lub zmienić zakres danych jakie chcesz nam udostępnić.

Ustawienia

Pliki Cookies

Są dla nas bardzo istotnym elementem. Dzięki nim mamy możliwość poprawy bezpieczeństwa strony, atrakcyjności dla użytkowników oraz szybkości jej działania. Rekomendujemy pozostawienie tej opcji włączonej.

Zgoda Marketingowa

Dzięki wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych będziemy mieli możliwość prezentowania Tobie ofert czy reklam lepiej dopasowanych do Twoich preferencji zakupowych i wymaga również aktywnych plików cookies. Dane jakie są przetwarzane to informacje co do Twojej przybliżonej lokalizacji, urządzenia z jakiego korzystasz, podstron które odwiedzasz i informacji jakie szukasz na naszej stronie. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli wyrazisz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w tych celach, pamiętaj, że zgodę możesz w każdej chwili wycofać.

Jeśli masz pytania lub wątpliwości napisz do nas marketing@rywal.com.pl. Odpowiemy na Twoje pytania. Możesz też w każdej chwili wyczyścić pliki cookies tej strony, klikając tu (przeładuje stronę).

Ustawienia Informacje Nie teraz Zgadzam się